bugün

izlediğim en iyi diziydi. izlemeyenler çok şanslı.
Şişirilmiş balon tırt dizi. Yok parasız kalan kimya öğretmeni uyuşturucu üretiyormuş da, sonra bu melül gariban adam birden uyuşturucu karteline dönüyormuş da, fettan hamile bi karısı varmış da, adamın ömrü kısıtlıymış da. Peh peh peh.

Şaka maka güzel diziymiş ha, kötüleyince sevdim şimdi. Tek sorunu yersiz uzun olması. Hızını 2×'ye alıp izleyin, sarıyor. *
Biraz ağır başlayan ama sabredilirse seni unutamayacagin bir dizi deneyimi sunan efsane.
karantina günlerinde izleyeyim dedim, bence lost ile beraber bu dizi de izlenmesi gereken dizilerden biriydi ama lostla kıyaslayınca tamamen mantara bağlıyor. ha dizi fena değil ama şimdiki türk dizileri gibi gereksiz uzatılan sahneler, konular, konuşmalar var. bir yerden sonra bayıyor. 4. sezondayım sırf merak ettiğim için bazı yerlerini atlaya atlaya izliyorum. ulan bi kara para aklama işini bile belki 5 bölüm uzattıkça uzattılar.
Ne diziydi beeee Walter adamım benim .
adamın kumarına kızmayıp uyuşturucu taciri olmasına kızmaları garip yada ben kaçırdım.
Karantina günleri sayesinde, yıllardır bugün yarın izlerim deyip bir türlü izlemeye başlamadığım, kült diziyi izlemeye başladım.
(bkz: baking bread)

görsel

görsel

görsel
Sabah akşam walter white’dan parasını isteyip aldıktan sonra da vicdan yapıp tüm parasını sokaklara dağıtan jesse, seni de unutmadık.
(bkz: better call saul) ile devam etmektedir. Piyasadaki en sıkı dizi bu şimdilik...
Başlangıç introsunda gözünüzle izleyin yazmadığı için avamın ağzına sakız olmuş başyapıt.
Yıllar önce iki günde izleyip bitirdiğim efsane. Onun yerini hiçbir dizi alamadı.
Oz ve prison break’ı izlemiş biri olarak rahatlıkla her ikisinden de daha iyi dizi diyebilirim. Benim için daha yukarda bir dizi yok. Tüm zamanların en iyisi.
Netflix götünü yırtsa da daha iyisi hala gelmedi.
bu diziyi izledikten sonra izlemediğim diğer dizilere yönelik önyargım oluştu. kesin bunun kadar iyi değildir ,hiç başlamayayım diye düşündüm. sadece black mirror kısmen de olsa bu önyargımı kırabildi.
Ağrı'da yeni sezon çekimleri başlamış.

görsel
breaking bad ağrı'nın yolu.
bu dizi çok güzel ama ben bb’den sonra çıkıp bb öncesini anlatan better call saulu da çok beğendim.
birkaç hafta evvel başladığım dizi. ikinci sezonu bitirmek üzereyim.

--spoiler--

suç temalı film ve dizilere ilgi duyan biri olarak bu kadar amatörce hareket edip bu kadar yakalanmamayı başaran suçlulara pek alışkın edğilim. bu yapımcıların da bir ortası yok. ya csi gibi dizilerde çok titiz çalışan ve her türlü davayı bilim sayesinde hemen çözen bir polis olur ya da bu beraking bad'de olduğu gibi verdikleri o kadar açığa rağmen federaller hiçbir şey yapamaz. ben de anlamadım, hangisi daha gerçek.

bir de şu ikinci sezon 8. bölümdeki bagder'ın kurtarılma operasyonun seyir zevki yüksekti. walter white'ın polisleri oyaladığı sahnede kahkaha attım.

--spoiler--
Yeni başladım. Adamlar bildiğin kurtlar vadisinin Erdal ve babasından arak yapmış. Necati şaşmaz ın bundan haberi var mı ki?

görsel
Amerika da bile Türkiye’de oldugu kadar ilgi görmeyen ve Fazla abartılan dizidir. 3 bölüm kadar izleyebildim sadece, bok gibiydi. Onun yerine kiraz mevsimi ni izlerim daha iyi.
"Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim."

Babamı kanserden kaybettiğim için çok kodu bana bu laf.

Dizi başlayıp bittiğinde babam yaşıyordu ama ben yeni izlemeye başladım. Bu bir sınav mı?
izlemeyi bıraktığım dizidir. Çok ağır gelmeye başladı.
izlediğim en güzel yabancı dizilerden birisiydi.
Walter white adamın bir back raund tarafı var. 2.6 milyar dolar değeri olan bir şirketin 3 ortağından biri iken 5.000 dolara hissesini satmış çünkü sevgilisi onu aldatmış. Adam o saatten sonra pısırık içe kapanık biri haline gelmiş. Üstüne üstlük skyler diye biri ile evlenmiş. Hadi karıyı seçtin ailesine niye bakmıyorsun amk kerizi. Skyler da bacısı gibi tam bir Kezban. Kocalarının ezmekten çok hoşlanan birer zavallı. Bir o kadarda skyler evlenmekten bin pişman ama kapasitesi o kadar. Yani öğretmene sırtını dayamış bir muhasebeci. Bacanağı ise ailenin reisi gibi davranıyor. Herkes eziyor bunu. Oğlu bile adam yerine koymuyor.

Peki ne olur adam 2 sene ömrü kaldığını öğreniyor. Bir anda sikerim bu işi deyip uyuşturucu imal işine giriyor. Aslında ailesine para bırakmak için bu işi yapıyor ama sonradan zevk almaya başlıyor. Çünkü o eski kimyager i buluyor kendinde. Yaptıkça daha çok zevk alıyor. Zaten korkmuyor ölecek çünkü. Sonra iyileşince korkmamayı öğreniyor. içinden tam bir sadist çıkıyor. Herşeyi bok edip dizi bitiyor.