bugün

entry'ler (380)

the avengers age of ultron

30 nisan gecesi 00:00'a akasya acıbadem'de yerimi ayırttığım film. beklenti çok büyük.

windows orijinal değil

arada "i" harfi yoksa hatanın da orijinal olmadığı sonucuna varabiliriz. (bkz: orijinal)

yeni bir kavimler göçü

artık zamanı gelen göç.

biz yıllarca bu topraklarda kürt kardeşlerimize eziyet ettik. hepimiz farkındayız. şimdi ise onları ışid den bile koruyamıyoruz. o yüzden otobüs, kamu kurumları, kızılay araçlarını falan yakmaları gayet normal. sonuçta hiç birisi insan hayatından daha değerli değil. arada içinde insan falan olduklarını unutuyorlar ama bilerek yapmadıkları için hoş görebiliriz. bize düşen görev ankara'nın doğu tarafını tamamen bırakıp çekilmek. yunanistan taraflarına doğru. ite ite gideriz. ankara'nın batısını da terk ederken biz kendimiz yakalım. yıllarca uğraştırdık en azından şimdi uğraşmasınlar. yazık okadar benzin falan bulup yakacaklar.

öyle işte, biz yunanistan'a, yunanistan arnavutluğa falan yerleşir. bu olay böylece kapanır.

letsgodergi com

gezmeyi seven insanlar için yararlı olabilecek bir kaynak. meraklı olan buyursun: http://www.letsgodergi.com/

captain america the winter soldier

marvel filmi.

filmin son 2 sahnesini izleyen yazar arkadaşlar bir mesaj ile bilgilendirirse sevinirim. ne olduğu hakkında. hatta ilk sahneyi izledim ama 2. sahneyi izleyemedim sadece.

edit: kimse mi yok olm?

353 dönem askere gidecek sözlük yazarları

acemi birliği kastamonu, usta birliği tunceli çıkmıştır. hayırlısı olsun. jandarma olmuşuz bide.

eski sevgili

az önce konuştum. yaklaşık 2 aydır hiç konuşmamıştık. uzun uzadıya hatıraları hatırlayıp yeni gelişmelerden bahsettikten sonra, benim gibi aşırı kıskanç, duygusal, sinirli bi adama " sana bişey söylemek istiyorum." dedi. söyle dedim. eski sevgilisiyle tekrar görüşmeye başlamış. o an düşündüğüm tek şey "ben ne bok yicem şimdi" idi. olabilir sonuçta herkesin başına gelir. ama bu eski sevgilisi zamanında kızın ağzına sıçmıştı. bıraktığı yaraları ben temizledim tabiri caizse. hoş çokta iyi bi sevgili olmasamda o'na karşı iyiydim. hani sevmeyi, kıskanmayı, sevilmeyi, değerli hissettirmeyi vs vs.. aşk zırvalarındaki herşeyi yaşatmıştım işte. koklamaya bile kıyamamaştım amk varın siz düşünün gerisini. o'da gitti eski sevgilisine döndü, daha iyi bi şekilde. velhasılı kelam intikam soğuk yenen bir yemektir.

zamanı gelince buraya son noktayı yazıcam. belki 2 belki 3 sene belki 6 ay sonra. hani old boy'da ki gibi kurgulu bişey olmucak tabii ama benim içimin yağları eriyecek sonuçta. belkide olmaz ama ilk defa sevgilim terkettikten sonra işten kovulmuştum. baya üzülmüştüm. bu seferde aynısı oldu. önce sevgili terki ardından işten kovulma. sanırım bişeyleri değiştirip eski defterleri düzeltmenin zamanı geldi. zamanı gelince görüşmek üzere.

san diego

2011 yazında wat niyetine 3.5 ay bulunduğum şehir. comic on, gay pride vs.. bir çok olaya tanık olmak güzeldi. kısmet olursa dil okulu niyetine askerden sonra gideceğim inş.

sözlük yazarlarından aforizmalar

hayallerimiz, başkalarının gerçeklerinin bize olan yansımasıdır.

uzak mesafe ilişkisi

bitti. biteceği belliydi.

eroin güncesi

yana yakıla arayıp bulamadığım kitap. birisi hayrına yollarsa veya alacak bir yer söylerse acayip mutlu olurum.

12 mart 2013 schalke 04 galatasaray maçı

drogba reyiz defans yapmaya başlarsa sikeriz.

akampus

http://www.akampus.com/ka...arga_anket.asp?anketID=80 böyle bir anketi varmış. katılan ödül falan kazanıyomus diyolla.

sencebence com

girişinde "kalabalıkların önde gelen markalara seslerini duyurabildikleri ve fikirleri için ödüllendirildikleri bir ortak akıl platformudur." yazan bir crowdsourcing sitesi. eğlenceli çerezler, beyin fırtınaları falan yer almakta.

http://www.sencebence.com/

uludağ sözlük yeni tasarım

geri tuşuna bastım lakin eski tasarıma dönmedi. çok kötüyüm amk şuan.

seni kimler aldı

yaklaşık iki ay önce kız arkadaşımla barışmak için son görüşmemizde dinlediğimiz şarkı. lakin barışamadık.

ozaman o şarkıyı dinlerken hayvan gibi ağlamıştım ama o'nun gözünden tek damla yaş süzülmemişti. şimdi erkek adam ağlar mı? demeyin ağladık amk işte. sonraki süreçte bu şarkıyı her dinlediğimde birisi gelip beni bulunduğum yere gömmek istercesine ağlardım. aklıma da o gelirdi. 'seni kimler aldı, kimler öpüyor seni.'

az önce ortak bi arkadaşımız söyledi facebookta bu şarkıyı paylaşmış. hemde bütün sözlerini yazmış tek tek. bi an beni düşündüğünü sandım, belkide gerçekten düşünmüştür. duygusal adam değildim ben ama duygusal olmuştum artık. o'nun şerefine şarap kaldırır gibi açtım tekrardan şarkıyı son ses. ağlamak için. sonuna kadar ağlayıp içimdeki son duyguları da, anıları da silmek için. ama ağlayamadım ya la. gözümden tek damla yaş gelmedi amk. niye bilmiyorum, tam olarak unutamadığımı biliyorum sadece. zamanında öyle kıskanırdım ki erkek sinek değil toz bile yaklaştırmazdım yanına. sevgilisi var mı? bilmiyorum, varsa eğer son lafım:

o'na iyi bak piç kurusu.

5 aralık 2012 sporting braga galatasaray maçı

sporxde ki canlı anlatımda sayfa yenileyince 10 saniye geriye giden maç. yenilemiyoz amk!

yazarların yüz yüze konuştuğu ünlüler

nev.
kenan doğulu.
acun ılıcalı.
yüksek sadakat.
arif erdem.
george rr martin.
cem adrian.
ozan doğulu.
m serdar kuzuloğlu.

ilk ağlanılan film

(bkz: hanzo)

parasızlık

hele bide sevdiğiniz terkettiyse üstüne, konuşmak için yanına bile gidemiyosanız daha çok koyar insana.