bugün

günümüzde pekte dikkat çekici olmayan eylemdir.
(bkz: daha önce yapıldı)
(bkz: yine mi)
bir ekşi sözlük yazarının şuanda yaptığı şeydir. umarım intihar etmez. kendisini tanımasam bile insan üzülüyor.
http://tkm.ibb.gov.tr/yoldurumu/kameralar.aspx Ortaköy'e tıklanınca izlenebiliyor.
edit: artık izlenemiyor. kamera açısını değiştirdiler. son görüntüde ayağı gerideydi. inşallah atlamamıştır.
http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/15471961.asp 2 ağustos'da yazılmış. önceki girişimindeki haber sanırım. görüntü geldi yine ama meth yoktu.
--spoiler--
hürriyet güncellenen haber
Saat 14.15

Köprüdeki intihar girişimi yaklaşık 1 saatti sürüyor. Polis ve sivil bazı görevliler ikna çabalarına devam ederken, gazeteciler olay yerine yaklaştırılmıyor.

Saat 14.25

intihar girişimi hala sürüyor

Saat 14.38

Girişim hala sürüyor. Polisin ikna çabaları da devam ettiriyor.

Saat 15.00

Girişim sürüyor. intihar girişimindeki kişili köprüye bir otomobilin bıraktığı iddia edildi. Adamın elinde 20 - 25 dakika boyunca tuttuğu kağıt parçasını kendisini ikna etmeye çalışan yetkililere verdiği görüldü.

Saat 15.30

Olası bir kötü girişime karşın Deniz Polisi aşağıda bekliyor.

Saat 15.55

Kabus bitti. Yetkililerin ikna çalışmaları 3.5 sonunda sonuç verdi.
--spoiler--
sonunda bitti. ailesinin meth'e destek olması ve onu yalnız bırakmaması gerektiğini düşünüyorum. umarım bu sorunu atlacaktır ve bir daha böyle bir şeye kalkışmayacaktır. Ekşi, Uludağ,inci* ve diğer sözlükler adına hepimize geçmiş olsun diyorum.
--spoiler--
Boğaziçi Köprüsü'nün Ortaköy ayağında intihar girişimi var. Henüz kimliği öğrenilemeyen kişinin intihar girişimi hala sürüyor. Trafik durma noktasında.

Polisin ikna etmeye çalıştığı şahısın intihar girişimi sebebi de bilinmiyor. Uzman polisler şu an eylemcinin etrafına sardı. Kişiye fark ettirmeden yaklaşmaya başladı.

Köprüde bayram yoğunluğunun yanı sıra, intihar girişiminden dolayı da trafik durma noktasına geldi. Araçların, meraklı gözlerle intihar girişimine bakmak için yavaşlaması trafiği hepten araç saçına çevirdi.

Polislerden oluşan ikna timine sivil görevliler de katıldı.

istanbul Belediyesi, yollarda bulunan bilgilendirme tabelalarında vatandaşları trafik yoğunluğuna karşı uyarıyor.
--spoiler--
yapma be kardeşim yapma. inşallah başarısız olur eyleminde hayata sımsıkı tutunursun. hadi be polisler alın şu adamı.
girişimde bulunan yazar arkadaşın psikolojik tedavi amaçlı benimde 3 yıl boyunca kullandığım paxil adında antidepresan kullandığı belirlendi. önce bi miğdesi filan yıkanmalı attı hapı kırdı kafayı eleman.
trafiğin tıkanmasına neden olmuştur.

bahsi geçen yazarı tanımıyorum, son entrysini okudum. umarım ikna olur da sevenlerini üzmez.

ama hiç numara yapamayacağım arkadaş. intihar edeceğim diyen adam niye köprüde saatlerce bekliyor, ben bunu anlamıyorum. ne yani, son kez bir istanbul'a bakayım, sevdiklerimi düşüneyim mi diyor? intihar edeceksen gidersin, illa bakacaksan birkaç dakika bakarsın, atlarsın. ya da boğaza yakın bir yerde falan girersin son entryni. hem görülsün hem de sen engellenemeyesin diye.

ulan ben şimdi başlık açıp boğaz köprüsü'ne gitmeyi denesem yolda yakalarlar.
Daha önce bunu denemiş olan, korkulan başımıza gelecekmiş gibi hissettiren kişinin teşebüsü. umarım vazgeçmesi için birşeyler yapılabilir.
Hukukçu olduğunu okuduğum andan itibaren " gidip iteklesem mi acaba?" diye düşündüğüm insan olmuştur. Allah'a inanmasa bile kendine saygısı olur insanın. sık kafana madem bu kadar bunalımdasın. -Tek hasta olan, acı çeken, tedaviye cevap vermeyen senmisin lan bu dünyada zibidi derler adama. Acısız ölüm şeklide çok. **
edit: ölse üzülür müyüm? bu yazdıklarımdan dolayı vicdan azabı çeker miyim? diye düşündüm yok vallahi tepkisizim.
(bkz: seovi yüzünden intihar etmek)
atlayıp atlamaması tamamen kendi tasarrufunda olan insan. intihar bana göre kişinin hayatına son vermek istediğinde başvurabileceği bir haktır. ha ben bu hakkı kullanır mıyım? imkanı yok, çünkü hayata 1 kere geldim, öncesi veya sonrası yok, e o zaman neden bu fırsatı, bu şansı bitireyim, görebileceklerimi görmeyeyim ki?
Ekşi sözlüğün reklamını yapıyordur.
(bkz: atlamazsan adam değilsin)
Nedit: Ne dedim atladımı hee atladı atladı atlamak isteyen adam iki saat korkuluklara tutunmaz direk atlar reklam yapıyo dedim haklı çıktım o kadar.
bilinçsizce eksilenen sözlük yazarının isyanıdır.

seri artı veren melek gidip ikna etsin.
an itibarı ile ortaköy kamerasından görülememektedir, umarım kameranın yön değiştirmesi rutin bir şeydir. zira en son ayağının biri boştaydı. aksini düşünmek istemiyorum.
intihar etmeyi düşünen adam gerçekten intihar edecek diye bir kaide yoktur. bu yaklaşım kesinlikle yanlıştır. intiharın düşünülmeye başlanmasında bir kere dünyaya uyum sağlayamamak, yalnızlık, ilgisizlik vardır zaten. o yüzden ilgi çekmeye çalıştığı için kişiyi eleştirmek yapılmaması gereken bir şeydir. dengesiz olmayın, asabımı bozmayın.

ekleme: ayrıca intihar vakalarının çoğunluğunu da aniden ortaya çıkan depresiflik oluşturmaz. intiharların çoğu plânlı ve düzenlidir. kişi zaten ölümü kabullendiği için seçtiği yol bir topluluk içinde yahut tek başına gerçekleştirmek olsun, fark etmez müntehir için. o yüzden şov yapıyor demek, o'nu anlamamaktır. tekrarlıyorum, psikolojiden ve sosyolojiden gram anlamıyorsanız yorum yapmayın, asabımı bozmayın.
intihar edecek adam noktaya, virgüle dikkat ederek normal normal entry girmez. bu, o kadar basit bir ruh hali değil. şov yapıyor pezevenk diye düşünüyorum.
Hürriyet yine işi şova dökmüş.
gerçekten üzüldüğüm girişim bundan sonra bu kemalist yobazlarına sert davranmayacağım birbirimizi boşuna incitiyoruz.
atladı-kurtarıldı haberleri incisözlük tarafından uyduruluyor. verilen haber 2 ağustos tarihli.
hürriyet'in 14.15 saatli haberine göre,

"Köprüdeki intihar girişimi yaklaşık 1 saatti sürüyor. Polis ve sivil bazı görevliler ikna çabalarına devam ederken, gazeteciler olay yerine yaklaştırılmıyor."

ne olduğunu kimse anlamadı sanırım.
intihar edecek adam sen ben gibi düşünmüyor.. bunu bilmeyen yahut anlamayan çok insan var galiba..
intihar girişiminde bulunacak zihne bürünmüş insan, tanrının vereceği cezayı düşünemez, kendisine olan saygısını düşünemez, dünya zevklerini, ailesini, işini, kimseyi senin benm gibi düşünemez. intihar kafası hayata herkesin baktığı pencereden daha farklı bir pencereden bakmaktır. en temel dürtü olan "hayatta kal dürtüsünü" baskın olarak hissetmeyen insandır. o dürtü; sana boğaza karşı çay içmenin zevkini hissetirirken onda herhangi bir duygu uyandırmaz. alınan ilaçlarla endorfin, seratonin salgılatılsa da o kişi mutlu olamaz. dimağı kitlenmiştir. düşüncenin sınırlarını geçmiştir. bu yüzden gerçekten intihar etmeyi düşünen hiçkimseyi hayat güzel falan diye ikna edemezsin. tek şansın dikkatini dağıtıp, zorla intiha etmekten alıkoymaktır. biri etraftan gelen konuşmalardan etkilenip intihardan vazgeçiyorsa o kişi intiharın yakınından bile geçmemiştir. bir insan ölmek istiyorsa, hayatta kalmak istemiyorsa, depresyondan öte hayat algıları değişmişse, bir şekilde öldürür kendini. engel olunamaz. nefesini tutarak ölmeye çalışır, yine çalışır. bu arkadaşın gerçekten algı sınırları değişmişse, yapacak hiçbir şey yoktur onun için. ama eğer yaşadığı sıkıntılara katlanamama hali varsa, pes ediyorsa yaşama karşı; kurtarılma ihtimali çok yüksektir. dilerim ikinci ihtimal geçerlidir ve arkadaşın hayata dair problemleri çözülür, yeniden sağlıklı bir birey olarak devam eder yaşamaya.
evet lan, nedenini bilmiyorum ama, galiba ağlıyorum. ilgi çekmek istiyor, filan diyor ya herkes; insanı o ana, o düşünceye, o eyleme getirecek şeyi sadece bununla açıklamak, sanırım bayalık olur.
az kaldı..
varmak üzereyim, yanına..
sen gelirken ben dönüyordum dersin,
olsun, güleriz yine sevgilim..
aziz nesinin dediği gibidir ya,
"yine gecikmişim bağışla sevgilim,
sevgiye on kala, ölüme beş.."
genç bir insanın canına kıymak istemesi gerçekten üzücü. inşallah ikna edilir.
kendisini bırakarak hepimizi göt edecek yazardır.
kendini atarsa aşağıya kahraman olacak, ikna olup en azından sevenleri için yaşamaya devam edecek olursa şovmen, ibne, kaka, pis olacak. ben olsam atardım artık.