1. 1.
  Et yemeklerine çok yakışan baharattır. Taze ve kurusu vardır.
  ... miksaj
 2. 2.
  demlenip içildiği zaman hafif rahatlatıcı etkisi olan çubuk çubuk bişidir.
  ... pixie
 3. 3.
  küçük, kalınca, ensiz ve kokulu yaprakları av ve kümes hayvanlarının etlerinden yapılan yemeklerde, et yemeklerinde ve soslarda kullanılan lezzet verici baharat.
  1 ... ditty
 4. 4.
  trakya yöresinde çıbrıssa olarak adlandılan baharat.
  1 ... imhotep
 5. 5.
  Kusdili otu olarak da bilinen, mide ve barsak uyarici, idrar sokturucu ve safra artirici etkisi bulunan sifali bitkidir.
  ... radament
 6. 6.
  biberin karısı. kırmızısında hafif ka$arlık vardır. ye$ili namusludur.
  ... bylait
 7. 7.
  ekili olduğu bahçeye parfüm sıkılmış hissi verdiren bitki .
  ... firtina
 8. 8.
  güneşli'de burger king'in karşısındaki s plaza'nın altında bulunan restoranımsı hede. akıllarınca elit bir mekan oluşturmaya çalışmışlar ama nafile. işyeri sahibinin ve çalışanların kroluğu mu dersin hesabı alan adamın beceriksizliği mi yoksa ortamın iç karartıcılığı mı, ne ararsan hak getire.

  bir sefer gitmiştik yedi sekiz kişi yemek yemeye, benim biraz işim olduğu için erkenden kalktım masadan gittim hesap ödemeye, 15 dakika hesap ödemek için bekledim. yahu adama diyorum ki "bi köfte bi ayran alıcaksın", adam bana "bi dakika beyefendi hesaplayamıyorum" diyor. ulan 10 bilinmeyenli denklem mi çözüyorsun neyi hesaplayamıyorsun!

  bir de duyduğuma göre bir iş yemeğinde iki ayrı salatadan böcek çıkmış, tabi bunu gittikten sonra duydum..
  1 ... ceylon tea
 9. 9.
  italyanca adı rosmarino olan, kaynatılıp içildiğinde migrene iyi geldiği söylenen bitki
  ... manoflines
 10. 10.
  1-2 m yüksekliğinde, kışın yapraklarını dökmeyen bir bitki.Kuşdili olarak da bilinir.Yapraklar ve çiçeklerinden uçucu yağ, tanen, acı maddeler, organik asitler ve glikozit elde edilir. Mide ve barsak uyarıcısı, idrar söktürücü ve safra artırıcı etkisi vardır. Uçucu yağ, uyarıcı olarak haricen kullanılır. Ayrıca hazımsızlığı giderir. Çarpıntıları keser, migreni keser.idrar ve adet söktürür.

  kaynak: http://www.havanbaharat.tr.gg
  1 ... dusunenadam