1. 1.
  Fatih akının yönettiği cannes'da açılış filmi olarak gösterilen şiddetle olmasa da tavsiye edilen istanbul anlatısı.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  fatih akin in yonetmenligini ustlendigi,turkiye nin muzik tarzini anlatan izlenilesi belgeselimsi.sezen aksu,duman,orhan gencebay gibi isimlerle roportajlari bulunmakta.
  ... looser
 3. 3.
  fatih akının 2005 yılında çektiği,istanbulun barındırdığı underground müzikal hayatı yeryüzüne çıkarmaya amaçlayan bir film.filmde babazula,duman gibi gruplarla röportajlarda yapılıyor.film türkçeye istanbul hatırası olarak çevrilmiştir
  2 ... berbay
 4. 4.
  istanbulu sadece istanbul olarak anlatmayan müzik ruhun gıdasıdır diye tanımlayan bir filmdir.
  ... semi
 5. 5.
  filmde konuşmacı olan adamın tarz olarak fatih akına benzediği gözlerden kaçmayan süper güzel ve orjinal, belgesel tadında bir film.. bu adam tartışmasız türkiyenin film alanında en iyi iş çıkaran adamlarından biridir.. türk ezgilerinden tutkulu bir şekilde bahsetme havasıda ayrı bir mükemmeldir...
  2 ... mesqoo
 6. 6.
  fatih akının yönetmenliğini yaptığı, istanbul un populer ve yeraltı müzik kültürünü inceleyen, 2004 yapımı kalitli belgesel. alman müzikolog alexander hacke nin istanbulun tınısını aramak için yollara düşmesiyle belgesel başlar, olaylar gelişir. sırasıyla baba zula, orient expressions, duman, replikas, erkin koray, ceza, ayben, istanbul style breakers, mercan dede, mevlevi selcuk, brenna mccrimmon, klarnet kompedanı selim sesler, siyasiyabend, nur ceylan, aynur doğan, orhan gencebay, müzeyyen senar ve sezen aksunun performans ve görüşlerine yer verilir. çekimleri ve görselliği bir kenara bırakılıp şarkılar sırayla dinlenmesi halinde bile inanılmaz keyif verebilen bir yapım olmasına, fatih akın faktörü eklendiğinde gerçekten izlenmesi gereken bir belgesel ortaya çıkmış. istanbulun büyüsünü istanbulun dışından biri olan fatih akının bu derece iyi aktarması şaşırtıcı. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
  4 ... lazy pigeon
 7. 7.
  (bkz: hayyam)
  (bkz: Kürdili Hicazkar Longa)
  ... eqin
 8. 8.
  (bkz: alaturka hayatlar)
  ... zargana
 9. 9.
  izlerken agladıgım ve en az 40 kez tekrar tekrar izledigim belgesel tadında belgesel.
  ... foxaykut
 10. 10.
  en komik anlarını, cezanın babasının türkiye`nin asıl ihtiyacı olan müzik * hakkındaki konuşmaları sırasında yaşatan belgesel.
  -1 ... firest0rmph0enix