bugün

Hayat kaygısı bulunmayan okuduklarını gerçek sanan tiptir. Evet.
Doğru. O fiyata 5 kitaplık sabahattin ali külliyatı alınır *

görsel

edit. Şaka tabii ki. herkes okuyacağı kitapları alır kim ne karışır?
ikinci el kitap alan insan olsa gerek. hayat pahalı koçum.
Boş yaşamaktadır. Evet.
2 günde bir 11 liraya sigara alan biri olarak bu para çerez parasıdır benim için. ayrıca geçtiğimiz hafta 18 liraya almıştım son kitabımı.
Hafta sonu 33 TL ödendi.
Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar kitabına 48 tl vermiştim ve hiç pişman olmadım yazarına ve kitabına göre değer biçilir.
parasını çöpe atmanın bir yolunu arayan insandır. bu enayilerle aynı oksijeni yakmak insanı üzüyor.
Parasını çöpe atmayı tercih eden tiptir. Evet.
güzel bir kitapsa neden verilmesin ki?
bir paket sigaraya 10 lira veren insandan daha mantıklıdır en azından akçigerini nikotin ile değil beynini bilgi ile doldurur.
Ben hep 50 liralık...
her ay sahafa gidip elimi kolumu kitap doldurup kasaya gidip 5 lira olanları alıyorum. 1 kitaba o kadar para veren insanın ya harbiden çok parası vardır ya da ayda 1 kitap okuyordur.
Sırf bir kupa kahve eşliğinde instaya foto atmak için yapılan bir eylemse boştur.
Ama gel gor ki kitap alıp okumak ve sonra onu kitaplarının arasında çoğaltmak en güzel takıntılardandır.
ben 49 euro falan veriyorum bazen...ne yapıyo? 350 lira mı yapıyo?...bazı kitapların fiyatı o ve yazarın emeğini desteklemek için o parayı veriyoruz. normal bişey...veremiyosan "ucuz" bişey alacaksın...ya da hiç alma.

tasarruf et, aptal kal.
25tl ye gerçekten nitelikli bir kitap(populer kulturun fi-çi gibi zammazingoları değil) aldığını düşün. Ayni 25 lirayla mcdonaldsda bigmac yiyip 5 liraya da 5 lira daha ekleyip 1 paket sigara alıyorsun(o da ucuzsa). Bir tarafta yapımı en fazla 15dk sürmüş tek kullanımlık ürün, bir tarafta ise ufku açık, kendini geliştirmiş bir yazarın sana sunacağı bir bakış açısı, 400-500 sayfalık bir dünya. Hangisi daha pahalı?
recet tayyip yanlisi degildir.
25 liraya kendine farklı bir dünya satın alan insandır.
sigaraya günlük 15 tl verenleri rahatsız eden durum.
herkes verseydi kitaba 25 tl şuanda kitap fiyatlarını konuşmazdık.
kendisine kütüphanelerden ücretsiz olarak kitap ödünç alınabileneceğini öğretmek istediğim davardır.
Kitap fetişidir.
Evet benim o insan. Halimdem de gayet mutluyum. Kitap sadece bana ait olmalı onu ilk koklayan sayfalarına ilk dokunan ben olmalıyım.
değer dahî biçilemeyecek kitaplar vardır efendim lâkin ne yazık ki hepsinin üzerinde etiketleri mevcut.
Birine 65 diğerine 35 verdim. Akademik kitaplar pahalı oluyor.