bugün

acı ve keder evet.

ikisi de aynı anlama geliyor bir yerde ama olsun.
Jelibon.
bir bira daha.
Birasız giden şeyler: meyve, tatlı, kebap, çerez....
sigaradan başka tanımam ama biradan sonra 40 50 midye yenir üzerine de külah dondurma iyi gider.

not: o midyeyi ayıkken bana kimse yediremez.
ferdi tayfur.
Evet buyrun öneri alayım. Eskiden patlamış mısır olurdu mekanlarda artık yok ya. Patates matates boğuyor artık beni.

Şöyle güzel bir yeşil zeytin var mı ola ki?
tuzlu fıstık.
hoş sohbeti olan güzel bir kadın...
Az baharatlı yapılmış salatalık turşusu.
cips iyi gider fakat fıstık seçenekler arasında olmamalı artık. rusya, azerbaycan gibi komşu ülkelerimizde içki sektörü bu kadar gelişmişken, bizde (fiyatlardan muhtemel) böyle rezalet durumda kalmasına hala anlam verebilmiş değilim. azerbaycanda iken girdiğim bir bira dükkanında (evet adamlar 100'den fazla çeşit birayı içerisinde barındıran bir bira dükkanı açmışlar) (bkz: https://www.instagram.com/pive.al/) yaklaşık 40-50 çeşit bira mezesi görmüştüm. tütsülenmiş tavuk boğazından pilavdan bildiğimiz nohuta kadar bir çok şey bunlara dahil. yakında bu sektörü Türkiyeye getirmeyi düşünüyorum btw.
Lays chips *
doritos, taco.
soğan halkası, patates kızartması.
Yer fıstığı, soslu mısır, kaju fıstığı, patates kızartması ve sade ruffles cipsi.
(bkz: sigara)
Pıstık.
Haydari, pilaki ne bira mı bira içilir mi be ahmak rakı varken.
"Sigara yoksa bira içmem" bu kadar basit.
Midye biranın yanında değil, biradan sonrası için güzeldir. Tuzlu fıstık ve patates kızartması en bilinenleri ancak bi tavsiyem var bak, eski kaşar. Abi adam 10 numara tam bir maestro şarabın yanına koy, biranın yanına koy, rakıda zaten tek forvet tam gol makinası. Eski kaşar candır, gerisinin amını sikim.
Sanılanın aksine Fıstık ve cips değildir. Boşuna ağzınızı, midenizi yağlandırarak midenizin erkenden bulanmasına katkıda bulunursunuz. Taze salatalık turşusu biranın yanında yenilecek en güzel mezelerden birisidir.
seri bir şekilde tekila.
Daha çok bira.
Kesinlikle patates kızartması. Evet.
Diğer biralar.
Patlamış mısır ve tuzlu fıstık.