bugün

BES Birikim Hediyesiyle BES sözleşmelerine “Birikim Hediyesi” gönderebilir ya da onlardan “Birikim Hediyesi” alabiliyoruz. Türkiye Hayat Emeklilik müşterilerinin Bireysel Emeklilik sözleşmelerine hediye olarak ek katkı payı ödemesi yapılabilen bu sistem sayesinde kendimize ya da çocuğumuza birikim hediyesi talep edebiliyoruz. Benim aşırı hoşuma giden bir sistem bu, ben kızıma "Birikim Hediyesi" aldım. Aslında hediyenin yanında onun geleceği için bir birikim oluyor. Hem tatlı bir hediyeleşme oldu *
berat albayrak'ın işçi ve memurlara yeni hediyesi. tamamen zorunlu olacak, çıkış yapılamaycak.

ak çomarlar, ödeyin.
hiçbir halt anlamadığım bireysel emeklilik sistemi olayı.

hayır benim sgk'dan emekli olduğum yetmiyor bir de bireysel olarak emekli oluyorum. yıllarca düzenli ödeme yapmak koşuluyla yaşım geldikten sonra devlet bana %25 fazlasını ay ay ödeyecek diye maaşımdan kestiriyorum. aklımda 2 soru var;

-o zamana kadar yaşayacak mıyım acaba?
-emekli olsam acaba kaç sene daha yaşarım da yatırdığım paraları geri alırım?

o zamana kadar yapacağımız yatırımlarla 3 kuruşluk bes parasına kalacağımızı sanmıyorum çocuklar...
Zorunlu olarak 3 yıl gelecek deniyor. Bu ne lan. Devlet paraya ihtiyacı var diye maaşımdan kesecek. Ayıp. Evet.
yok millet bilme ne yapmıyormuş da yok bilmemneymiş ?

ulan biz sizin gibi devletin bellleş imkanlarıyla yaşamıyoruz.

milleti böyle aslanların önüne yem gibi atacan, hemde zart zort çekecen.

dünyadan haberleri yok. millet geçinemiyor, bunların derdi bes.

sen bunu tutturmak istiyormusun ? (%1 milyon böyle niyetleri yok)

bunu adam gibi düzenle, her gün bir şey duyuyorum

yuh yani, millet yeteri kadar kafayı sıyıramadı

daha bir şeyler olun, acaba ne yapabiliriz kaygısı sanki.
Zorunlu bes'ten çıkıldığı halde hala kesinti yapılıyor (Muş). Ben de şimdi öğrendim.

Komedi ya. çıktık olum çıktık biz parami da iade ettin hatta, alooo.
Bireysel emeklilik ama zorla yapılanından! Ben, bireysel emeklilik istiyorsam zaten önümde onlarca bankanın bu konuda projesi var. Birine katılırım. Zaten çok da benimsenmemiştir. 2 ayda çalışanların %52'si bu sistemden çıkmıştır. Bu oran her nedense referandum sonuçlarına pek bi benzemektedir. Tabi gerçek sonuçlara!
Twitterda cok konusulan kullanici. Benim kanim isinmadi cok agir troll.
Twitter'ın en sağlam trollüdür. Feminist çomarlara geçen sağlam ayar çekmiştir.
Bugün yine twitterı birbirine katmış, gülmekten yerlere yatmaya sebep twitter trollü/fenomeni. Adam sabahtan beri ne sazan avladı be.
Büro emekçileri Sendikası kısaltmasıdır.
twitter fenomeni.
Nihayet 3 yılımı doldurduğum gün ayrıldığım emeklilik sistemi.
Öncelikle hiç bir şekilde mantıklı olmayan bir sistem olduğuna sonuna kadar katılmaktayım.
Bugüne kadar sisteme 4.700 Tl yatırmışım, son 1 yıl içerisinde fonlarla devamlı oynayarak kar ettim, hali hazırda bankanın sizi yönlendirdiği fonlardan kazanmak çok zor.
Yatırım getirisi 312 lira devlet katkısı 1175 lira devlet katkısı getirisi 161 lira toplam 6.348 lira. iptal edince 4800 lira geri aldım şaka gibi.
Üstelik devlet katkısının %20 sini almaya da hak kazanmışım. 3 Yılda her ay kenara 1 çeyrek atmış olsam veya altın hesabı açmış olsaydım daha fazla kar yapmış olurdum.

Sonuç olarak zengin değilseniz uzak durmanız gereken bir sistem, ayda 1.000 Tl yatır 250 Tl devlet katkısı olsun güzel iş, ama 150 - 200 lira yatırmakla mantıklı olmayan bir sistem.
türkçe yazım kuralları ve noktalama işareti kullanarak da savunulabilen sistem. heyecana gerek yok...
borsanın yükselmesiyle getirilerin artmaya başlayacağı sistem %25 iyi oran yaptırın.
bes yaptırın tassarruf yapın devlet de yuzde 25 yatırdıgnız paraya ek olarak destek saglasın büyük ülkelerin kalkınmasın da ki ana öğe tassarruftur siz bazılarına inanıp borç yiğidin kamçısıdır diyenlere inanmayın boş laflar bunlar öyle dendiği için ülkede doğmamış çocugun borcu var o burası türkiye her an herşey olabilir o yüzeden kazancınızın yuzde 25 ini tassrauf yapın. size bir anektot anlatayım enka holdıngın başkanına sorarlar ne kadar para harcıyorsunuz diye cevap verir haaytımın tüm evresinde gelirimin 3 te 1 ile yaşadım geri kalanını birikim yaptım der o yüzden sizlerde az da olsa birikim yapın.
sadece,yalnız,yeter ki anlamlarına gelir. antepte çok kullanılır. (bkz: allah akıl vere bes)
Arapça da "sadece" ya da "sade" anlamında kullanılan kelimedir.
Daha çok Antakya yöresinde karşımıza çıkar.Bu kelime cümle içinde o kadar sık kullanılır ki başka yörelerden gelen insanlar anlamakta zorluk çekerler.işin kötü tarafı orada yetişen çocukların bu kelimeyi haznelerinden atmalı zor oluyor ki ilerde sıkıntıya yol açıyor.
http://www.youtube.com/wa...vwhho&feature=related
bisu olarak da bilinir . eski mısır'ın eğlence tanrısı. büyük başlı, patlak gözlü, dili dışarı sarkık, çarpık bacaklı, çalı kuyruklu, genellikle başında tüylerden yapılmış büyük bir taç taşıyan bir cüce biçiminde betimlenir. *. garip ve şaklaban görünüşü, neşelendirmeyi, acı ve üzüntüyü uzaklaştırmayı amaçlar. aynalarda, mahrem kavanozlarında ve öteki tuvalet malzemelerinin üstünde tasvirleri bulunur. çoğunlukla çocuklarla ve doğumla ilişkilendirilmiş, çocuk tanrı kültürüne adanan ''doğum evleri''nde de tasvir edilmiştir. bes'in mısır'a afrika'dan, araplardan, hatta babil'den gelmiş olduğu düşünülebilir. çünkü çoğu kez ''kutsal topraktan gelen'' (yani doğudan yada arabistan'dan) ya da ''Punt (kızıldeniz'in afrika kıyısı) beyi'' adlarıyla da anılırdı. alışılmışın tersine tasvirleri profilden değil, genellikle cephedendir.
4 kasım 2010 porto beşiktaş maçı'nda da sol üst köşede gördüğümüz beşiktaş kısaltması.
arapçada ''yalnızca'', ''yeter ki '' anlamalrına kelen kelime. insan alışıyor kullanıyor seviyor bu kelimeyi.

örnek cümle kuruyorum;

bir tek annem olsun bana bişey olmaz.
bes annem olsun ...
30 eylül 2010 rapid wien beşiktaş maçında ekranın sol üst köşesindeki tabelasında beşiktaş'ın kısaltması olarak kullanılan harfler.

bjk'nın suyu çıktı anlaşılan.
karadenizde balıkçıların sandalı kıyıya çektiklerinde, sandalın kenarlarına koydukları dayanak; hani sandal düşmesin diye.

(bkz: bes)
(bkz: beslemek)

tabi bu beslemek o beslemek değil, bu beslemek. evet, hmm.
Eski Kıbrıs'ın kuvvet tanrısı.