bu konu hakkında bir sürü entry yazdım okunmamış kâyle alınmamış anlaşılan bak güzel kardeşim bir kitaba 25 tl değer biçmek okuyucuya kalmış birşeydir isterse 50 tl lik kitap alır sanane pizzalı kitaba 25 tl saymak ciddi ciddi okumak ayrı bir mallık konu o değil ben diyelim ahmet ümitin kitabını almasam korsan beleş pdf okusam bu adam nasıl para kazanıcak basan yayınevi nasıl para kazanacak bi düşün öyle entry yaz zaten artık eskisi gibi 10 tl ye 20 tl ye kitap satılmıyor git dnr a 10 tl ye kitap bul o kitabı gözünün önünde yemezsem adam değilim.
indirimde demek ki...
tüfek, mikrop ve çelik Jared Diamond 190 tl verdim.
Az bile vermiştir.
bedava bile olsa okumazsınız.
Buyrun benim evet.
eger kitap okunasi ve bilgilendirici ise verecegi parayi onemsemeyen insandir.
Kitaptan kitaba değişir. Bir dünya klasikleri veya çok beğendiğiniz bir yazarın roman,şiir ,deneme vs.. ise çok değildir. Fakat gidip "sadece şeyma " alacaksanız çoktur bile.
param varsa asla acımam. uzun yıllardır korsan kitap almıyorum (kul hakkı korkusundan) şu aralar fasfakirim. ama öyle böyle değil çok fakirim. evde de okuyacak kitap kalmadı. bugün malatyada korsan kitapların satıldığı istanbul pasajı denen küçük bir sokakta dolaştım. kitaplar 5 lira 7 lira içim gitti almak için. bir orjinal kitap parasına burda 5 kitap alınabilir. yine de tuttum kendimi almadım. yalana yalana devam ettim yoluma. ama cebimde param varsa asla acımam veririm kitaba.
Fala 40 tl veriyoruz da bi kitaba 25 tl vermişiz çok mu ?Param olduğu zaman hiç acımam alırım , sene de bir veya iki kere toplu kitap aldığım oldu. Daha geçen gün sipariş ettim , 38 tane kitaba yaklaşık 420 tl ödedim , kargomun gelmesini bekliyorum , sabah olsa da kavuşsak.
Bildiğin saflıktır. internette bedava PDF aç oku. Ne başlık açmışım be hep olay. Evet.
kendine yatırım yapmayan insanlara bunu anlatmak imkansızdır.
ikinci el kitap alan insan olsa gerek. hayat pahalı genco.
bütün kitaplar kutsaldır.
Cahildir. Kuranda bütün bilgiler yazıyorken kitab alan gavaddır.
Kitap ve yemek haricinde odedigim ucretlere acirim sadece. Neyse ki simdi bir kitap takas uygulamasi buldum. Dün 6 tane kitap degistirdim.
sen bunları dert etme, seni buraya alalım. (bkz: https://www.google.com/se...&biw=1536&bih=706) neticede o kağıtsa bunlarda kağıt.
hem 25 liradan daha ucuzları var.
Başlık 2015 yılında açılmış. O dönemler ve öncesinde gerçekten 25 liraya kitap almak büyük lükstü. Kitap fiyatları böylesine uçmamıştı. Yalnızca birkaç yılda alıştırdılar, normalize ettirdiler bize fahiş fiyatları.
Şimdi ise 25 liraya kitap bulunca sevinecek hale geldik.
beş daha koyarım duble iskender yerim.
25 iyiymiş...

Sar bana 4 tane...
25 mi?
Lan dişe dokunur bilimsel bir kitap 40 lira, indirimle falan 35 lira oluyor.
Novella kalınlığında bir kitabın arkasında yazan 25 tl'yi kabullenip kasaya giden ve orada da 'onlar eski fiyatlar' şokuna uğrayıp 'neyse bakalım 5-10 lira daha verelim de mahrum kalmayalım, hem toplu taşıma başka türlü çekilmiyor' mantığıyla kazık yiyen ve kağıdın şunun bunun zamlanmamış haliyle basılmış kitabın fiyatının ne hakla yükseltilebildiğini anlayamayan asla da anlamak istemeyen insana göre kafası daha rahat olan insandır muhtemelen.
online oyunlara minimum 30-40 lira veren asosyaldan zekidir.
kağıt fiyatlarının, baskı masraflarının artmasıyla kitap fiyatlarını da yükseltiler ve böylece 25 tl verip kitap alabilen insan ya şanslıdır veya aldığı kitabın yayınevi sürümden kazanmayı düşünmüş olabilir ya da iyi/düzgün bir yayınevi değildir. ben yine de bu insanın şanslı olduğunu düşünüyorum. özellikle bilimsel bir kitaba o parayı verdiyse mutlu da olmalı.
Benimdir.
Bilmiyorum ama kütüphaneden almaktansa satın almak bana daha cazip geliyor...