bugün

nickimin anlamını ve neden çaylak olduğumu öğrenmek için yaklaşık onbeş yirmi dakka boş boş konuşmamı dinlemek zorunda kalan masum bakışlarıyla yeter artık bitir be diyen, zirveden ayrılırken kaçmaya çalışan ama şahsımın farketmesiyle herkesle vedalaşmak zorunda kalan yazar..benimle konuşana kadar beni merak eden öğrendiklerinden sonra merak olayının taraf değiştiği kişi * * *
(bkz: şirine)
çok can sıkıldı çok...
kacak kelebeki tarafımdan eshefle kınadığım andır bu insanla tanışmam, böyle arkadaşların vardı da bizi niye tanıştırmadındır, hem bir de kibar hiç sana da çekmemiştir, artık benim kanka adayımdır, sevdik kendilerini bir de zirve falan olmadan görüşelim aradadır.
hanımefendi göründüğüne bakmayın aslında tam çakal kişiliktir. onun yanında kedi yavrusu gibinim ama anlayan yok o ayrı.*bugün beni çok güldürmüş yazardır ayrıca.*
tucimania ile birlikte yürürken, bir pijama takımının üzerinde bettyboop yazdığını gördüm, yazının altında da şu bizim cilveli çizgi film karakteri vardı. işte o an kendisine yönelttiğim "nickinin anlamı ne" sorumun salaklığını anlamış oldum. kendisinden o sorum için özür diliyorum.
adresi ver bir koşu gidip alayım ifadesini dediğim yazar. ölene kadar savaş hem kendimle hemde başkalarıyla *
yildizz.com da aynı nick ile bir taklidi bulunan yazardır. *
sıradan otobüslere binmeyen insan şimdi biz bindik de sıradan mı olduk leyn, hem ne o öyle iki saatte gelmeyen sıradan olmayan otobüs yok yani sizin o otobüsün içinde özel hizmet veren muavinler mi var diyesim gelen yazar, ayrıca şaka maka çok sevimli ne de olsa kankimin kankisi benim de kankimdir..
güzelliği konusunda kelimeleri yetersiz bulduğum yazar, hoş yazar. takibindeyimdir, beğenerek okuyacağımdır...
güzel yüzlü,ağır başlı hanım hanımcık yazar. iyi aile kızı sözlükte ne işin var çabuk evine...
sınavlardır ödevdir şudur budur diye koşuşturma içerisine girerek görüşemediğim yazar. bir filme gitcektik matinesi kalmamış bu kadar olur. neyse bu yoğun günler geçerse bir ara bizim grubu toplayıp felekten bir gün çalacağım , acısını çıkaracağım yazar. 4004. entryim sana. napalım talipleri çıktı sen biraz sona kaldın. *
(bkz: pot mu kırdım)
(bkz: bir biskrem versem)
uzun zamandır görüşemediğim canım yazarım, arkadaşım. hala projeler devam ediyor mu diye sormak istediğim aynı zamanda bir sinemaya beni satmış yazar. olsun ben yine de severim, arkadaşımdır. *
(#1302418)entrysiyle koparmış yazar. ne diyim kimin arkadaşı? * sevgililer günü kutlu olsundur. hatta graham bell telefonu icat etmiş bugün. onu da ayrıca kutluyorum. hatta kuzenimin doğumgünü. ama bunun seninle bir alakası yok olsundur. bensiz sinemaya gittin hem de benim istediğim filme. yazıklar olsundur ayrıca. bu yazıklar olsun lafını bu aralar çok sık kullanıyorum. *
bize yol gösterici olarak seçtiğimiz yazarımız. benim götürdüğüm fakat kapanan iki cafe ile dalgasını geçtikten sonra kendisini tutarak nasıl bir seçim yaptığımızı görmüşüzdür. *
kacak: hey napsak?
tutunamayanlardan: acaba fransız sokağı'na mı gitsek?
asiti kaçmış kola: tamam farketmez gidelim hadi
doğru fransız sokağı'na...
bettyboop: ya arkadaşlar diyorum ki acaba funikulerle kabataş a mı gitsek?
kacak: hey değişiklik olur hadin gidelim
direk yön değiştirilir ve tam tersi istikamete
bettyboop: fındıklı'da kahve dünyası na gidelim
kacak: yalnız biz orayı bilmiyoruz, götürürsün dimi?
bettyboop: tamam tamam götürürüm. çok hoş bir yer
artık kabataş'tayızdır. bettyboop 'un 5 yılı beşiktaş'ta geçmiştir. *
konuşa konuşa ilerleyerek beşiktaş meydanı'na doğru ilerlerken;
tutunamayanlardan: hey kacak hatırladın mı burayı? pardon ama siz çarptınız poahahaha
kacak: hatırladım efet.
bettyboop: hey geldik mi? burası beşiktaş mı?ben nerdeyim bi sn.
herkes yarılır.
arkadaş toplantılarında yeri geldiğinde konuşan ama sıklıkla susan, etrafında çen çen konuşan tiplere bakıp olayı anlamaya çalışan, sakin ve huzurlu görüntüsünden taviz vermeyip, hiç beklenmeyen bir anda hiç beklenmedik bir tepki vererek ortalığı birbirine katan insanlar vardır ya. işte bu tip insanların en güzel ve en yeşil yakışan versiyonu için (bkz: bettyboop).
birçok arkadaşım gibi sözlüğe üye yaptığım yazar. ilk başlarda bu iyi kıvırabilen kurallardaki dansözlüğü konusunda eline su dökülmeyecek sözlüğü sürekli övdüm. tuzağıma düşen ve birinci yılını dolduran canım yazarım, ama en önce arkadaşım, canım. yazdığın diyaloglarda kahkahalarla gülmemi sağlayan, ışıltısını sözlüğe yansıtan ,az ve öz yazıp bazı saçmalıkların gerisinde kalan yazar. nice nice senelere...
bak bu kadar duygusallık çıktı. *
birinci yılını bir entry ile kutlamak istediğim yzar nice senelere efendim.*
geyik ortamlarda hala bir şeyler yapmaya çalışan yazarlardan. helal olsun insanı.
bana kızacak olan yazar. çünkü doğumgünün tarihini unuttum .ağustosun kaçı bilmiyorum. evet. 27lerde olması lazım. hakikaten tam bir pisliğim ben. oysa ki en sevdiğim en yakın arkadaşlarımdansın üstelik en eski arkadaşlarımdansın. yıllar geçti gitti 17 yıl şaka maka. bu gidişle 17yle kalcak ama kusura bakma kendi doğumgünüm için papara atarken böyle mallık yaptım. o şu bu her neyse iyi ki varsın ve iyi ki benim arkadaşımsın. sinemada korku filmleri sensiz sessiz geçiyor. korkumania partnerim.