bugün

NBA’de 2023 Doğu Konferans Finali altıncı maçında Miami Heat i bitime 0.1 saniye kala attığı basket ile mağlup etti ve 3-0 geriden geldiği seride durumu 3-3 e taşımayı başardı. NBA tarihinde 3-0 geriden gelip de 7 inci maçı da kazan bir takım yok. Şayet Boston bunu başarabilirse tarih yazmaya çok yakın.
Nba'in gelmiş geçmiş en iyi takımı. Garnett, Pierce, Allen ve Rondo'lu dönemden şimdilik uzağız. Güzel günler yakın bunu görebiliyorum.
Bu sene beni gene üzmüş, çok büyük umutlarla çıkılan sezon ve playoff macerasında şahsıma tamamen hayal kırıklığı yaratmış, yeşiline sevdalı olduğum takımım.

Babam, kendi takip ettiği dönemlerinde bird, McHale, parish li takım oynarken tutulmuş, bana da bulaştırdı bu sevgiyi ama şu son sezon o kadar üzdüler, o kadar kalbimi kırdılar ki... Bu kadar potansiyeli bir kadronun bu kadar istikrarsız oynaması gerçekten derinden yaraladı.

Irving gene iyiydi, Hayward sakatlık psikolojisini atlatamadı ama çok ağır sakatlandı yani hakkıdır, horford reyiz seviliyorsun takımın ana direği, takımın annesi adeta... Kritik roller bu başarısızlıkta jaylen Brown ve Jayson Tatum piçleri. Takımımızın geleceği dedik, bağrımıza bastık ama Tatum çaylak sezonundan çok daha rezil bir sezon geçirdi, tamamen hayalkırıklığıydı. Jaylen brown playofflarda forma girmeye başladı ama korkunç bir sezon geçirdi, rezaleti rezalet.

Stevens reyiz toparlayacaktır önümüzdeki sezon takımı ama anthony davis'in takıma katılması artık şart. Bir gelse kaşlı çocuk, uçarız önümüzdeki sene...
bi aksilik olmazsa önümüzdeki 5 sene içerisinde 2 veya 3 şampiyonluk alacak olan takım. inanılmaz modern ve keyifli bir basketbol oynuyorlar.

(bkz: brad stevens)
https://www.reddit.com/r/bostonceltics
en son 2008 de nba şampiyonu olan o dönemlerde ray allen kevin garnett rajon rondo paul pierce gibi All star oyunculara sahip olan takımım. Günümüzde kyrie irvingin ben tek siz hepinizli performansları ile gündemde olan bu sene bizi heyecanlandırsada halen playoff ta başarı ümidimizin olmadığı sene başında henüz ilk maçta gordon haywardın bacağının kırılması ile güç kaybetmiş takımımdır.
Eastern conference da cavs le karşılaştırıldığında daha fazla maç kazanmış takımdır. Aslında Eastern conference'ın bir numaralı takımıdır. Genç kadro ve antrenörüne rağmen gayet güçlü bir takımdır.
Lary bird den sonra dikiş tutmayan takım.
nba'i öğrendiğimden(2007) beri fanatiği olduğum nba'in en iyi takımı. az sonra sezonun en kritik maçına çıkacağız. büyük ihtimalle kaybedeceğiz ama olsun, yarın da draft lottery var. bu muhteşem sezonun üzerine iyi bir değerlendirme yazarım daha sonra bu sezon maç kaçırmamış birisi olarak. benimle beraber totem yapmak isteyen yoncalardan dm bekliyorum. şartlar ise kadın ve güzel olmanızdır. şaka lan şaka ne olursanız olun yine gelin.

edit: totem tuttu ve kazandık. olynyk ulan.
Kendileri 3 gün dinlendiği halde 1 gün önce maç yapmış ve Tristian Thompson'suz Cleveland'a karşı 2. Periyot dükkanı kapattı fark yedi.

Isaiah Thomas Hariç Abartılmış kadrolarıyla dandik yöneticisi Danny Ainge'yle bu senede Play Off'larda en büyük eglence celtics.

Al Horford gibi asla yıldız olmayan oyuncuya maximum kontrat verdiler vah celtics vah.
Normal sezonda cleveland ile kafa kafaya gidiyor olmaları tamamen cleveland ın normal sezonda fazla kasmamasi ile alakalı bir durum. Konferans finaline kalmalari durumunda cleveland a zorluk çıkarma ihtimalleri olduğunu düşünmüyorum.
Cavsi regular sezonda ezdiler, final de de ezecekler.

At fav'a bekle.
Gümbür gümbür geldikleri falan yok popovich'ten sonra en iyi koç brad stevens'a sahip oldukları için yukarıdalar kadro kalitesi iyi değil.

nitekim bu sabah m. bucks'a yenildiler finalde cavs 4-1 süpürür bunları.
Doğu Konferansında an itibariyle 1. Sıradalar, play off finalinde cavs'a karşı en fazla 2 maç alıcak kadroları var ne yazık ki.

Ezeli rakipleri lakers en az 2 sene daha play off göremicekken celtics 2018 sonrası doğu'yu domine etmeye başlar.
Dunku cavs galibiyeti beni umutlandirmistir. Umarim bu yil bir konferans finali goruruz.rakibinde bulls olmasi temennim.
Aşırı pinti takım Al Horford'a maksimum kontrat veren Celtics'ten bir bok olmaz play off'larda elenmelerini keyifle izlicem, Nets pickleri elinde patladığına göre hayır etmez 3-4 sene daha.
Nba Tarihinin En fazla Şampiyonluğa Ulaşmış Klubüdür. Nice Efsaneler Gelip Geçmiştir Nice Epik Zaferler yaşamıştır. Teşbih edersek Resmen Amerika Profesyonel Basketbol ligi'nin Fenerbahçe'sidir. Gayet hoş ve sempatik olan Yeşil Forması ile Mücadele etmektedir.
28 nisan 2016 boston celtics atlanta hawks maçı'nda atlanta hawks'a mağlup olarak nba playoffs 2016'dan elenmişlerdir. atlanta hawks böylece seride durumu 4-2'ye getirerek konferans yarı finaline yükseldi.

atlanta hawks ile boston celtics arasındaki seride oynanan maçlar:

(bkz: 16 nisan 2016 atlanta hawks boston celtics maçı)

(bkz: 19 nisan 2016 atlanta hawks boston celtics maçı)

(bkz: 22 nisan 2016 boston celtics atlanta hawks maçı)

(bkz: 24 nisan 2016 boston celtics atlanta hawks maçı)

(bkz: 26 nisan 2016 atlanta hawks boston celtics maçı)

(bkz: 28 nisan 2016 boston celtics atlanta hawks maçı)
2015-2016 normal sezonunu 48 galibiyet, 34 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece doğu konferansı'nı 5. sırada tamamlayıp playoff'larda atlanta hawks ile eşleştiler.
1 nisan 2016 gs warriors boston celtics maçı'nda golden state warriors'u 109-106 mağlup ederek golden state warriors'un kendi evindeki galibiyet serisini sonlandırmışlardır. golden state warriors 2015-2016 sezonunda kendi evinde ilk kez mağlup oldu. aynı zamanda normal sezonlar baz alındığında 54 maç aradan sonra golden state warriors'u kendi evinde mağlup eden ilk takım boston celtics oldu.
mütevazi kadrosuyla dün akşam deplasmanda warriors u devirmeyi başarmış olan takım. hatta öyle ki, son çeyrek ortalarında farkı 10 sayılara çıkardılar ama stephen curry nin yine sağdan soldan salladığı üçlükleri durduramayarak farkı kaybettiler. nihayetinde kazandılar, helal olsun.
1 yıldan uzun zamandır kendi sahasında yenilmeyen saksocu curry ve seks arkadaşlarına geçiren takım.

hakemler gsw alsın diye çok uğraştı ama beceremediler.

unutmadan, koyduk mı?
bizi kanser etmeye devam edecek takım.

Marcus smart isiah Thomas var sen yine PG cekiyon, yakında beni de alacaklar o olacak.
1 Temmuz günü Kevin Love'a maksimum sözleşme önericeklerinin haberleri dolaşmakta.
Önümüzdeki yaz yapıcağı transferler ve gelecek planlarına ilişkin fanları için nitelikli yazı.
http://nbatrky.com/analiz...-yapacaklari-t438250.html