bugün

an itibariyle http://www.bobiler.org/monte.asp?fb=yek&m=179598 hallerine kadar düşüren,her sınav çıkışı nasıldı sorusuna attım kafaya,hamal değilim,çözdüm çıktım.beyin bedava!` cevabını vermemizi sağlayan yüce geyik.
ülkemizde kpss sınavı sonrası insanlığın geldiği bir kaç durumdan bir tanesi.
(bkz: delidir ne yapsa yeridir)
giyimiyle de çığır açmış biridir.
abi adam beş saat sınava girmişse ve sen o sınavdan sonra adamın ağzına mikrofon tutmuşsan o konuşmadan daha mantıklı bir konuşma beklemen boşunadır. ben sınavdan çıktığımda beynimi hissetmiyordum bile o kadar yani.
çok afedersiniz. sınav sonrası beyin .mcıklaması geçiren vatandaşın sözleridir. ama bu kardeşimizin durumu biraz daha farklı. bülent uygun stili jöleli saçları, gece yarısı yayın yapan tırt radyo dj'yi ses tonu, dumanlı bakışları, muhabire yaptığı "oldu mu babam" dokunuşu ile bambaşka bir kafa yaşadığı aşikar. sanki her zaman röportaj verir gibi kameraya ilgisizce montunun fermuarını filan da çekiyor. yetkililere tavsiyem kpss puanına filan bakmadan arkadaşı herhangi bir kamu kurumunda basın sözcüsü yapsınlar.
üslubundaki, ses tonundaki, vücut dilindeki özgüveni ile parmak ısırtan abimizin lafıdır.
beni motive etmesi için büyük puntolarla yazıp çalışma masamın karşısına yazdığım efsane sözdür.

(bkz: hastasıyım)
world of warcraft adlı mmorpg'de EU-Twisting nether realm'ında kurulmuş olan yeni bir horde guildı.
aslında saçma gibi görünse de çok güzel aforizmadır.

insanın sorunları çözme yetisi için sadece zaten kendinde var olan bir şeye ihtiyacı olduğuna işaret eder.
önermeyi salt bir manidarlıkla incelemek yerine kült bir terminolojiye konu etmenin daha doğru olacağı kanaati taşıdığım, yüz yıla damgasını vuracak sorunsal.

birincisi bedava olmayan herşeyin karşılığı para olmak zorunda mıdır? el cevap: elbetteki değildir. aksi takdirde karl marksın emeğin fiyatı teorisi baştan sona çökmüş olacaktı. fikri çabaların ve beyin yorgunluğununda monetarist olmasa dahi bir karşılığı vardır. evet esnaflık değildir ama düşünür şeklinde de bir meslek vakidir.

ikinci olarak türk doktrin tarihine yeni bir sayfa açan kpsszede arkadaşımızında temas ettiği noktadır. bedava olduğuna inandığı beyini kullanarak hem bir işlem birimi(proccess unit) hemde hafıza birimi(memory unit) olarak kullanmış ve gereğini vicdani rahatlıkla yerine getirmiştir.

arkadaşı türk entelüjüansına bir fırsat, türk doktrinler ve akedemik çalışmalar tarihine bir rakip olarak görüyorum.
7. nesil yazarım galiba hoşgeldim lan ben.*
(bkz: yarrak afedersin/#5712850)
nickini beğendiğim yazar yeni yazar. hoşgelmiş.
(bkz: bilgi paralı) hoşgelendir.
hoş gelmiş yazar. bir akp'limiz daha oldu anlaşılan.
psikolosiji bozulmuş insanın söylediği laflardan biridir.

tabi sanki bir ezberleme durumu var gibi sanki sınavda muhabirleri camdan gördü ve sınavı bırakıp konuşma yazmaya başladı konuşmada bir ciddilikle konuşan adam ve o el haraketleri bir fermuar çekiş olsun elin beyin bedeva derken kafaya gidişi olsun tamamen çalışılmış gibi birde giderken ulan bunları düşünürken sınavdan olduk dercesine acı bir gülümseyiş vardır.
(bkz: geri kalan her şey için mastercard)
Türkiyenin en iyi perküsyon ustalarından bir tanesi olan kişinin trafik kazası geçirdikten sonra kpss sınavına girmesinden dolayı bu hale gelmesiyle ağzından çıkan cümledir.

(bkz: adam kazadan sonra böyle olmuş beyler)*
bir fenomendir , bir sınav adamıdır kendileri. ayrıca ailecek yaz eğlencemiz olmuştur. abilerime yaz boyu her lafın sonunda '' beyin bedava '' dedirtmiştir , insandan 5 dakika sonra doğmuş şahsiyettir.
adı ali kemal olan ve müritlerine sürekli özlü sözler söyleyen abimiz facebook hesabı açmış 1200 arkadaşı olmuştur. tüm bu şöhreti 24 saniyelik videoya borçlu.
http://tr-tr.facebook.com...mal-Onder/100001356738742
#9151270 no lu entry si ile gülmekten gözlerimi yaşartmış olan müthiş yazar.

uzun zamandır bu denli ince bir yazı görmemiştim.
verdim lan şukunu. hahaha.
(#9151270)
haftalarca facebookta anasayfadan düşmemiş olan paylaşımdır. adamın herbiri 'beyin dolu' olan sözlerini tek tek ezberledim.
Facebookda çıgır açan videolardan bitanesinde oynayan Çılgın profosör.