bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Laboratuvar ortamında geliştirilen bakteri ve virus gibi organizmaların kitle imha silahı olarak kullanılması.
  1 ... italiano
 2. 2.
  21. yüzyılın gözde silahı
  göze batmaz
  millet ne olup bittiğini anlayasıya kadar iş işten geçer
  öyle illet bişiydir
  1 ... straightflush
 3. 3.
  (bkz: osuruk)
  (bkz: gegirik)
  (bkz: tükürük)
  -2 ... alafranga
 4. 4.
  ilk olarak cengiz han tarafından kullanılmış silahlardır.kuşattığı şehirlere mancınıkla vebadan ölmüş insanların cesetlerini atarak şehri salgınla zayıflatmayı başarmıştır.yakın tarihteki ilk biyolojik silah ise, rezervlerdeki kızılderililere çiçek hastalığı mikrobu taşıyan battaniyeler dağıtan abd tarafından kullanılmıştır..
  3 ... cemuzan
 5. 5.
  NBC'nin b'si kitle imha silahlarının en tehlikelilerinden biridir... aslında taşıması ve üretimi çok kolay olduğundan en tehlikeli silah olarak kabul edilir. bunlardan en bilineni şarbondur. kimyasal silahların aksine kokusuz ve renksiz olduğundan biyolojik saldırı hemen anlaşılmaz rüzgarlı bir havada çok rahat koca bir şehri etkisi altına alıp kısa sürede büyük bir yıkıma sebep olur.
  1 ... sekizgen
 6. 6.
  biraz iğrenç olacak ama ajdar ve chıquıta muz. *
  -1 ... egoinman
 7. 7.
  gen yapısı değiştirilerek insanlarda doğaldan farklı etkiler gösteren bakteri ve virüslerin kullanılmasıdır. genelde doğada insana zararsız olan veya doğal etkileri ilaçla tedavi edilen bakteri ve virüslerin, çok daha ağır hastalıklara yol açacak şekilde değişikliğe uğratılması en çok görülen şekildir. insanlara bulaşmayan ama hayvanlarda hastalıklara sebep olan bazı bakterilerin kullanıldığı da olmuştur. günümüzde, insanları öldürmeyen ama birkaç günlüğüne ayakta duramayacak kadar hasta eden biyolojik silahların geliştirildiği bilinmektedir.
  korunmak için mutlaka koruyucu elbise ve koruyucu maske takmak gerekir. bu malzeme sivil halkın kullanabileceği şekilde piyasada bulunmamaktadır. tedavi edici ilaçlar da, bunlar doğada görülmediği için geliştirilmemiştir.
  gen teknolojisi ile ilgilenebilen bilimsel seviyeye gelmiş ülkeler tarafından geliştirilmektedir.
  ... lock
 8. 8.
  ajdar anık bu silahlara örnektir.
  1 -1 ... isildur
 9. 9.
  (bkz: şarbon)
  1 ... derberker
 10. 10.
  halepçe katliamında kullanılmıştır ve 5000 kişinin ölümüne sebebiyet vermiştir. Bu katliamda kimyasal silahlarda kullanılmıştır.
  ... lock