bugün

yarın istanbul'da konser verecek sanatçıdır.

aldığım biletleri işim çıkması nedeniyle kullanamıyorum, 2 adet bileti aldığım fiyata, 30 tl'ye satıyorum, maksat boşa gitmesin. bugün travis konserine gidicem, isteyen mesaj atsın, bir yerlerde buluşabilirsek vereyim bileti.
amerikan kültüründen gelmeyenlerin bir şey anlamayacağı country şarkıcısı.
bir de forever young bestesini audra mae den dinlemeniz gerekir.
adamdır. kendini beğenmiş amerikan burjuvalarının eline vermiştir, kasetlerini.
içinde anadolu kanı da barındırır.çünkü ataları,soyu anadoluya dayanır.Büyükbabası Zigman Zimmerman ve babaannesi Anna Zimmerman Trabzon (Osmanlı Devleti)'dan Odessa (Rusya imparatorluğu)'ya göç etmiş ve 1905 yılında yaşanmış antisemitik pogramından sonra ABD'ye göç ettiler.babaannesinin ailesi kağızmanlıdır.
(bkz: joan baez)
Joan Baez e ait 1975 tarihli Diamonds and Rust şarkısında on yıl önceki eski aşkını anlatmaktadır. Joan Baez'in eski sevgilisi onu telefonla aramış ve bu hareketiyle 'bir yangının külünü yeniden yakıp geçmiştir'.
Joan Baez anılarını acıyla hatırlarken, karşısındaki adam "Amma nostaljik takılıyorsun, aş bunları" şeklinde bir duyarsızlık içindedir.
Bu şarkıda anlatılan kişinin Bob Dylan olduğu söylenir. Şarkıda 'on yıl önceki' bir ilişkiden söz edilmektedir. Hakikaten de şarkının yapıldığı yıl (1975) Bob Dylan-Joan Baez ilişkisi biteli on yıl olmuştu.
Ayrıca Joan Baez in anılarını yazdığı kitabında Bab Dylan ile olan telefon konuşmalasını yazmıştır. Bu konuşmaya sırasında joan baez yaptığı şarkıyı aslında hapiste olan david harris e yazdığını söyler. Bob Dylan ise küfreder..
'Chronicles' adlı otobiyogrofisinde Türk asıllı olduğunu yazmıştır.
Things Have Changed parçası ile geceye devam ettiğim cool herif.
60 yaşında olsam bu adam gibi puro içip mimiksiz olmak isterdim.
Sara şarkısı cok güzeldir. Sanki özel birine yazılmış gibi.
Daha önce söyleyen oldu mu bilmiyorum ama Dylan'ın büyükannesi Kağızmanlıdır.
dünyanın en iyi sanatçılarından biridir, şüphesiz.

"Come mothers and fathers
Throughout the land
And don’t criticize
What you can’t understand
Your sons and your daughters
Are beyond your command
Your old road is rapidly agin’
Please get out of the new one if you can’t lend your hand
For the times they are a-changin' "
Adama resmen sen sadece one more cup of coffeesin dediler.
Knocking on heaven's door şarkısını çok severim.
Amarikan köylüsü ve köylü müziği yapan bir müzisyen, bir elinde gitar ağzında mızıka, ıyy tam köylü işi.
Aynı albümde ilk şarkı olarak Hurricane varken, dinleyicilerin bu şarkıyı atlayıp one more cup of coffee aşamasına geçmeyi başarmalarına şapkamı çıkarttığım, kendi deyimiyle müzik ve eğlence adamı.
Hurricane'i loop'a alıp gün boyu dinlemişliğim vardır. Bir de man in the long black coat'u.
(bkz: yazarların şu an dinlediği şarkılar) 'da Not Dark Yet'i bulunan müzisyen .
(bkz: when you see her say hello)
Şarkılarının 3 te 1 inde konu hava durumu ve kendisi olan abd li şarkıcı.
bugün 75 yaşına girmiş yaşayan efsane.

http://www.imdb.com/name/nm0001168/

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
tanım : şair, ozan, müzisyen.

nickime ilham kaynağı olan mr. tambourine man isimli eseri türkçeye uyarlanmış ve rahmetli müslüm gürses tarafından yorumlanmıştır.
https://www.youtube.com/watch?v=z8rDRGKDcZg
bu yılki Nobel Edebiyat Ödülü'nü sahibi.

http://www.posta.com.tr/n...an-in-oldu-haberi-1234279
2016 nobel edebiyat ödülünün sahibi sanatçı. ilginç. Evet.

(Bkz: 2016 nobel edebiyat ödülü)
edebiyat dalında nobel alarak bu ödülün ne kadar ayağa düştüğünü kanıtlamıştır. hayır bu adama grammy falan verirsin anlarım da...
Aslen karslidir. Kars kagizmanlidir. Babaannesinin soyadi "kirgiz" mis. Kars'tan trabzon'a, trabzon'dan odessa'ya gocmusler.
Sesini beğenmesem de saygı duyduğum adamdır.
Şimdi nobeli buna vermek zeki müren'e vermekle eşdeğer şablon olarak. Geçen yıl da gazeteciye verdiler aynı ödülü. Nobel edebiyat ödülü edebiyatçılara verilmiyor son iki yıldır.

Ben şöyle düşünüyorum: adı nobelle anılan en büyük yazar müzik muhabbeti ve 'odaya girdiğimde memelerini sıvazlıyordu' tarzı bir cinsellikle kitap kotaran haruki murakami olunca demek ki mevlam 21. Yüzyılı edebiyatçı yüzyılı yapmamış.

Hakikaten kime verecekler? Kenyalı var bi tane adını ben bile şu an anımsayamadım, wikipediada da iki satır yazı var. Suriyeli şair adonis var aslında nobelin siyasetle ne kadar iç içe olduğunu düşündüğümüzde ona verilebilirdi, bir de salman rushdie var ama onun da yobazlar peşinde. Nobelle tekrar gündeme gelir sıkarlar alimallah.

Bari stephen king'e versinler amk madem çocuk oyuncağı yaptılar.