bugün

başbakan' ın devlet ihale simsarı tüsiad a ültimatomudur. şimon dan sonra tüsiad a ayar verdiği özlü sözdür. ağzına diline sağlıktır.
başbakanlık koltuğunu meşgul eden şahsın cemaatlere güvenerek boyundan büyük işlere karıştığının resmidir.
sürekli mevlana'nın sözleriyle bizi avutan rte'nin mevlanın gücüne gidecek olan sözüdür.

(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
faşist bir cümle.*
sözde demokrasi getirenlerin cümlesi. Ne kadar demokratik değil mi? *
kılıçdaroğlu da şu cümle ile karşılık verirse tadından yenmez:

"halkoylamasında oyumuz hayır! çünkü bazen tarafsız kalmak, taraf olmaktır."
Beni yanıltmamış söz. Bizi zor günler bekliyor.

(#9017780)*
tarafsız kalmanın sakıncalarını anlatan arapça türkçe kokteyli cümle.
(bkz: son osmanlı rte)

(bkz: kanuni sultan rte)

bu artık bir aymazlıktan çok bir inanmışlığın göstergesidir.

hadi ey halkım! evet'e basın oyunuzu hala. akp ye oy verin seçimlerde.

sizi kurtaran bu düzene dur diyen yine şu ve bu şekilde dışladığınız

kardeşleriniz olacak. yıllar yıllar önce olduğu gibi ve son pişmanlık fayda etmeyecek bu sefer.
açıkça bir tehdittir. Hem yasayı kendin yapıyorsun, hem de ona buna zorla evet verdirmek için saman altından sopa göstererek tahditler savuruyorsun. "KArarını ver: o mu bu mu ?" diyerek... Nasıl şey bu azizim? nasıl bir başbakan? Böyle bir adam, kendisinin hiçbir çıkarı olmasa bu kadar inim inim inler mi evet çıkabilmesi için? terröristlerle bile anlaşacak neredeyse; "evet verin affedelim" diye. hala evet diyenler, maddeleri bir kere okumuşlar mı acaba. NAsıl bir ülkeyiz lan biz?
ayşe hür'den öğrendik ki, atatürk de cumhurbaşkanı'yken parti kuracaklarla ilgili görüşünü almak isteyenlere, bitaraf olan bertaraf manasına gelen sözler söylemiş. cumhurbaşkan'yken. evet evet, demokrasi diyorsunuz ben de duyuyorum. canlarım benim.
darbeci bünyelerin her zamanki gibi bilerek yanlış yorumlaması ile sonuçlanmıştır.

söylem gayet açık ve net , "evet mi diyeceksin hayır mı diyeceksin açıkla" demiştir.
"22 temmuzda nasıl açıkladın görüşünü? ben görüş bildirmem diye bizimi kandırıyorsun?" demiştir başbakan. sonuna kadarda haklıdır...
(bkz: hayır çıkarsa ekonomide ciddi krizler çıkabilir)...
koltuk yumuşak, ağa deli!
kendini demokrat sanan diktatör bir başbakan sözüdür.
demokratikleşme adına halkı referanduma götüren,referandumda da güven oyunu kazanıp,zafer konuşmasında ' evet de hayır diyenler de kardeşlerimdir ' diyen başbakanın referandum öncesi sarf ettiği tehdit cümlesi.
ne çelişki ama.
şimdiki başbakan recep tayyip erdoğan kişisinin kendisiyle aynı tarafta olmayanları tehdit etme sözüdür.
gün geçtikçe daha çok inandığım rte sözü. vay arkadaş diyorum, en kralını alaşağı edebiliyorlar, cemaatçi piçsen rahatsın ama aleyhtarsan indiriyorlar adamı. adamın biri televizyonda rte'nin resmini yırttı göt korkusundan kalp krizi geçiriyorum ayağına yattı. gayriresmi dikta rejiminde olduğumuz aşikar.
http://www.youtube.com/watch?v=cpPABLW6F_A&feature=youtu.be
ya benimsin yada toprağın.
milleti aleni bir şekilde korkutmaktır.
padişahım çok yaşa.
bugün daha çok anlam kazanan rte nin resmi sloganı.
anlam aynı anlam, sadece roller farklı.
yanlış anlaşılması muhtemel sözdür. şöyle ki:
burdaki "bitaraf" arapçadan geçmiştir ve sanıldığı gibi bir yerden taraf olmak değil tarafsızlık anlamına gelmektedir.

edit: yahu buna bile ne eksi çakıyorsun be kardeşim.
faşist diktatörlüğe karşı bitaraf olanlar bertaraf olurlar şeklinde anlaşılmaya başlanan laftır.
iskender pala nın iki darbe arasında kitabında geçen sözdür.*
Faşizm kokar. Bana karşıtsan defol, hele tarafsızsan geber, şeklinde yorumlanabilir.