iyiymiş lan. sadece 1 kişiyse.
Kuaföre gidip, "saçımı kısa kestirmek istiyorum" dediğimde bana "yüzün ortaya çıkar, kestirme bence" demişti.

Of Sanne be slk.
"çirkinsem çirkinim sana ne amk, fikrini soran oldu mu? sanki evlilik teklifi falan yaptım" diye cevaplanması gerekiyor.
kimin söylediğine göre değişebilmekle beraber, duyulduğunda kişiyi üzme ihtimali yüksektir.
açta götüne bak amk
bu ne cüret!
niye yapıyosunuz ki bunu? ne gerek var.

insanlara psikolojik baskı yapmaktan vazgeçin. yok çirkinmiş kiloluymuş, zayıflasan çok iyisin, öylesin böylesin. kimse hakkında yorum yapma mecburiyetinde degilsiniz. birisinin sohbeti sarmadı mı sal gitsin, iş icabımı berabersiniz o zaman işine bak. insanların kalbinde böyle basit şeylerle büyük yaralar açarsınız.

en nihayetinde güzelmiş çirkinmiş ne fark eder ki. size çirkin gelen biri başkasına güzel gelebilir.
Üniversiteden bir kız.
Kızdan not istemiştim bana cirkinsin demişti engellemisti.
(bkz: hele yarrama bak hele)
Valla yüzüme güzel deyip arkamdan çirkin diyeceğine varsın gelsin yüzüme söylesin. ikiyüzlülükten çok daha iyidir.
buradaki profil fotoğrafımı gösteririm.

çok da umrumdaydı yani güzellik/çirkinlik. ayrıca güzellik göreceli bir kavram.

beni ne üzer ne sinirlendirir, çünkü yalan söylediği gayet net ortada olmuş olur.
çirkinsin diyemeyip bir ton yalan bahane uydurmaktan ya da bahaneye maruz kalmaktan, yalandan 'çirkinsin diye böyle davranmıyorum aslında' imajı vermekten ya da buna maruz kalmaktan daha iyidir.
en çok çocukken üzer. daha doğrusu,üzülmeye çocukluktan başlarsın.

dünyada çocuklar kadar masum ama çocuklar kadar acımasız başka bir varlık yok.

ben, alıştım. küçük yaştan itibaren işite işite alıştım. artık yüzüme açık açık çirkin demiyor kimse. ama her reddedilişte, her çekip gitmekte tekrar yüzleşiyorsun.

o yüzden çok da şey yapmayın. değiştirebileceğiniz özelliklerinize bakın. hem sevgilinizin olmaması bi yandan güzel. beklentisiz herkese yürüyorsun bir kere. sonra özel günlerde ne alsam derdi yok, kafanız ağrımıyor. paranız cebinize kalıyor. sevgilim olsa bi simit, bi patitisli boğaça, bir ayran falan derken piyuu. baş olmazdı. ohh iyi ki çirkinim.
Patavatsız insan davranışı. Bu kadar kötü kalpli insanların var olması acıdır demiş bu davranışta bulunanlara bir yazar. Ya bu hayatta hep güzel insanlarla mı karşılaştınız ne yaptınız anlamıyorum ki. insanoğlu birbirinin tamına bile koyar yeter ki bir çıkarı olmasın.
görsel
Belki de görme engellidir.
Kızmadan, koluna girip, seni karşıya geçireyim mi diyorum.
olur valla sevinirim diyor.
Konu kapanıyor.
Pişman olacaktır.

(bkz: Lal olaydı ağzım dilim
Keşke çirkin demeseydim)
Farkında olduğum bir durumu dış ses olarak belirttiğinin göstergesi. Kimse kimsenin güzellik algısına, sınırına, kriterine uymak zorunda değil. Daima kusur vardır.

+ Neden beni sevmek istemiyorsun?
- Çirkinsin.
+ Onu biliyorum, neden sevmediğini soruyorum.
acımasızlıkla yoğrulmuş egonun dışa vurumudur. sizin çirkinliğiniz değil onun iğrençliğinin söze dökülmüş hâlidir.
birisine neden, nasıl çirkin denilebilir? kusur bulmaya çalışınca oluyor herhalde. bende öyle bir eklenti yok.
tabii burda önemli nokta şu; karaktere mi çirkin deniliyor, görüntüye mi? ilki çok kötü.
bana da çok söylendi. görüntüm için. üzüldüğüm nokta birilerine 'yetersiz' gelmekti, çirkin olmak değil. varsın tenim çirkin olsun. görünüş kabuktan başka ne ki?
insanın gözüne değil gönlüne çirkin gelmek en büyük korkularımdan, onu yaşamak daha beter.
etkisi 1 saatten fazla değidir.
Çirkin görmesi cirkinligimden, çirkin demesi cirkinligindendir. Tamam deyip geçmek lazım.
Açık yürekliliğinden dolayı kutlarım çünkü ben çirkin bir adamım.
Haklısınız.
(bkz: bilmediğim bir şey söyle) der ve teşekkür edip yoluma devam ederim.
Umursanmaması gerek ama yine de moral bozduğu bir gerçek.
Hiç olmamasi daha kotu, acaba cok cok cirkinim de intihar etmemi istemiyolar diye mi bunu sakliyolar diyorsun.