bugün

kendisini çok sevmiş olmama rağmen vakt-i zamanında, artık kendisini magazin toplumuyla fazlaca kaynaştırması neticesinde kendisinden soğumama sebebiyet veren şovmendir.
artık poku çıkmış şovmen.
emprovize espiri yapabilen yapamayadabilen güzel insan.iyidir güzeldir hostur oyledir boyledir
kendisi intel core 2 duo reklamlarında oynamıştır. oldukça hoş reklam:
http://www.youtube.com/watch?v=dghiFpZCRJI
yaşlanmaya başlamış showman, geçen programında bir baktım kocaman göbeği var artık. Çoluk çocuğa karışmasını şiddetle tavsiye ettiğim insan.
açtığı hiçbir konuda birikimi olmayan düşünsel altyapısı ve uzami olmayan reklam metası. efendilik, alçak gönüllülük, kendiyle barışıkmış gibilikle prim yapmaya çalışan dahası başarılı olan komik olmayan komedyen.
beyaz show'un bazıl bölümlerinde gerçekten çok güldürürken (örneğin; fatih terim'in konuk olduğu program), bazılarında da, önceden düşündüğü esprileri yaparak bizi zaman zaman şaşırtan, sıkan komedyen. ama beyaz, bu ülkede gercekten çok başarılı işlere imza atmıştır. kültürlü görünümü ve topluma örnek olacak diğer davranışlarıyla saygı kazanmıştır.
bunca yıldan sonra halen zevkle ve sıkılmadan kendisini izletmeyi başaran showmen..

tam bir televizyon tipi bence.inanılmaz bir sıcaklığı var ekranda ne bilim diğerlerine göre pek bi samimi geliyor insana.sanırım bu samimiyetinden dolayı çok seviliyor.
vakti zamanında antalya'da bir otelde çıkmış idi.ünlü görücem sevdası ile küçük kalbim pırpır ediyordu.saati geldi, beyazcığım sahneye çıktı.fakat yaptığı esprileri bir yerden hatırlıyordum.yoksa geleceği görme gücü mü kazandim dedim kendi kendime. sonradan kafana dank etti. ben bu esprileri televizyondaki magazin programlarından hatırlıyordum. adam gelmiş televizyonda yaptığı espirilerin aynısının tıpkısını yüzüme karşı yapıyordu. sonra herkes fotoğraf çektirmeye başladı beyaz ile. ben çektirmedim. protesto ettim ve beyaza benle fotoğraf çektirme fırsatını vermedim. ertesi gün kahvaltıda gördüm yine bunu. kahvaltı salonunda, sabah çok erken olduğu için bir tek beyaz ve benim ailem vardı. yine gitmedim bunun yanına. abim bile gitti, ben gitmedim. pişman mıyım, hayır. yine yapar mıyım, hayır. yapmam, yanak yanağa bile fotoğraf çektirir, msn'e veya yonja'ya avatar yaparım. kızlar hasta olur lan!
kralın çıplak olduğunu görüp bunu dillendirmeyen, kaş gözle şeyine işaret eden çocuktur.
programına çıkan delizekalı konuklarına birşey sezdirmeden seyirciyle birlikte dalga geçer. seyirci tabiki bunun farkındadır, danışıklı dövüş bir yerde. her 2 gönlü hoş tutabilmesini takdir ederim.
r özürlüsü olmasına ragmen girdigi bütün işlerde başarılı olmuş bir insan. radyoculuk yapmış, talk show, şarkıcılık ve tabiki dizi çekmiş bir insan. * *
ekranda üstlendiği rol "sıradan" olan şovmen. ailenizin çocuğu imajı bir şovmen için ne kadar idealdir, tartışılır. ölçülü fırlamalık, onu da rahatsız ediyor olmalı. yırt, at abicim şu giysiyi.
imza günü için geldiği Konya' da; şehri gezmek için konakladığı Dedeman otelin müdüründen bir araç isteyen bunun üzerine müdürün kendi jeepini vermesi üzerine,abi bana palio tarzı bir araba yeter demesiyle gönlümü bir kez daha kazanmış insan.19 temmuzda tekrar konyada.***
ailemizin çocuğu izlenimi verdiği için olsa gerek her yaştan insanın severek izlediği hatta birçok babaannenin torunu olan şovmen.
klas fm'De dj'lik yapar iken (1995-1996 yillarina falan tekabul ediyor) arayan bir dinleyicinin triogonometri problemi sormasi üzerine hönk olan sonra da keh keh gulen bir insandir beyazit öztürk. en büyük sansizliği televizyon kusunun firtina gibi estiği dönemlerde piyasaya cikmasidir. (kanal 6'daydi) film cekti stand up calismalari yapti, sarki söyledi (recebim onunla anilir) tam bitti denilerken kendini tekrardan topladi ve ekrana bir renk getirdi. hatalari olmus olabilir, ama en buyuk hatasinda bile insanlari nazari celbinde emekli ayse teyzeye ramazan pidesi alan cocuk gibidir. ne yaparsa yapsin isterse taksim meydaninda soyunsun kolay kolay bu imaj değismeyecektir.
programında "arkadaşlar hakikaten burası çok önemli, hakikaten..." şeklinde bir cümle kurmaya başlıyorsa, acilen kanal deiştirilmelidir. Aksi takdirde, ezberletilmiş populist demeçler vermekten öteye gidemeyen bir armudun demeçleri dinlenmek durumunda kalacaktır.

En kötüsü de; bünyede o muazzam riyakarlık, yağcılık, yapmacıklık hissi uyandıran cümlesinin bitmesi ile, elini öne doğru acarak , kafasını hafiften onay verme durumunda sallayarak, kendini çılgınca seyirciye alkışlatmasıdır.

iyi yanları da yok mudur ?
Bir dönem prgramlarında canlandırdığı karakterler çok başarılıydı mesela. "Hacivat ve Karagöz neden öldürüldü" filmindeki oyunculugu da gayet iyiydi bence...

Ayrıca, ---çok sıradanlaştı artık ama--- kendi ile dalga geçmesi ve cümle kuramadıktan sonra sıçtığını farkedip, komik bir şekilde toparlamaya çalışması da hala tebessum yaratır bende.

Velhasıl kelam, iyidir hoştur da gayet boştur.
şovmen değil de iyi bir sunucu artık o. Sunduğu programı güzel idare edebiliyor. En azından türkçe yi katletmiyor katlettiğinde özür diliyor.
22 temmuzda secim programini kanal d de sunarak okan bayulgun e gol atacak kisidir. zira okan bayulgen star tv de secim programi sunacaktir. *
"aman seyirci benden soğumasın, aman izleyicimi kaybetmeyeyim" diye içinden geçenleri olduğu gibi söyleyemeyen, çok sık kendini frenleyen kısacası belki de* okan bayülgen cesareti gösteremeyen şov insanı.
tam anlamıyla ailemizin sovmeni. tiplemelerine hayrandım ama nedense uzun suredir yapmıyor.
yillardir ayni seyleri anlatip duran ve her nasilsa heryil kendini izletmeyi basaran ve bu camia icinde cok derin asklar yasar gozukurken gecenlerde ''unlu oldum olani kimseye asik olmadim '' diyerek butun eski sevgililerini dumur eden kisilik.
ailecek izlenebilen şovmen.
program boyunca sürekli 10 üzerinden 5 kalitede espri yapan program bittikten sonra hiçbir espirisi hatırlanıp da arkadaşa söylenemeyen, 5 saniyeden fazla güldüremeyen komedyen. bir süre sonra artık gülmemeye başlarsınız.

(bkz: espriye karşı bağışıklık kazanmak)
biraz önce tekrarı yayınlanan biri bana anlatsın programında konuğuna:
- siz barınaksız hayvanları koruma derneğinden gelmiştiniz değil mi? sorusuna
- yok ben evsiz hayvanları bilmemne bilmemne derneğinden geldim. cevabına karşılık
- haaa yanlış konuk çağırmışız. diyerek beni yarmış şahsiyettir. bir de ben bunu sinirli görmedim hiç. seviyoruz.
biri bana anlatsın programını bu sene bırakan şovmen. sanırım cnn türk de bir programa başlayacakmış.
güncel Önemli Başlıklar