bugün

18 yaşındayken kafayı taktiğim, aşık olduğumu düşündüğüm yazardı. 28 yaşındayım, arada hala gelir bakarım. Hic tanismadik, ama yazdıklarına bir şeyler hissedip fantezisini kurmak güzeldi. Bir gençlik anısıdır brell.
Yeni yaşın sana yeni güzellikler getirsin, umarım ummadığın anda ummadığın güzellikler olur yeni yaşında. Nice musmutlu senelerin olsun. Senin için kaldırıyorum biramı ehehe.
görsel
dünyaya gelişinin sene-i devriyesi kutlu olsun ağabey.
6. nesil yıllanmış, olgunlaşmış yazar. başlık altına baktığımızda iyi bir yazar. bugün doğum günüymüş ve bir yıl daha olgunlaşmış yazar.
doğum günün kutlu olsun babuş...
Bugun dogmus yazar. Buyugumuzmus saygilar bizden. Mutlu yaslari olsun.
Galatasaray aşığı olduğunu hatırladığım yazar. Nice mutlu yıllara...
Sözlúğün sòzlük olduğu güzel günlerde var olan yazar.
Birçoğu gibi, beyaz atlara binip gidenlerden.

iyi ki doğmuştur.
iyi ki yazıp çizmiştir.
Bi biskrem versek döner mi acep?
nice yıllara güzel insan.

sözlüğün en uzun soluklu kaliteli yazarı, abisi, gece 03 00 da ateşlenen sigara başlığını açan yazarı..

gelmiş geçmiş en efendi en delikanlı uludağ sözlük yazarı, seviliyorsun. bil bunu.

iyi ki doğdun.
nerdesin romantik isyankar, özlettin kendini.
Hüzünlü brell, sevdiğini kelime haznesine yettiremeyen brell, devrik cümleleri seven brell ( ki çoğu insan devrik cümle yazmayı edebi bir dil sanar ona değinmeyeceğim bile. ) yazarın yazdıklarından yola çıkarak kafamda böyle bir intiba oluştu.

Hiç tanımadığım bir yazardır kendileri. Bir entrysine denk gelip yazılarına göz attım. Yazmaya çalışmışsın. Bu bence güzel bir eylem. En azından yaşadığını anlamlandırmaya çalışmışsın. Yalnız samimiyetsiz geldi bana yazıları. Evet hoş yazılar kalemin güzel ama ruhsuz yazılar. Benim çerçeveli diye tabir ettiğim yazılardır bu yazılar. Kelimeler epey özenle seçilir fonda esintili bir hava tabir edem içe işlemeyen yazılar olur bunlar. Kim bilir belki de duygusal yoğunluktan öyledir, bilemiyorum.
sevgi saygı bizden. mutlu ve sağlıklı sabahlara uyanın inşallah. geceniz güzel olsun.
şapka çıkarılacak yazar bir kez daha saygılar.
Kim kırmış bunu be. Kelimelikte az rekabet yaşamadık bu arkadaşla zamanında.
Çok kırılmış belli. O da benim gibi ancak doksanlar kalitesinde hissedebilmiş gerçekliği.

iyi yazmalar, iyi dinlemeler.
musluklardan akan su sabit kabul edilecek kardeşim. birazdan açıklarım. bakalım cevabın doğru muymuş?
Şu kap meselesini açıklığa kavuşturulmasını istediğim yazar*

Ekleme: musluklardan mı? Hoppala 1den fazla mı musluk var?
iyi, kendi halinde bir adam gördüğüm kadarıyla. Doğum günü kutlu olsun.
Nice sağlıklı yaşlara, güzel yaşlan dediğim, annesi onu iyiki doğurmuş yazarı. Doğum günüsün kutlu olsun yaştaşım.
Arkadaşım senin kadar ağlak bir erkek ömrümde görmedim. Hangi kızı sevdin bilmiyorum ama o kızcağız senelerce senin gibi birisini istemez. Sürekli aglamalar, zırlamalar ve abartı seviyede romantik görünme çabaları.

Bir kadın olarak sana tavsiyede bulunayım. Senin gibi salya sümük aşk diye zırlayan erkekleri türk kadını sevmez. Her 10 kadından 9'una baygınlık geçirtirsin haberin olsun arkadaşım.
doğum günüymüş kardeşimin siyah şortlu sigaralı bir gece armağan edelim. ellemeyin lan adamı. herkes kendi imtihanı ile ilgilensin. ağzında altın kaşıkla doğmamışlar bir arada olmalı karşı karşıya değil.
kendi pastanı kendin alır kutlarsın olur biter. yalnızlığın anlayış göstereceği bir dünyada yaşamıyoruz. ''ben çekiliyorum abi, sen şu kalabalıkla takıl'' diyecek hali yok. varsa bir yalnızlık alacağını alır gider. doğum gününse 3 5 arkadaşın mesaj atar, bir an mutlu olursun ve bugün de diğerleri gibi geçer gider. fakat şu da var ki 364 gün sıradan yaşayan bir insan, 1 günü özel olsun ister mi evet ister. en doğal hakkıdır, 1 günlüğüne bile olsa şu günden güne yalnızlaşılan, mutsuzlaşılan ve hissizleşilen dünyada insan kendini mutlu ve müstesna hissetmek ister. saat gecenin 3'ü olmuş doğum günüm olduğunu bile yeni hatırladım, hissetmiyorum bile. o kadar alışmışım ki bu yalnız ve sıradan yaşama özel günler hiç ama hiç sırıtmıyor. biram ve sigaram eş zamanlı bitince aklıma geldi hatta. bir şeyler bitmeyince doğum günün bile olsa başka şeyler aklına gelmiyor. ''nerden geldi şimdi aklıma'' diye de hayıflanıyorum. ne güzel bira, sigara, kül tablası, boş bardaklar,kolonya şişesi, camları döven rüzgar ve yıpranmış siyah tişörtümle geceye akıyorduk. olmadı. şimdi dondum kaldım.
Şiir gibi ve saygıdeğer bir adam. Yazılarında hayatı da şiir gibi yaşadığını görebiliriz. Belli ki hüzün ona yakışıyor. Ancak hüznünün dna'sına yerleşmesine izin vermek gibi bir hata yapmıyordur umarım. Diliyorum ki sözlük onun bununla başa çıkma evrenidir.
bir müslüm dinleriz dimi kardeşim?
cepleri tıka basa mutlulukla dolmasını istediğim yazar.
görsel

yazarı.