1. 1.
  türkiye'de gösterime girmemesinden ötürü herkesin bilmediği 2001 yapımı harika bir 'başyapıt'. ndr-144 modeli bir robotu canlandıran robin williams'ın müthiş oyunculuğu ile kesinlikle izleyenleri büyüleyecek, bilim kurgu/dram klasmanındaki en iyi yapım!

  ayrıca duygusal sahneleri kesinlikle ağlatma kapasitesi yüksektir, şiddetle tavsiye edilir.
  2 ... cool adam
 2. 2.
  üzüldüğümüzde ağlayabilmenin ne kadar güzel olduğunu hatırlatmıştır bu film bu akşam bana...
  --spoiler--
  andrew martin adlı, insandan farkı olmayan robotumuz, hastanede aralarında çok sıkı bir bağ olan "küçük hanım" diye hitap ettiği kişinin yanındadır. "küçük hanım" ölmek üzeredir. andrew onun yanına gider, "küçük hanım"ın torunu portia da oradadır. andrew ve "küçük hanım" son kez konuşurlar ve "küçük hanım" ölür. portia babaannesinin öldüğünü gördüğünde gözünden yaşlar süzülür. o sıra andrew ağlayamadığı için şunları söyler:
  - bu çok zalimce! sen ağlayabiliyorsun ama ben ağlayamıyorum. içimde tarif edemediğim çok büyük bir acı var. değer verdiğim herkes böyle ayrılacak mı benden?
  --spoiler--
  gerçeküstü kurgulardan oluşan bir film olmasına rağmen, insanoğlunun gerçeklerine bir o kadar yakın bir film. insanoğlunun içgüdüsel olarak yaptığı herşeyi, sil baştan öğreniyor gibi oluyorsunuz. robin williams yine sımsıcak bir film yapmayı başarmış**.
  1 ... un kurabiyesi
 3. 3.
  1999 yapımı 132 dakikalık komedi/dram/bilim-kurgu kategorisindeki harika film. 6.8 imdb puanına sahip filmin oscar adaylığı bulunuyor, 100 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. türkiyede gösterime girmeyen filmlerden biridir. 2014'de rahmetli olan robin williams robot adamı hakkı ile canlandırmıştır bicentennial man

  Bu filmi ilk izlediğimde ufaktım, robot adamın hangi oyuncu olduğunu bile bilmiyordum, jumanji'deki amca deyip duruyordum. Sonra tekrar denk gelip izledim, tam da robin williams'ın ölüm haberini yeni duymuştum. Andrew'in(robot adam) ölüm hakkında söylediği sözleri, istemsiz olarak gözyaşları içinde dinlemiştim..Tekrar rahmet diliyorum, güzel bir oyuncuydu.
  3 ... dai suki desu
 4. 4.
  seyredilmesi tavsiye edilen filmlerdendir, saygılarımla.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 5. 5.
  burada andrew farklı bir robot olduğunu fark ettiğinde kendisi gibi farklı robotları bulmak için bir dünya seyahati yapıyor filmin bi kısmında. onun gözünden etrafa bakar gibi gösterildiğinde de birine baktığında ekranda soru işareti beliriyor önce. biraz değerlendirip onun kendisi gibi olmadığını anlayınca da kırmızı çarpı geliyor üzerine dazztt diye.

  hah işte böyle bakıyorum etrafa o filmi izlediğimden beri.

  güzel filmdir. izleyiniz.. pişman olmazsınız.
  1 ... valeria kandinsky