bugün

çıkardığı ilk albümündeki seni seviyorum ve akdeniz geceleri isimli şarkılarla kulaklarımızda yer etmiş fakat daha sonraki albümlerinde aynı başarıyı yakalayamamış şarkıcı.
son çıkardıgı albümdeki hit olan şarkısında gidiyorum artık yeter yüklenip yarınlarımı dedi ve ondan sonra ortadan kayboldu.

kendisi aynı zamanda oyuncu çiçek dilligil'in kocasıdır
2006 yazında darka'da yemek konseri vermiş şarkıcı. Garip şarkılar söylemiştir ama insanları eğlendirmeyi başarmıştır.
en duygusal parcasinin seni seviyorum degil bence oldugunu dusundugum kaliteli, magazine kopek olmamis sanatci.
kesinlikle hak ettiği yerden çok uzaklarda olduğunu düşündüğüm bir müzisyen. kıymeti bilinmedi bu piyasada. katıldığı bir programda , müzik piyasasının ikiyüzlülüğünden, yalanından dolanından bıktığı için artık kolay kolay kaset yapmayacağını açıklamıştı..yazık..

bir kadeh rakı kokusu nda akla gelecek kaliteli müziyenlerdendir...
en son 2000'li yıllarda çıkardığı albümünde gidiyorum isimli bir şarkısı olan duru sesli çocuk. tiyatro sanatçısı çiçek dilligille evlidir.

şarkının nakarat da şöyleydi yamulmuyorsam;

-gidiyorum artık yeter, yüklenip yarınlarımı,
bir gül bıraktım yerime, hayaldin sen, gidiyorum... *
gideceksen git adlı şarkısı ile gönlümde yer edinmiş müzisyendir. hemen hemen birçok şarkısı dinlenebilecek türdendir.
seviyorum demek zordur her zaman
boş bir laf gibi gelir
dur söyleme yalnızca bak bana
gözlerim söyler nasıl olsa

her günün akşamında seni çok çok seviyorum
gece göz kırparken duvarlara
seni özlüyor ellerim

seni seviyorum bu gece ahhh
gir kollarıma aaa
yaşanan o duygularla öp beni aahh
bu gece öp beni

bir şaheser şarkıdır. an itibarıyla eskimemiştir. olgunlaşmıştır şarkı adeta.
bora öztoprak yanılmıyorsam hava ve uzay mühendisi olacaktı aynı zamanda. popüler piyasadan elini eteğini çekti. iyi mi etti kötü mü etti bize düşmez amma velakin müziğinden bizleri mahrum bırakmasın. ayrıca iyi bir flamenko yorumcusudur.
süper sesi olan, şarkılarını daha önce hiç dinlememiş olsanız bile, bir anda ses tonundan dolayı sizi hüzünlendiren ve sahil kasabasında hissettiren darkalı şarkıcı.
kendisine has bir ses tonu olsa da, son zamanlarda iyicene elini ayağını piyasadan çekmiş, çiçek dilligil ile evli olan; akdeniz geceleri, gidiyorum ve seni seviyorum gibi hit parçaları da bulunan, bir zamanların değerli müzisyeni..
tam karşındayım adındaki albümüyle yeniden piyasadadır. geceler ayaz ve yalan adlı parçalara dikkat.
çorlu'da orion'un içerisindeki la pizza da zaman zaman sahne alan şarkıcı.
90 yıllarda türk pop müziğine kalite damgasını vurmuştur. asla eskimeyecek olan bir baş yapıt albüme sahiptir. ne yazık ki çıkardığı diğer albümler aynı etkiyi yaratamamış, kendisi de elini eteğini çekmiştir çaktırmadan. en son bağdat caddesi'nde bir yerde seslendiriyordu şarkılarını. keşke yeniden müzik dünyasına dönüş yapsa. akrep nalan gibi görüyorum kendisini bu anlamda. mide bulandırıcı türkçe pop müziği ve unkapanı zihniyeti yıllardır değişmedi. kaliteli olan hiç bir şeyi koruyamdı halkımız. belki de kalite anlayışımız olmadığındandır.
anlamlı şarkılar yazan şahıs. **
çocukluk aşkımdır kendisi.

şarkılarının genelinde bir huzur, bir aşk, efendime söyleyeyim bir mutluluk verici tuhaf duygular vardır. genelde de birbirine benzer zaten şarkıları. bu yüzden de hepsi pek bir güzeldir.

ayrıca geçen gün çiçek dilligil ile esra ceyhan'a çıkmıştır. pek özlemişim. her ne kadar programın sonuna yetişmiş olsam ve kısa bir süre izleyebilsem de esra ceyhan'ı bile izlettirebilmiştir. sırf bunun için bile hayran olunasıdır.
"seni seviyorum" adli duygusal ve cok guzel sözlere sahip parcanin sahibi..
şahsım tarafından akdeniz geceleri çok dinlendi, çok söylendi. bu da söylerdi aynı şarkıyı.
sıcak kanlı ve bir o kadar da mütevazi insandır kendileri... ayrıca 'çevre dostu' olarak da tanımlayabiliriz bora öztoprak' ı...
sahne performansını çok başarılı bulduğum şarkıcı. Gsufest'te sahne almış ve hem her telden söylediği şarkılar hem de espriler ve çevirdiği geyiklerle harika vakit geçirmemizi sağlamıştır. tebrik ediyoruz kendilerini ve ekibini...
Şu aralar çarşamba, cuma, cumartesi günleri Caddebostan Nispet'te çıkmakta olan şarkıcı. program yine kaan öztürk'le ve daha önce çıktığı mekanlarda gitmiş olanlar için sahnedeki parodiler, espriler aynı*. ama yine de bora öztoprak'ın sesi ve kaan'ın sahne enerjisi işi götürüyor. çok başarılı.
Müziğin babası aslında kendisi hep arka planda olsa da aslında Türkiye'nin sahip olduğu en önemli müzisyenlerden bir tanesi.
başıma bela mısın adlı parçası dinlenesi, bi zamanların popüler, şimdilerin ise yitip gitmiş sanatçılarından biri. güzel bi sesi vardır.
biliyorum bu sevda da çıkmayacak yarına
her biri yeni birer kopyadan ibaret aslında

zoruma gidiyor içim yanıyor
hepsi de hikayenin sonunu biliyor
her yeni gönül
ezberlediğim acıyı yaşatmaya
amade duruyor

nereye baksam yalan
ne gönül açsam talan
ben miyim bu yollarda kahrolup
yağmalanan

nereye baksam yalan
ne gönül açsam talan
ben miyim bu dünyanın delisi
hesapsızca serilip ortalarda
yağmalanan

sözlü , yalan şarkısının sahibi .
çok güzel bir kaseti çıkarmıştı yıl sanırım 95-96 yıllarıydı sonra anlaşılmaz bir şekilde silindi gitti, geçen yaz kendisini green card sitelerinin birinde gördüm x sitede ünlü sanatçı bora öztoprak ve eşi çiçek dilligil başvurularını bizden yaptı greencard kazandılar gibi bir haberdi güldüm geçtim ama içimden söylemeden de geçemedim yahu bora ne işin var amerika da?
beddua parçası da adamı bitirir hani.hele bir yaz akşamı, ay ışığında, elinizde şarabınızla dinlerseniz... özellikle girişindeki keman kısmı 1 numaradır.