bugün

bir çeşit paranoyadır.
biri bizi gozetliyor yarışmasının tek kişilik versiyonudur,genelde kişi kafayı yemektedir.
(bkz: bunu yapan bunu da yapar)
(bkz: biri bizi gozetliyor)
kendi kendine kıllanma sendromudur. *
ya ''biri beni düdüklüyor'' olsaydı daha acı bir cümle olacağını düşündüğüm kelimeler öbeği
(bkz: biri beni gozetiyor)
ayrica dogrudur.. sizi gozetleyen biri vardir.. bazen bu vicdaniniz, bazen tanridir inaniyorsaniz..
(bkz: anne ben erdim) *
gözetlemesinden de gözetmesi tercih edilecek durumdur. birinin gözetlemesi halinin sonunda hayırlı bir şey çıkma ihtimali düşüktür nitekim.
(bkz: bir kedi gördüm sanki)
birilerinin tüm entrylerinizi aynı anda artı oylaması sonucu hissettiğiniz şeydir. kimsen çık ortaya bak fena oluyorum. *
(bkz: anne ben manyak oldum)
her yazarin entry girerken, en azindan sozlukte online olan yazarlarin girdikleri entryi okuyacaklarini dusunerek bilmeleri gereken cumle.
paranoyadır o.
an itibariyle son iyi oylanan ve son kötü oylanan entrylerimin arasına fi tarihinde yazdığım entryler pıtrak gibi eklenmeye başlayınca kıllandığım durumdur.
google earth'ün hissettirdiği duygulardan birisi.
the truman show filmini akla getiren paranoya.
aslında yaşamın içerisinde olan bir durumdur. otobüste, durakta, besaş kuyruğunda "lan bu dayı beni mi kesiyo anuğa goyim" yahut ego sahibisi insan için "ulan bütün karılar bana kesik, gözler hep üzerimde" dedirtebilir. hayatın içinden bir kesittir. insan izlenmeyi sever(yok artık daha neler) işerkene, sıçarkene, sevüşürkene de izlemeyin bari ulan. heyecanlanıyom, çüküm kalkmıyo. töbe töbeeee...
(bkz: paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez)
biri kürtleri gözetliyor.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: biri beni düdüklüyor) *
Eksi oy vermeye proglanmış biri benim kokumu alıyor sanırım. yok öyle paranoya falan değil. Sözlüğe girip entry girdiğim anda eksi oy veriyor. Başka işi yok. Maaş alıyor zannımca bu işten. Ah be Pampişimm, Sen olmasan burası hiç çekilmez.
1.Edit: Hadi eksile.
2.Edit: Sanırım bunu yaparken orgazm oluyor.
birisinin sana kafayı takdığını varsayarak durmadan peşinden entrylerini takip edip eksi basmak için can atan yazarın veya seni çekemeyen bir moderatorun entry silmek için en ufak bi açığını aradığını hissettiğinde ister istemez paranoya oluşturduğun anlık düşünce.
en kısa zamanda bir pskoloğa gidilmesini gerektiren, ilerlemesi halinde ilaç bağımlılığına götürecek rahatsızlıktır.
(bkz: sürekli izleniyormuş hissine kapılmak)