bugün

bir zamanlar ayda bir gösterilen filmler kuşağı sayesinde sıklıkla izlediğimiz ve akabinde çocuk saflığımızla hayaller kurduğumuz fantastik ve bir o kadar da eğlenceli bir film.
evet gerçekten zamanında hayranı olduğum, devamlı beklediğim filmdir. zar geldikten sonra yazıları okurlarken arkadan filler kapıda sıra olmuştur vs. hoştur eğlencelidir. her çocuk en az bir kere izlemelidir.
çocukluğumun en iyi filmlerden biriydi. öyle karizmatik bi oyun yapılsa da oynasak.
bir benzeri,

(bkz: zathura)
kirsten dunst'ın kucuk kızı oynadıgı filmdir.
beşinci nesil yazar. *
(bkz: uludag sözlük ün adı değişse verilecek en iyi isim/#4973157)

burada ankete ayar vermiş,

(bkz: meşhur esnaf yalanları/#4973175)

burada ankete katılmış yazardır, tasvip etmiyoruz.*
sıradan bir çocuk filmidir. nedendir bilinmez, bana en sıkıcı gelen filmlerden ve çizgifilmlerden biridir. korkunç bir sıkıcılığı vardır. öyle aha şimdi helecan yapacaz diye bir şey yoktur. o karakterler bir serüvenlerinde playboy mansion'da türlü hatunlarla bile yatsalar yok abi olmuyor işte, mok gibi film...
her seferinde kendini izleten çok eğlenceli bir yapım. 15 haziran pazartesi cnbc e ekranlarında.
simdi izlendiginde belki sikici gelebilecek ama zamaninda sinemada izlenildigi ve de accayip keyif alindigi icin gönüllerde apayri yeri olacak 90'lar sinemasinin unutulmaz filmlerinden.
demin cnbc-e de tekrar izlediğimde bana çocukluğumu hatırlatan 90ların en iyi filmlerinden..insanın olsada oynasak diyesi geliyo valla..
idare eder bir çizgi filmi de vardı.
cocuk filmi sandigim ama belli yasin altindaki cocuklara izlettirilmemesi gereken film.
çocuk filmi deyip tırsa tırsa izlediğim filmdir. çocuk filmi olamayacak kadar korkunç ve izlemesi bi o kadar zevklidir. oyunun içinden gelen ses uzun süre akılda yer etmiş benzer bir ritm duyunca allah dedirttirmiştir. bir gün bir yapımcı hatırlar da ikincisini çeker diye umut etmekteyim.
herkesin hayatında yeri olan bir klasiktir.
bazı şahıslar bu film yüzünden korkudan monopoly oynayamaz olmuşlardır.
ilk kez 10 yaşımda izlediğimde filmdeki o mistik ses günlerce kulağımdan gitmemişti ve fantastik hayaller kurmama sebep olmuştu. hey gidi.
10 eylülde kanaltürk ekranlarında olacak olan film.
çizgi fimi ayrı, filmi ayrı güzel olandır.
hayal dünyamızı fazlasıyla geliştiren, çocukluk rüyalarının vazgeçilmezidir.
Chris Van Allsburgun aynı adlı çocuk kitabından uyarlanmıştır.
kitaptaki hikayenin sonunda jumanji oyununun içinde olduğu kutuyu başka iki çocuk bulur. ancak çocuklar jumanji oyunu kutusunun içine saklanmış başka bir oyun olduğunu fark ederler ve jumanji yerine bu oyunu oynarlar.
bu da yazarın bir diğer kitabı olan zathuradır.

(bkz: zathura)
görsel
çocukken uzun süre tavlaya falan dokunamadığını hatırlıyorum.

jumanji turkish version çekilecek sanki zar atınca.
her bayram ısıtılarak flash tivi gibi kanallarda tekrar gösterilen film.
(bkz: izledim bu bayram ben bunu)
Baş rolünü Robin Williams'ın oynadığı fantastik kurgunun sınırlarını zorlayan ve beni kutu oyunlarına yaklaştıran filmdir
robin willams'ın baş rolünde oynadığı, zamanının en sağlam kurgu ve performansına sahip bilim-kurgu filmidir. yaşım bayağı bir küçükken izlemiş ve jumanji diye bir oyunun olabileceğini, günün birinde bana denk gelebileceğini hayal edip umut manyağı olmuştum açıkçası. *