bugün

entry'ler (197)

atari tabancasının çalışma mantığı

tabanca ile vurulacak cisim * üzerinde bir renk vardır. tabancanın sinyali de bu rengi algılar. tabancaya basıldığı anda çıkan sinyal ya da ışın * bu cismin üzerine denk geliyor ise o cisim vurulmuş sayılır. bu tamamen benim uydurma fikrimdir. yanlış isem biri düzeltsin.

iştah kabartan başlık ve soğuk su

sol frame de boy gösteren "x ve soğuk ayran" başlıklarının çoğalması sonucunda, acıkan yazarların bu akşamki menüsüdür efenim. bu saatte o yemeklerin bulunabilme ihtimalinin düşük olması sebebi ile yazarlara alternatif olarak başlıkları okuyup, üzerine soğuk su içmelerini öneriyorum.

acılı lahmacun ve soğuk ayran

gece gece sol frame de görünmesi ile adamın *mına koyan başlıktır. gecenin bir yarısı, sözlükte yazıcak başka başlık mı kalmadı arkadaş. diye sitem edesim geldi.

neyse ki bu akşam yemeğinde yemiştim. lahmacun acılıydı, ayranda soğuktu. sıktım limonu üstüne, içine doldurdum yeşilliği hayvanlar gibi yedim. canınız çeksin biraz ehehehe. puştum ben galiba...

turistlere pişmiş kellenin çekici gelmesi

evet bildiğimiz küçük baş hayvanın başının pişmiş hali, yurdum yemeği. mekan taksim balık pazarı...

bir insan dakikalarca bunun karşısında durup hayretler içersinde bakabilir mi arkadaş? evet bakabiliyomuş harbiden. nasıl bakmak ama... öyle böyle değil yani. fotoğrafını çekenmi ararsın videoya alanmı. her cinsi vardı lan bunların. hele o sarışın mavi gözlü dilberlerin bakması yedi bitirdi beni. "görmemiş işte, ne bekliyon lan" demek geldi içimden ama bu konuda kuyruk acımın olduğunu fark ettim. o sarı mavilerin benim yerime, o pişmiş kelleye bakmaya tercih etmesi yıktı beni. ulan tamam belki tipsizim ama pişmiş kelleden de yakışıklıyımdır herhalde dimi. o kadarda mı kötüyüz yani... tamam hayatında ilk defa gördün belki o kelleyi ama benide ilk defa görüyon. yanlış mıyım? düz mantık ama doğruya doğru arkadaş.

kıskandım sözlük. evet bir pişmiş kelleyi kıskandım. dakikalarca karşısına geçilip fotoğrafları çekilen ben olmalıydım. sonra gece koynuna girerdim belki birinin...

bir pişmiş kelle kadar değerimiz yokmuş amk! atlasa mı köprüden? şaka lan şaka. çözümü buldum;

+ sen istiyor duş, o zaman veriyor 50 dolar daha.
- al ulan al 100 verdim.

- sarışın mı?
- evet.
- mavi gözlü mü?
- evet.

kesin çözüm...

hastası olunan dizeler

uzunca zamandır görmeyeli seni
bir başka kadın bir hoş olmuşsun
kollarıma alıp da sarmayalı seni
beyaz peynir gibiydin kaşar olmuşsun

sözlüğe konulması gereken yaş sınırı

yaş sınırının altında olanlar için "veli izni ile girebilir" seçeneği de olsun.

emmi oturuşu

her türlü açık arazide hacet giderir poziyonda durma şeklidir. köy yaşantısında gayet normal bir şey olsa da, yol kenarında ağzında sigara ve önünde etiketi koparılmış efes pilsen şişesi ile duran adamı sağlı sollu tokatlayasım gelir. bu oturuşu bir fotoğraf ile anlatmak gerekirse;
http://www.haberform.com/images/news/43562.jpg

karizmatik hastalık isimleri

(bkz: vajinismus)

sizi neden ulu sözlük yazarı yapalım farkınız ne

+ sizi neden ulu sözlük yazarı yapalım?
- mesele farklı olmak değildir yeğen, mesele farklılıklar içinden ortak payda çıkarmaktır.
+ ne diyon olum sen, git başımdan!
- zall harbiden trollük yapıcam lan söz, al beni sözlüğe.
+ ya troll olursan?
- silersin o zaman, akıl edemedin mi bunu?
+ çok parlak bir fikir. sen baya zeki birine benziyon, gel hadi gel aldım seni sözlüğe...

sözlükteki kan aranıyor duyuruları

--spoiler--
pendik bolge hastanesinde yatmakta olan ve carsamba gunu kalp kapakcigi ameliyati olacak babam icin 5-6 unite kana ihtiyacim var arkadaslar. ariyorum lakin bulamiyorum.

kan grubu: ab rh (+)
irtibat bilgileri:

emre isik
emfuzi@gmail.com
0544 650 43 01

carsamba gunu ameliyat gerceklesecek, taze/canli kan gerektiginden ameliyat sirasinda hazir bulunmasi gerek yardim edecek arkadaslarin.
--spoiler--

sözlükteki beşiktaşlı yazarlar

içlerinde benimde bulunduğum, siyah beyaz renklere gönülden bağlı yazarlardır.

memurlar ezik ve yavşak ortamlardan beslenir

"bütün genellemeler yanlıştır. bu da dahil." diye cevap verilecek önermedir.

bu şut kaleyi bir tutsa yılın golü olurdu

güzel bir şutun gol olmamasından sonra söylenen bir sözdür. futbolcu için bir nevi milli piyango teselli ikramiyesidir. maçın sonrasında spiker tarafından şutu çeken futbolcuya ilk söylenen söz maç ile ilgili değil, şutun nasıl kaçtığıyla ilgilidir. futbolcuda nabalım abi girmedi, önemli olan takımın kazanmasıydı gibi küçük emrah'ı andıran sözlerle bir edebiyat parçalar.

bir ilçe okulunun projeksiyon cihazını karşılamak

destek bizden, projeksiyon cihazı favori'den.

sözlükteki bursalılar

benimde içlerinde bulunduğum yazar kitlesidir.

yolda yürürken kafaya uzay mekiği düşmesi

ufo gören masum köylünün başına gelmesi ve ardından helvasının yenmesi muhtemel durum.

yolda yürürken kafaya çanak anten düşmesi

lodoslu bir günde gerçekleşme ihtimali olan durumdur. biraz hava alayım diye dışarı çıkılır. yolun ortasında mutlu, mesut bir şekilde yürünülür iken, lodosun hışmı ile şaha kalkan çanak anten kafanın üzerine lönk diye düşer. hastaneye gidilir, bilmem kaç tane test yapılır, herhangi bir sorun yoksa, kafaya tekrar bir anten düşme ihtimali olan sokaklara geri dönülür.

mango

mağazaları semt pazarını anımsatan bir bayan giyim markası. erkek milletini çıldırtır resmen, yahu ne kadar da meraklı bu kız milleti itişe kakışa kıyafet almaya. indirim zamanlarında savaş alanı gibi olur. nasıl bir koşuşturmaca bu, kızlar kendini kaybediyor resmen. dükkanı kapamasalar gece gündüz yatar orda, üstüne başına bir şey dener. erkeklerin bu kadar nefret ettiği başka bir marka var mıdır acaba? aklıma gelmedi henüz...

sözlüğün gece verdiği huzur

sol frame'de başlıkların azlığıyla yazılan her şey rahatça okunabilir ve troll'lerin online olmaması sebebiyle de sessiz, sakin, keyifli bir gece geçirilir. güzeldir, hoştur efenim. kafa dinlenilir ulu sözlükte.

sözlükteki gece tayfası dayanışması

uykusuzluktan yorgun düşen bedenlerin, kafa dinlemek ve birazda gülmek için gecenin bir yarısı oluşturduğu imecedir.