bugün

(bkz: hümanist)
sevecen ve insancıldır.
bir ermeni bir israilli yada bir yunan bile olan insandır.
gönül insanıdır. miliyetine bakıp da insan ayırt etmez. 6 7 eylül olaylarından haberdardır, israil'in filistine yaptıklarını proteste eden israillilerden haberdardır, bu ülkede yaşayıp ayrımcılık yapmayan ermenilerden haberdardır. (bkz: önce insan)
sevmeyi öğrenmiş insandır.
devletin, hükümetin ya da yöneticilerin yaptıkları ya da emir ettiklerini insanlıga yordamayan humanist kişiliktir.

önce insan oldugu için sevdiği kesindir; önemli olan husus da burdakidir.
(bkz: hümanist)
(bkz: bile)
(bkz: maalesef ermeni)
muhtemelen listede sayılan milliyettekilerle arasında pürüz olmayan insandır. bir avrupalı ya da amerikalı olabilir mesela. (bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
dolayısıyla bir türk'ün diliyle ikrar etse bile kalbiyle tasdik etmesinin pek olası olmadığı söz konusudur
(bkz: türk olmayandır)
türkleri sevmeyen insandır. (bkz: kim kardishan)
onları seviyorsa türkleri sevmediği aşikardır.
normal olandır. tamlamada geçen "bile" nasıl bir söylemdir ki; insanları ırklarıyla aşağılarcasına bir tavır içine girmiştir.

insan olan her yerde, her şekilde sevilir.

yeri geldiğinde bir ermeni'nin omzunda ağladığınızı değil, bir dostun omzunda ağladığınızı düşünebilmenizdir önemli olan.

edit: imla.
insandır. hümanisttir. ancak suçu olanları, katilleri de seviyorsa da bu sefer büyük ihtimal türk ve müslüman düşmanıdır.
malak değildir mesela bazıları gibi.. anadolu kültürüyle büyümüştür. dejenere olmadan gelmiştir bu zamana kadar..
bir yahudi, benim bile çok nadir açıp okuduğum kutsal kitabımı okuyorsa ben onu severim. * ayrıca savaştan ve düşmalıktan kimseye fayda gelmediğini görmemiz gerekir. **
hümazmi sonuna kadar yaşayan insandır kendisi.
SYSTEM OF a down, orphANED LAnD VE ROTTing christ dinliyordur.
Biri yüzüne karşı "seni sevmiyorum, nefret ediyorum senden" dese yüzüne karşı öyle diyen kişiyi de sever mi acaba diye düşündüğüm insan.
Onlarında *önce insan olduğunu bilen insandır.
bir insanın ülkesini sevmesi güzel bir şey. ama neden o sevgi ülke sınırında bitsin ki? diye düşünen insandır.
türk düşmanıdır.
(edit:çaylak olduğum için bu edit'i giriyorum)
(bkz: 40 karakter)
türk düşmanıdır.
(bkz: üçü bir arada)
insana insan gibi yaklaşandır. ötesi yok.