bugün

yiğidin kamçısı.
Ödenmesi gerekendir.
peki Borcum var mı? (bkz: https://www.borcumvarmi.c...a-borcu-sorgulama_153.htm)
Geceleri kabuslardan zıplatan gündüzleri titremeyle karışık terlemeye sebep olan psikolojik olarak depresyona dolayısıyla da biyolojik olarak yoğun strese sokan illet! Bu sebeple Halk ağzında yiğidin kamçısı olarak dile getirilmiş olması bayağı ironiktir. Mental olarak kırbaçlanmak mı? Cidden daha ne kadar kaldırabilirim bilmiyorum.

Sadece çok yoruldum...
çaya şeker atmayı 15 sene önce bıraktım. çayın tadını aldım.

borç vermeyi 10 sene önce bıraktım hayatın tadını aldım.
Borçlar Kanunu 510. maddeye göre
"Vekâlet veren, vekâletin gereği gibi ifası için vekilin yaptığı giderleri ve
verdiği avansları faiziyle birlikte ödemek ve yüklendiği borçlardan onu kurtarmakla yükümlüdür.
Vekil, vekâletin ifası sebebiyle uğradığı zararın giderilmesini vekâlet verenden isteyebilir.
Ancak vekâlet veren, kusuru bulunmadığını ispat ederek bu sorumluluktan kurtulabilir."
huzur ve refahtır.

hem etimolojik olarak, hem de rasyonal manada.
ekonomilerine oranla en boçlu üç ülke: abd, italya ve japonya.

Üçünün borçları toplamı 41,9 trilyon dolar. Bu borç 83 trilyon dolarlık devletler borcu toplamının yarısından fazlasını oluşturuyor.
Daha dün eşimin en samimi arkadaşının kocası aradı, otuzbin gibi bir rakam istedi ki sanırım beni zengin sanıyor. Senet falan yapalım dedi. Neyse ki bu gibi durumlara alışkın olan ben konuyu tatlı bir dille 'olmaz'a bağlayabildim.

Artık kırıldı ise de yapabileceğim hiç bir şey yok, zira ben de ahım şahım paralar kazanan, har vurup harman savuran biri değilim.
bir daha vermeyi de almayı da düşünmediğim şey. en son arkadaşa bir aylık maaşımı verdim, 15 gün içinde ödeyeceğini söyledi fakat 3 ay ödemedi. allahtan açık hesap falan var da faturaları falan ödeyebildim. yani diyeceğim o ki, ihtiyacım olunca artık eşe dosta değil, bankaya başvururum daha iyi.
Düzenli ödendiği takdirde bir şeylere sahip olmanıza yardımcı olan hadise. Ha malk mülk biriktirme şeysi apayrı bir olay.
insanların huyunu suyunu bildiğimden şahsi olarak kimseden almadığım para türü. Bi veriyorlar kırk defa lafını yapıyorlar çünkü. Madem lafını etcen niye veriyorsun be sığır? Zamanında ödemezsem hadi yine lafını et adımı çıkar hadi ondanda haklısında, zamanında önce ödemişim geç ödememişim. Yaklaşık 10 yıldır kimseden şahsi borç almıyorum bu durumdan ötürü. Acımdan ölürüm yinede almam. Hep kurumsal firmalara ve devletedir benim borçlarım. Bakma aslında bu ikisi komple sikici. Zamanında ödemezsen memnun olurlar hatta. Sen kendini sıkıntıya sokma canım kardeşim deyip üç beş ay sonra anasının amı kadar faiziyle alıyorlar borçlarını. Özellikle devlet. Haram zıkkım olsun hiç kullanmadığım şeylerin borcunu ödüyorum. Lanet geldi artık.
Borcunu istettiren herkesin amk! Bir daha kimseye borç para vermeyeceğim.
En son 105 bin tl olan rakam... Eskiden dakika saniye verip öderdim sonra borç aradığımda bulamazdım ya da zor bulurdum şimdi sallamıyorum hatta doğru dürüst ödemiyorum bile kendileri gelip borç teklif ediyor. Bu dünya ne garip bir dünya.
Bir daha asla 100 liradan fazla vermicegimdir.
Bir dönem içine gomuldugum ama şu sıralar kafamın rahat olması ile ilgim olmayan şeydir.
Alınırsa veya verilirse yani her türlü durumda dost/arkadaş kaybedilmesi mümkün olan durumdur.
Yiğitler at değil ki kamçılanmaya ihtiyaç duysun.

Arkadaşına borcum var mı diye sorgulamazsın ama kurumlara ve Devlete borcun var mı sorgulayabilirsin.
https://www.borcumvarmi.com/
istemesemde verdiğimdir. Bize Bir haksızlık yapılıyor...
Çulsuz ve durumsuz kimselerin kuyruğudur.
Yiğidi madara eder.
Yiğidin kamçısı olan şey. Ama orospu çocuklarının kamçısı falan değil. Amına koduğumun çocuğu geçen sene ki okul döneminde 50 lira almıştı benden. Hala geri ödeyecek. Ben kimim ki borç veriyorum aq. ilk ve son oldu bu.
altına ve dolara yatırımı tetikleyen hadise.
bir insanın iki nedenle borcu olur;

1-gelirinden fazla harcama yapması
2-ihtiyaçlarının gelirinden fazla olması

benim borçlarım ise neden var bilmiyorum ama gelecek ayın bile maaşını borç ödemek için kullanacağım.
Dağa, taşa borcum var aq.
2017 ye onsuz girmeye yemin ettiğim için şu an itibariyle ilişkimin olmadığı kavram. taşıt kredisi, kredi kartları, krediler derken geçen yıl 52.000 tl borç Ödemişim. An itibariyle kendimi dünyanın en zengin insanı hissediyorum.
yüktür, sabırdır..