entry'ler (30)

yaş ilerledikçe anlaşılan şeyler

yaş 27. insanların çıkar elde etme uğruna girmediği şekil atmadığı takla yok. paraya ve güce müthiş bir tapınma hali. sürekli bir dedikodu. kimsenin öleceğini veya ölümden sonrasını düşünmemesi. iyilik yapayım desen hemen suistimal ediliyorsun ve enayi yerine koyuluyorsun. yapmayım desen iç huzur olmuyor. artık sadece nat geo ve uzay belgeselleri izleyerek huzur bulabiliyorum. en azından biyolojik bir canlı olduğumu uzayda çok küçük ve önemsiz oldugumu birgün öleceğimi hatırlatıyor ve bundan müthiş keyif alıyorum.

big bang öncesi zaman

big bang öncesi zaman kavramı olmadığı için big bang dan öncesi diye birşey zaten olamaz. senin bu boyutta algılayamayacagın şeyler bunlar. uzay zaman bükülmesi denen şey başlı başına bir olay zaten. mushroom veya meskalin yerseniz zaman mekan algısı ortadan kalkacagı için bu konuları daha etraflıca düşününebilirsiniz.

modern insanın en büyük problemi

statü endişesi. alain de botton kitabında bu konuya güzel eğiliyor.

susamam

6 eylül 2019 türkçe rap darbesi diye tarihte yerini alacak olan şarkı.

yazarlara hayatları boyunca söylenmiş en acı söz

sen böyle insanlardan bişey beklemeye devam edersen daha çok beklersin.

herşeyin dış görünüş olduğu gerçeği

yaşamın bedende değil de ruhta olduğunu fark ettiğinizde, artık ölüm yoktur, sadece bedenden kurtuluş vardır.
ruhumuzda ölümün ötesinde bir şeyler görürüz. içimizde neyin ölümsüz olduğunu anlayabiliriz.

suriyelilere kızıyoruz da türk insanı çok mu iyi

çok iyi.

kitap okumayanların ortak özellikleri

hayata daha dar bir pencereden bakarlar. konuşurken kelimeleri belli bir yerden sonra tekdüze hale geçmeye başlar. kültürel birikim açısından yetersizlerdir. tabi şahıs bununla daha mutlu olabilir.

karşı cinste dikkat edilen ilk şey

Ayak bileği inceliği, ten rengi, bel kalça uyumu.

kürt denilince akla gelen ilk üç şey

cana yakınlık
azgınlık
dağ.

bir kitaba 25 tl veren insan

bedava bile olsa okumazsınız.

üşümeyi özlemek

yağmuru özledim. allahın belası adanaya ayladır tek bir damla düşmedi. neyse kurtuluyorum bu şehirden rizeye ya da orduya yerleşmeyi planlıyorum.

şişli etfal de ayaküstü sıçan teyze

anal inkontinansı olduğunu düşündüğüm teyze. eğer böyle değilse çok iğrenç çünkü.

lip gallagher

4 yıldır sigara içmiyorum bu şerefsiz yüzüden tekrar başlayacam galiba. ulan o sigarayı nasıl bir çekiştir pezevenk.

yazarların vasiyetleri

eğer ben öldüğümde dünya üzerinde bana ait bir mal varlığım varsa onu aranızda paylaşıp yiyin amk siktiredin beni.

sözlük yazarlarının şu anki zihinsel halleri

chivas regal

hem doğulu hem batılı olmak

doğu ile batının ortasında olmaktır. adanalı olmaktır. bizim sözümüz de bir plakamız da birdir.

yazarların burçları ve yükselenleri

yay burcuyum. böyle burcun allah belasını versin. hangi kız ortamında söylesem ıyy yay mı diyorlar. yükselen ne onu da bilmiyorum ama bu burç olayından nefret ettim iyice.

sözlük yazarlarının hayalleri

ege kıyılarında şirin bir kasabadan küçük bahçeli bir ev alıp herkesten herşeyden uzak, kitap-kahve-müzik üçlemesiyle birlikte yaşlanıp huzurlu bir şekilde ölmek istiyorum. Çok mu şey istiyorum lan çok mu..

üstteki yazarın çağrıştırdığı obje

mualif derler bana : cehape zihniyeti