bugün

ikinci eli 42.000 eu civari olan araba. alinca calisan motoruna dokunmus gibi oluyosun,o derece.
ikinci nesli şöyle birşey olan araba:

http://www.arabam.com/hab...id=681&haberid=285146
http://www.netcarshow.com/bmw/2010-z4/
m coupe modeli 350 beygir civarı güç üreten bronz heykel lakaplı şaheser araç.
roadster modeli olarak rakipleriyle boy ölçüşemeyen araçtır.
roadster modeli bir ihtiyaç kesinlikle olmayan, tamamen zevk meselesi olan aşmış araç.

http://www.harikaarabalar...mleri-duvar-kagitlari.jpg
sabah karşıdan karşıya geçerken bu afeti devrana sahip biri de benim geçeceğim sokağa girmeye çalışıyordu ve sağolsun yol verdi. önce arabayı bi süzdüm, gerçek mi lan bu diyerek. sonra içindekine baktım ki pek göremedim yüzünü. eliyle buyur geç işareti yaptı ama yok abi ben bu arabanın önünden geçemem, saygısızlık olur. sen geç deyince herif bir hayli gülerek geçti gitti. ben de yürümeye devam ettim.
kullanan kişiye olağanüstü bir karizma katan tapılası araba modeli. * *
1990 model tofaş şahine tercih etmeyeceğim araba.

konu ile ilgili atasözü:
(bkz: kuzguna yavrusu şahin görünür)
Dün 2011 modeline bindiğim bu işin son noktası olduğunu fark ettiğim efsane otomobil.
biri şunu durdursun denilen araçtır.
roadster'a bindiğini hissetmek isteyenlerin tercih edeceği araçtır. 2000 cc hacminde 184* ve 245* hp olmak üzere 2 adet benzinli ünite bulunur.
makyaj yemiş bmw modeli.

yeni turbo 2.0 litre motor 154 hp. farlar ve döşemelerde yenilikler yapılmıştır.

http://2.bp.blogspot.com/...6rhO4U/s1600/BMW+Z4+1.jpg
http://2.bp.blogspot.com/...3HqQ90/s1600/BMW+Z4+2.jpg
http://3.bp.blogspot.com/...l8QLd8/s1600/BMW+Z4+3.jpg
Bi M6 değildir .
yeni motor ve makyajlı kasayla üretime tekrar geçmiş araba. sdrive35is ile yenilenmiş motor 3000 motor olmuş. v6 olan araç ayrıca 24v olup turbo benzinli. max gücü 340 hp de sınırlandırılıp bu gücü 5900 d/d' de veriyor. max tork gücü ise 450 nm olup overboost ile +50 nm tork gücü verebiliyor. max hızı test verilerine göre 250 km/h de sınırlandırılmış. 0-100 ünü ise sadece 4.8 saniyede tamamlıyor. araba klasik bmw aktarma sistemlerine sahip arkadan itişli olup, 7 ileri otomatik şanzımanla destek veriyor. fabrika verilerine göre 100 km de 9.0 tüketim değerine sahip olsa da aracın ortalama tüketim değeri 13 litredir. 55 lt depo kapasitesi olup 1525 kg ağırlığı vardır.

aracın makyajlı kasasıyla gelen en büyük yeniliklerden biri rengi. valencia turuncusu adı verilen renk artık z4 ün seçenekleri arasında. ayrıca yeni z4 ile tavan rengi seçme şansı da müşteriye bırakılmış durumda. mat siyah veya metalik gri tavan rengini seçmek bir ilk oldu marka içinde.

cabrio araçlarda uzun yıllardır hareketli iken tavan açma sorunu, z4 ile kaldırılmış durumda. 40 km/h a kadar 19 saniyede katlanabilme özelliğine sahip aliminyum bir tavan mevcut artık.

yeni z4 ile artık standart halinden farklı olarak m sport paketli ya da design pure traction paketli olarak üretiliyor. yani artık paket sayısı 3'e çıkmış oldu.

z4 teki yenilikler arasında bizler 1.6 lt'lik bir motor beklerken, almanlar turbo basıncını düşürerek sdrive18i ile daha ulaşılabilir bir versiyon sunmuşlar. sdrive35is ise m roadster'ı gereksiz kılacak kadar etkileyici! ! !
Çocukluk aşkımdır kendisi. Audi TT S ile beraber gördüğümde gözlerimi ayıramadığım otomobillerdendir kendisi. Defalarca ulaşma imkanım olmasına rağmen bir türlü kısmet olmadı. Ya yeni kasası gelecekti, ya da baktığım araba kazalı çıktı ya da başka bir engel çıktı. Güncel Z4 bana göre tarihin gelmiş geçmiş en karakteristik tasarımına sahip roadster otomobilidir. Ayrıca Hard-top lı roadster lar içinde en dengelisi ve en hafifidir diyebilirim.
'bi kaç manyak mühendisin hafta sonu projesi' diye tanımlanır. bmw'yi sevenler z serisi hakkında bu cümleyi çok duyarlar. güzel otomobildir vesselam.
340.000 tl verdiğim zaman en donanımlı modeline sahip olabildiğim araba.
96-97 modellerini çok ucuza alacağınız sportif iki kişilik arabadır ayrıca eski olmasına rağmen çok iyidir.
gördüğüm anda sandalyeden düşmeme sebep olmuştur, fazlasıyla güzeldir.
seneye ilk baharda audi tt'mi satınca kısmetse alacağım araba.
Ikinci el modellerine ciddi ciddi baktığım araba. Pederle ilişkimiz düzelirse, bir de notları sunarsam pedere çok istediğim araç.
Kendim alacağım, bakıyoruz gala.
Bmw nin nedense en çok hoşuma giden aracı.
bir mx 5 değildir. s2000 hiç değildir. kilitli diferansiyel ve manuel bir mx 5 bundan çok daha fazla eğlendirecektir.
Mx5 ve bi tarafi kirik apaci arabasi s2000 ile karsilastiranlar olmus. Komedi filmi gibi bir durum karsilastirmak bile hata. Audi a5 quattro ile arasinda kaldigim arac. Bakalim hangisini sececegim...
2006 model manuel bir örneğiyle 3 aydır takıldığım az çok huyunu suyunu çözüp sindirince hakkında 2 kelam etmek istediğim otomobil.

12 seneyi devirdiği halde gayet diri ve temiz bir araba satın aldım 2. el araç alırken en büyük şans eski sahibi olduğundan tanıdığım bir kişiden almak içimi oldukça rahat ettirdi sürüş zevki muazzam 150 beygirlik motoruna rağmen inanılmaz eğlenceli bir araç çok daha yüksek beygir gücü olan arabalar sürdüğüm halde özellikle pistte sürmekten en çok keyif aldığım araç oldu diyebilirim
(bkz: seat ibiza cupra)
(bkz: peugeot 308 gti)

deneyimlerimden sonra arkadan itişli bir araca geçiş biraz zorlasa da dikkat çekici eğlenceli kısacası istediğinizi veren bir araba ben şimdilik gerek duymadım lakin soft bir yazılımla daha da eğlenceli hale getirilmesi mümkün.

tabi arkadan itişin bazı cilveleri yok değil standart cuprayla 130-140 gibi süratlerle girebildiğim virajlarda (kafadan kayma çok olmasına rağmen topluyordu) bir kaç kez aha patladık dedirtti fabrika verisi 0-100 8.2 saniye ama bunu biraz daha düşürmek mümkün araca alışıp benimsemenizle alakalı direksiyon hissi biraz robotik geliyor bana bu bir eksi olarak eklenebilir

fren performansı tatmin edici düzeyde seni asla unutmayacağım sol şeride birden dalan kamyoncu abi cabrio bir araç olduğundan ses yalıtımı konusuna girmedim hiç gül diken ilişkisi burada devreye giriyor tabi tatlı tatlı yemenin acı acı s.çma kısmı var... şehir içinde 11-12 litre gibi rakamlar biraz can yakıcı devirli kullanımda benzinin 5-6 tl bandında gezdiğini aklınızdan çıkarmayın işin ucunda pompacı abiyle aşırı samimi olmak var.

daha iyi bir ses sistemi olabilirdi bana kalırsa beklentilerinizi iyi belirleyip almanız gereken bir araç eğer;

- evdeki tek araba değilse
- genelde sakin giderim ama bazen gazlarım diyorsanız
- ilk 3 viteste gaza her kuvvetli dokunuşta o seksi kalçasını savurması sizin için sorun değilse hemen gidip bir tane edinin apaçi eline düşmemiş saçma sapan swaplanıp body kit takılmamış tır altlarından direklerden toplanıp itelenmeye çalışılmayan birini gördüğünüz an acımayın vurun kırbacı trafikte onla bunla kapışır hava yaparım diyorsanız uzak durun daha ucuza tork beygir oranı daha iyi turbo motorlu bir araç almak hayrınıza olacaktır bu araba biraz daha keyifçi adam işi makas atmaktan tiksinen anlamsız bulan biriyseniz hazır olun çünkü bu araç sizi makas atmanız için devamlı dürtüyor.