1. 1.
  (bkz: aldatılmak)
  ... bahdeniz
 2. 2.
  (bkz: aldatmak)
  ... imam
 3. 3.
  boynuzlamak da denir.
  -1 ... kiraze
 4. 4.
  boğaya özenme sonucunda olur.ispanyada yapmamak gerekir mazallah.
  ... tifosi
 5. 5.
  her zaman olduğu gibi masum olanların ezilmesi hadisesidir.Nedense aldatılan kadın yada erkek boynuz takmış olur bu zaten aldatılarak hayatın tekmesini yemiş insana ikinci cezadır oysaki o boynuzu aldatan adilere tamalıyız ki o koca boynuzlarla kapıdan geçemeyip sokağa çıkamasınlar.
  ... yesillerik
 6. 6.
  aldatılan kişiye bundan bir çift hediye edilerek, başının iki yerine monte edilme suretiyle yapılan bir işaret, belirti ,iz..
  belli bi süre sonra yağlamak cilamak gerekir onları.
  ... gelberiyargelberi
 7. 7.
  çok eski çağlarda, yani anaerkil olduğumuz dönemlerde kadınlar birden fazla erkekle evlenebilir ve birlikte olabilirdi. evlendiği erkeklerin kadınla birlikte olabilmesi için elbette sıra beklemesi gerekiyordu. ve bu sırayı belirleyen şey de, bugün dahi evlerimizde bulunan, boynuz şeklindeki askılıklara asılan şapkalar idi. dolayısıyla erkek boynuzda takılı olan şapkayı gördüğünde odaya girmez, sırasını beklerdi. günümüzdeki erkeğe boynuz takmak deyimi de buradan gelir.
  ... klimanjaro
 8. 8.
  Türkçenin güzelliğini gösteren deyimlerden sadece biridir. Çoluk çocuk karşı cins yaşlı hiç fark etmez herkesin arasında kullanılabilir. Aldatma durumunda benimde günlük hayatta en fazla kullandığım iki kelimeden biridir. Diğeri tabiki: kuyruk sallamak.
  ... ilim irfan sahibi