bugün

--spoiler--
NBA'de normal sezonun bitimiyle birlikte yeniden yapılanmaya gideceğini açıklayan Boston Celtics takımı ilk olarak Doc Rivers ile yolları ayırmıştı.

Bu sabaha karşı yapılan açıklamada Kevin Garnett, Paul Pierce ve Jason Terry üçlüsünün Brooklyn Nets takımına takas edildiği belirtilirken, Boston ekibi bu üçlüye karşılık Kris Humphries, Gerald Wallace, Keith Bogans ve 2014, 2016, 2018 draftlarında ilk tur draft seçim hakkını aldı.

Tarafların ve oyuncuların tamamen anlaşmaya vardığı bu takasta NBA'in de onay vermesinin ardından transferler resmiyet kazanacak.
--spoiler--
en iyi basketbol kulüplerinden biri. bildiğim kadarıyla.
hedef 2023. 10 sene unutun celtics'i. tabi 10 sene abartı iki-üç yıla iskelet belli olur. aldığı birinci tur draft hakları 2014, 2016 ve 2018 yıllarının fakat nets'in seneye konferans finalı oynaması çok yüksek ihtimal yani muhtemelen 15. sıradan sonra seçilecek. 2016 için de çok umutlu olmak için bir sebep yok. tabii bu değerlendirmeler nets draft hakları için geçerli. bu hakları da başka bir takasta kullanabilirler. ama sanmıyorum. neyse takımda rondo gibi bir yetenek varken bu kadar uzun vadeli bir yapılanma beklemiyordum açıkçası. hele bir pierce satışı var ki cidden affedilir değil. yani yok be abi pierce da gönderilmez ya. tabi raptors taraftarı olarak grubumdaki bir takımın sıçması güzel tabi. ama severim celtics'i çabucak toparlansınlar efendim.
takastan gelen yaklaşık 11 milyon salary için aşağıdaki isimlerden 1 tanesiyle anlaşarak yola devam etmesi gereken klüp. rajon rondo yu da elde tutabilirlerse ilerisi için ışık verebilirler.

Dwight Howard
Josh Smith
Andre Iguodala
J.R. Smith
Andrew Bynum
Monta Ellis
J.J. Redick
Kyle Korver
Al Jefferson
Paul Millsap
Brandon Jennings
O.J. Mayo
önümüzdeki sene 30 galibiyetin üstüne çıkarlarsa kendileri için başarı sayacakları bi takım .
bir efsanenin sonu. en az 10 yıl kafaya oynayamayacak takım. ayrıca yapılanma falan iyi hoş da garnett ve pierce gibi hall of fame oyuncuları göndermek yerlerini doldurmak için 2 yıl daha salary cap bekleyecek olmak biraz tuhaf. ayrıca doc rivers'da takıma en uygun coach'tu. yazık oldu efsaneye. neyse ki rondo takımda da yeşilin asaletini, asiliğini koruyacak birileri var en azından.
taraftarı bulunduğum, nba tarihinin en köklü ve en başarılı kulüplerinden bir tanesidir.
yıllardır taraftarı olduğum bu sezon yaptığı takaslarla ve koç rivers ı göndermesiyle beni çok üzen takımım. bu sezon ben de bir şey beklemiyorum. hiç olmazsa draft hakkına oynamamız gerek. takımda bir rondo kaldı bir jeff green adam akıllı. rondo da sakatlıktan döner mi bilemem.
sezonun ilk galibiyetini utah jazz önünde 97 87 lik skorla almıştır. go celtics go!
bugün miami heat i deplasmanda 1 farklı yenerek üst üste 3. galibiyetini almış nba efsanesi. bu kadroyla gayet iyiyiz, brad stevens farkını göstermeye başladı. sanırım sezon sandığım kadar kötü geçmeyecek.
Green in son saniye üçlüğü sayesinde miamiyi sahaya gömen takım.
nba'de gösteri işini en iyi yapan takımdır, benim de takımımdır, bu yıl mucize yaratıyor gibiler.
Jeff Green, rajon rondo, avery bradley ve jarred sullinger haricinde bütün oyuncuları yollmamasını istediğim takım.
bu sene gereğinden fazla maç kazanmış takımımdır. oysa bu sene draftta andrew wiggins jabari parker ikilisinden birini seçmek için çok daha az maç kazanmamız gerekiyordu. şimdilik 23 galibiyetimiz var ve önümüzdeki 2 sixers maçını da kazanacağımız kesin. 25 galibiyet olarak sayıyorum bunu. bunun dışında galibiyet almamak şart gelecek için. yoksa pierce ve garnett takaslarıyla sağlama alınmaya çalışılan gelecek çöpe gidecek. rondo sakat taklidi falan yapsın gerçi o da eskisi gibi değil ama ölüsü 15 asist yapıyor.
2013-2014 normal sezonunu 25 galibiyet, 57 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece doğu konferansını on ikinci sırada tamamladılar ve playoff'a kalamadılar.
la lakers ile birlikte NBA'de en fazla şampiyonluk yaşamış ve yakın döneme dek NBA'de ponpon kızları olmayan (artık var) efsane takım.
Kg ve ray allen gittikten sonra yalan olan takım.

2008'de la'yi gömen celtics nere, şimdiki celtics nere.?
yeni sezona evinde brooklyn nets'i 121-105 yenerek galibiyet ile başlamış takım.
rondo'nun gitmesiyle 2008 kadrosu dağılan takım. yine de bu sene play-off yapabilirler. bir bakıma doğuda oldukları için şanslılar.
isiah thomas hamlesinden sonra,bu sezon play-off'a kalacak mıyız düşüncesini aklıma getirdim.tanking yapmıyoruz,bu açık.vakti zamanında sövdüğümüz gm ainge'nin adam akıllı işler yapma yolunda bir adım da attığını görüyoruz.şu anki kadromuz ile thomas,bradley,evans,sullinger,zeller ilk 5i ile play-off yapabiliriz.ki bench de güzel.fakat play-off'a kalsak ne olacak,ne karı olacak muamma.şimdi celtics için asıl olay yaz.elimizde bi ton draft hakkı var.sene sonu cap'de de baya boşluk olacak.draft haklarını da kullanarak yıldız oyuncu alıp veya boşta kalan yıldız oyuncularla sözleşme imzalayıp,güzel bi kadro kurabiliriz.ki bradley ve sullinger gibi 2 tane nba'in en underrated oyuncularından var.takım genç ve dinamil.umarım ainge bize güzel günler gösterecek.koç stevens'a da güvenimiz tam.
an itibari ile biten charlotte - boston maçından,116-104 galip ayrılmıştır.play-off yolunda çok önemli bir galibiyet boston için.şu an 33-41 ile doğuda 8. sırada.9,10 ve 11 de tam olarak ensesinde boston'ın.7.miami de 34-39 luk bir durumda.Boston'ın bir şekilde play-off'a kalacağına inanıyorum.
maça dair istatistikler :
avery bradley - 30 sayı,8 ribaund
evan turner - 16 sayı,6 ribaund,5 assist
marcus smart - 15 sayı,6 ribaund,4 assist,3 top çalma.
Seriyi cevirebilecegine inandığım güzide takimim. Haydi celtics sen zoru seversin !
Şu aralar sükse içinde olmasada lakers'la beraber nba'in en büyük takımı geçmişi şampiyonluklar ile dolu.
küçüklüğümde çok sağlam kadrosu vardı, çakma cleveland'lı, miami heat'li gençler bilmez.
Önümüzdeki yaz yapıcağı transferler ve gelecek planlarına ilişkin fanları için nitelikli yazı.
http://nbatrky.com/analiz...-yapacaklari-t438250.html
1 Temmuz günü Kevin Love'a maksimum sözleşme önericeklerinin haberleri dolaşmakta.