bugün

ökk fuck pkk. *
Subay ve Astsubaylardan oluşan askeri birliktir. dünyada güven atışı eğitimi alan tek birliktir ayrıca. nedir bu güven atışı peki:

-iki adet bordo bereli karşı karşıya geçer.
-ilk önce ikiliden birisi başının üzerinde kitap büyüklüğünde bir hedef tutar.
-diğer bordo bereli iki elinde iki tabancayla yürüyerek o hedefe gerçek mermilerle ateş eder.
-yolun yarısına geldiğinde arkasını dönüp, tabancaları bacaklarının arasından hedefe doğru sıkmaya devam eder.
mermiler bitince roller değişir, bu kez ateş eden kişi hedefi tutar, atış sırası diğerine gelir.
bu eğitim hergün yapılır.

PKK mağarasında bulunan bir yazı;

Eğer bir asker sizi Gördüğü Zaman Durmadan Ateş Ediyorsa, Bilin Ki O Acemidir... Kurşununun Bitmesini Bekleyin... Bittiği Zaman Gidin Ve Kafasına Sıkın...

Eğer Sadece Sizi Gördüğü Zaman Ateş Ediyor Saklandığınız Zaman Duruyorsa O Bir Komandodur... Kaçın Ve Canınızı Kurtarın...

Eğer Sizi Gördüğü Zaman Ortadan Kaybolmuşsa Ve Etraf Sessizce Bilin Ki O Bordo Berelidir... Merak Etmeyin O Sizi Bulur..
sadece subay ve astsubaylar'dan oluşmaz, uzman çavuşlar'da vardır.

--spoiler--

Harekata şehit kızı Güneş'in adı verilecek. Borda bereliler inip yok edecek.

PKK'nın hain pususu sonucu Gabar'da şehit olan 13 askerden onbaşı Kasım Aksoy'dan geriye kalan 3 yaşındaki kızı Güneş, tezkere çıkması halinde TSK'nın başlatacağı harekâtın simgesi olacak.

Güneş Harekâtı adı verilecek sınır ötesi operasyonda Kuzey Irak'ta PKK'ya yönelik 3 aşamalı operasyon planı uygulamaya konulacak.

--spoiler--

planların ne olduğunu yazmıyorum, nasıl olsa okumuşsunuzdur. ama gerçek planlar, asla bilinmez.
Diğer askerlerin yanında acemi bile olamadığı askeri birlik. Mekanları Ankara nın Gölbaşı ilçesindedir. Zamanında burası çeşitli haberleri konu olmuştur. Bazı mütehitler burada sahtekarlık yapmışlardır. Şu anda burası en zor hava şartları ve tabii ki dağ ortamlarına göre düzenleniyor yazıyordu bazı gazetelerde. Eğitimleri çok özeldir yabancı dil bilgileri en üst seviyededir. Yabancı dili o bölgenin lehçesiyle konuşabilirler. içlerinde aşmış derece de keskin nişancıların olduğu söylenir. Eğitimleri çok zorlu ve streslidir. Söyledikleri gibi insan aklının almayacağı kadar zor eğitimleri var.

Doğu da askerlik yaparken 2 tanesiyle tanışma fırsatım olmuştu. adamlar hakikaten 200 m. den akılalmaz derece de ufak hedefleri vuruyorlardı. Spor da zorlanma olayı olmuyor bunlarda. Bir tanesi nizami şekilde 30 tane barfiks çektikten sonra bizim astsubaylara yarışacak var mı diye sormuştu. Askerlik yapanların en çok övündüğü 200 m. de 3 te 3 hedefi vurma başarısıdır. Heh işte bu abilerin yaptığı o uzaklıktaki hedeflerin bir sağına bir soluna atarak hedefin yerini değiştirmeye çalışıyorlar. Bir de nişan alırken normal askerler sol gözünü kapatır. Bunlarda öyle bir şey yok. Direk atıyorlar hedefe. Kısaca diyorum ki mükemmeller.

Kendi rütbelerindeki askerlerle karşılaştırırlırsa dağlar, ovalar ve hatta okyanuslar kadar fark vardır. Eğitimi olarak boşverin gözlerine bakınca anlaşlıyor zaten. Bir kesinlikle piskopat katil havaları yok en azından bizi denetlemek için gelmişlerdi. Bir de emir almazlar görev olduğu zaman genelkurmay başkanının imzası gerekiyor diye duymuştum.

Bir tane eski bordo bereli yüzbaşıyı çete suçlamasından içeri almışlardı televizyona babası çıkıp benim oğlumun 40 tane madalyası var öyle işler yapmaz demişti.

Bordo bereli olmak için ilk önce gönüllü olmak ve askeri hastaneden komando, dalgıç ve kurbağa adam olabilir diye rapor alması istenir. Görevlerinden dolayı ev ve aile yaşamı yoktur. Vatan sevgisi her şeyin üstünden gelir.

Edit: Atv habere çıkan eski özel kuvvetler okulu komutanına göre başvuranların özel kuvvet olma şansı %12 dir. Bu oran diğer ülkelerde %6 imiş. Bu arada özel kuvvetlere girmek için en önce komando okulunda eğitim alınması gerekiyormuş.

Yukaridaki bilgiler asker olan akrabalardan derlenmiştir. Kendi anım hariç.
3.5 yılda yetiştirilirler. bir ömür vatana hizmet ederler. "ölüm bizimle gelir" mottolarıdır.
sahip olduğu cesaret örneğinin dünyada eşi benzeri olmayan askerlerdir. çok özel koşullarda, çok özel niteliklerde yetiştirilirler. sahip oldukları özellikler şehir efsanesi olarak sözlükte paylaşılamayacak kadar gerçekcidir.
http://banner2.blogcu.com/
30Kg Sırtlarında ağırlık ile 27 KM koşuya cıkan
Komandoların yetersiz kaldıgı durumda teröristlerin üzerlerine inip temizleyip aynı şekilde geri dönen
Kabul şartlarının ağır,kimlikleri belli edilmeyen,yakın dövüş sanatında uzman (bkz: CQC) her türlü silahı söküp takabilen,Bomba yapımında uzman
Dünyanın en iyi askerleri
Yaptıklari operasyonlar gizlidir keza hiç bir zaman bordo bereliler operasyon yaptı diye bir haber duyulamıştır ancak Dünya çapındaki birincilikleri ile gögsümüzü kabarttıklarını sanırız

3Dil Bilirler
haklarında yapılan aynı tanımlardan bayan (bkz: baymak) başlığa sahip tim. biraz değiştirip yazın bari ya. gözbebeklerimizdir o ayrı.
yabancı* sitelerde araştırdığımda esamesinin okunmadığı askeri birliğimiz.

hayır, ben de gurur duymak istiyorum ama 20-30 farklı birlik içinden oylamayla en iyilerinin seçiminin yapıldığı sitelerde oylanan özel kuvvet birlikleri arasında da yok bizim bordo bereliler. ki yerli sitelerde balandıra ballandıra kıyaslamaların yapıldığı britanya sas, amerikan delta force, vb. birlikleri oylamalarda varken...

açık yüreklilikle soruyorum; neden böyle? görmezden gelmek zorunda kalacakları kadar iyi bir birliğe mi sahibiz, yoksa aslında bu kadar iyi bir birliğe sahip değiliz de kendimizi mi kandırıyoruz?

edit: yahu kardeşim, bordo bereliler yoktur diye açıklama yapmadım, sadece neden bu adamlarla ilgili olarak yabancı kaynaklarda tek bir bilgi yok diye soruyorum allah allah, niye kötülüyorsunuz yahu?!?
tsk bünyesinde toplam 1700 kişi oldukları söylenen özel birlik. söylenen ve bilinen gerçeklere göre bu adamların hepsi değil, sadece 700 tanesi ırak'ı temizlemeye yetermiş.
aldıkları temel eğitimlerde şu şekildeymiş ;

A- YURT iÇi TEMEL KURSLARI
-Muharebe temel eğitimi
-Göğüs göğüse muharebe
-Uzak mesafeli keşif devriye
-Sızma
-teşhis ve tanıma
-Hayatı idame
-kaçma kurtulma
-Hedef atrifi,Ateş tanzimi
-Psikolojik Harekat
-Tahrip
-Paraşüt
-Kurbağa adam
-Gayri nizami savaş
-Özel harekat türleri.konularında eğitilirler.

B-iHTiSAS KURSLARI
-yer ekip komutanlığı
-tahrip teknikleri.mayın ve bubi tuzakları
-ilk yardım
-Cerrahi müdahale teknikleri
-Mühimmat imha
-Hafif ve ağır silah uzmanlığı
-istihbarat uzmanlığı
-Muhabere kursları
-psikolojik harekat kursları

C-YURT DIŞI KURSLARI
Ranger
-Hava indirme
-Sivil işler
-Halkla ilişkiler
-Hayatı idame
-Psikolojik harekat

Tümü iyi paraşütçüdür. Çeşitli yabancı dilleri iyi bilirler. *
bu eğitimi aldıktan sonra nasıl bir insana dönüşürsünüz hayal edin rambo bile çırak kalır bordo berelilerin yanında.
olası işgalde, halkı örgütleyecek olan türk askeri birliğidir. yaratılma amaçları o' dur.

gerekirse anne babalarına acımazlar.

vatanseverlik kavramına büyük çekicilik katarlar.
tsk bünyesinde 8.000 civarı bulunan askerdir. 50 tanesi çok rahat ırakı temizler.
47'kilo ile 47'kilometreyi koşabilicek yetenektedir herbiri. zaten bu parkuru geçemeyenler takamıyor o bereyi.
bu da bordo bereli'ye kurşun sıkma cürreti göstermiş teröristin(bildiğin hayvan) son hali. askerimiz üzerinde biraz rötüş yapmıştır.

http://img103.imageshack....7379086747360593rsiy4.jpg
daha numarısını görmediğimiz özel birliklerimizdir. yahu çatışmaya giren 18'inde komando gençler, ölenler-yaralananlar onlar.. biz bu özel timi, bordo berelileri hangi güne saklıyoruz anlaşılır şey değil. sayısı azsa sayısı arttırılmalı, görev alanı sınırlıysa genişletilmeli.. 20.000 gerekirse 30.000 özel tim eğitilmeli, profesyonel maaş verilmeli, lojman, sağlık yardımı yapılmalı. "kelle" başına ek ödenek verilmeli, operasyon başına ikramiye hediye edilmeli.

artık bu askerlerimizi tv kameralarına fotomodellik dışında dağlarda çatışmaya yollmalıyız. hem de yüksek sayılarda.. ulan bunu ben akıl ediyorum da genelkurmay 25 senedir profesyonel askerliğe geçmeyi neden yeni yeni kavrıyor, anlamıyorum.. arkadaş gareziniz mi var 18 yaşında çocukları 4 ay eğitimle dağa yollamaya, tam ustalaşınca terhis etmeye..
bir gecede, sınıra yakın bölgelerde, 80 kilometre yürüdüğünü öğrendiğim birlik.
bu birliğin geleceği haberini alan teröristler, çatışmaya girmeden o bölgeyi terk ediyormuş.
8 askerimizin bulunması için devreye giren birlikler.
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=40149
sadece subay ve astsubaylardan oluşan özel askeri birlik.
son yaşanan terör olaylarından sonra sahada görmek istediğimiz oyunculardır. yeni goller bekliyoruz kendilerinden.
türk silahlı kuvetleri'mizin gururu olan ateş parçaları.
bir coğu astsubay olan, nizami ve gayri nizami harp konusunda uzman olan, arslanlar.

(bkz: valla abartmıyorum taş taş)
aselet ve karizmanın bir diğer ismi.

görsel

düzeltme: sanırsam azrailini gördüğün için korktun.
dünyaca ünlü türk özel kuvvetleri birimi.
turkish red berets ya da turkish maroon berets olarak bilinirler.
afganistan'da amerikan ve yerel yönetimin askerlerine eğitim vermişlerdir. ayrıca amerika'nın ırak'ı işgal ettiği süre zarfında hükümetten bu birliklerin bir bölümünü ırak'a destek olarak vermesini istemiş fakat hükümet* göndermemiştir.
ırak'ta güvenliği sağlamak için bulunan az sayıdaki türk askerlerinin de bu birlikten olduğu zamanında basında yazılmıştır.
son yıllarda katıldığı yarışmalarda diğer ülkelerin özel kuvvetlerini geçerek en iyi olduklarını ispatlamışlardır. *
http://hurarsiv.hurriyet..../haber.aspx?viewid=430309 * *
http://www.network54.com/...1156630870/Special+Forces