bugün

vasat bir yapım. eyvah eyyvah serisinin yakınından bile geçemez maalesef. maalesef diyorum çünkü ata demirer'i severim. artık önümüzdeki maçlara bakacağız...
gayet güzel bir yapım olmuş. almancıların sıkıntılarını ince göndermelerle dile getirmiş. gülüp geçtiğiniz bir çok yerde mesajlar vardı. gurbetçilerin ruh haline yönelik.

ata demirer anladığım kadarıyla hem komedi hemde mesaj dolu bir film yapmaya çalışmış. başarılıda olmuş.

gidin izleyin.

sözlüklerde yazan beşinci sınıf aydın bozması, türk e ait ne varsa beğenmeyenlerin sözlerini kale almayın. onlar çıktığı kabuğu beğenmeyen tipler.

o tipler nutella yer, birde nasıl beceriyorlarsa sandalyeden düşer. onlara sadece acıyın.
beğenilen film, gülünmüş, ata demirel e bir kez daha hayran olunmuştur, gülmek için filme gitmem, kötü filme de sinemada katlanamam, çıkarım; harcamayın filmi.
gelin hep beraber şu sorunun cevabını arayalım: ata demirer neden film yapar? sanatsal bir kaygı taşıdığı için mi? yoksa neden?

film yapmasının tek nedeni film yapabiliyor olması bence... ulan ben seni beslemek zorunda mıyım! ticari olmak dışında hiçbir kaygı taşımayan, tatilde çoluk çocuk izlesin diye film yapılıyor! hayret bir şey arkadaş ya! yiyip yiyip sıçmıyorsun götün varil gibi olmuş hala yaptığın tırışka filmlerle cebimizdeki paradan trıtıklamaya bakıyorsun... ya bi açıl allahını seversen ya! bir sürü canavar gibi genç yönetmen elinde harika projelerle kapılarda yatıyor da yine de dönüp bakılmıyor bile suratlarına. neden? çünkü tanınmamışlar, çünkü ata demirer gibi bir "yüz" değiller... yapımcılar yatırım yaparsak zarar ederiz diye bakıyorlar. yazıklar olsun!
sözlükte dikkatleri üstüne çekemeyen filmdir.
fragmanında 2012'nin en kötü filmi havasını vermiştir.
eğer bir almancı arkadaşınız varsa ata demirere çok güleceksiniz tespitleri çok yerinde. karakterin bakış açısı tam bir almancı. ama dediğim gibi sadece ata demirere çok gülersiniz filme değil.
ismi çok yaratıcı olmayan film. zaten olumsuz eleştirilerden de çok etkilendim gidemedim. etrafımda izleyen herkes pişman.
amacınız gülmek olmasın zaten bu filmde güzel bir hikayesi var hiç sıkmadan izleniyor haksızlık edildiğini düşünüyorum.
ilginç bir müziğe sahip film .rap ve arabesk karışmış. ata demirerin hep yaptığı iş bu zaten ortaya karışık bir tarz yapıp absürdlük yapmaya çalışıyo.

http://www.youtube.com/watch?v=uWjuabe0Go4

(bkz: kaplanı tadacan)
bugün küçük kuzenin gönlünü yapabilmek izlemek zorunda kaldım böyle filmlere yani görsel efekti olmayan mahalle arkadaşları arasında eğlenmek çekilmiş bir film gibi duran filmleri izlemek içi sinemeya gitmem genelde. bunun da kötü olacağını bile bile gittim ve yanılmadım. tamam ata demireri geçtim de diğer oyuncular bildiğiniz akasya durağında oynuyor havasındaydı tek tip roller kesmiş hepsi. dede desen kafayı yemiş ne dediği anlaşılmıyo zaten. çakal damat desen durarak oynamaları falan esprilerin etkisini düşürdü. damadın karısı zaten allah huzurumuzu bozmasın demekten başka bişey yapmadı. son sahnelerde ata demirere ringde börek vermeye çalışması çok aptalcaydı ve komik değildi. nihal yalçın desek yalan dünyadaki açılayın daha sakini gibiydi onun da son sahnede arenaya girmek için güvenlik görevlisine beni taciz ediyor bu falan demesi aptalca ve bayağı idi.

özetle sanki iyi bir film yapacaz diye başlamışlar almanyada falan sonra sıkılmışlar lan dandik recep ivediki bile 4 milyon kişi izledi bizi 3 milyon kişi izlese de olur demişler ve baştan savma sadece 2 saati doldurmak için bi film yapmışlar. beğenmedim boşuna para vermeyin derim.
ferdi tayfur'un lambalı saz isimli noter tasdikli senaryosundan çalınarak çekilmiş filmmiş bu aynı zamanda. ferdi tayfur bugün çıkan milliyet cumartesi ekinde böyle demiş. başında aşağıya kaynar sular dökülmüş. saçı yanmış bu filmi görür görmez.
senaryosu arakmış.

http://www.sabah.com.tr/k...3/ata-demirere-kotu-haber
çeşitli haber sitelerinde, senaryosunun çalıntı olduğu iddia edilen film.

lakin ilginç olan senaryonun esas sahibinin kim olduğu hakkında çelişkili bilgilerin olması.

yavuz seçkin'in "senaryo benim" haberi için;

http://www.sabah.com.tr/k...3/ata-demirere-kotu-haber

ferdi tayfur'un, "senaryo benim" haberi için;

http://www.haberturk.com/...a-demirer-senaryomu-caldi

her gün yeni bir isim seneryo benim diye çıkacak galiba. bu iş şuna dönecek gibi duruyor;

(bkz: kara murat benim)
bundan yaklaşık 5 sene önce ata demirerin yanına imza almaya gittiğim sırada anlattığım hikayeden araklanmış filmdir. senaryo aslında benimdir.
bundan yaklaşık beş sene önce çekilip piyasaya yeni sürülmüş filmdir. hepsi yalandır.
gülmedim açıkçası. komediden çok dram filmiydi çoğu zaman. bir eyvah eyvah değildi. ata demirer'den daha iyisini beklerdim. bazı sahneler fazla gereksiz ve uzun olmuş.
Ata Demirer'in bu ana içinde bulunduğu en kötü projedir.
fragmanında oldugu kadar iyi bir proje değildir. *
--spoiler--
işim gücüm olmasa "filmin senaryosu bana ait, çalmışlar" diyeceğim, ama şimdi kim uğraşacak savcılık, mahkeme vesaire...
--spoiler--
tek kelime ile zaman kaybı.
gerçekten bir ata demirer filmi. başından sonuna kadar adam almış götürmüş tek başına filmi.
insanların neden beğenmediklerini anlamadığım filmdir. ata demirer var, yine çok gülcez diye giderseniz gülemezsiniz tabi ki. bana batan hiç bir yeri olmamıştır, gnctrkcll kampanyası olmasa gitmezdim evet ama kampanyayla gittim ve verdiğim paraya da fazlasıyla değdi. erdal bakkal'ın mimikleri yeter bir kere. küfür, bel altı espriler ve saçma sapan tiplemeler olmadan da komedi yapılabileceğini göstermiş filmdir bana göre. senaryosu çalıntı olsun ya da olmasın, ben çok eğlendim ve ata'nın güldürebilme yeteneğine bir kez daha hayran oldum.
ata demirer'in inanılmaz taklit yeteneğini kullandığı filmdir.
haydi gülelim biraz denilerek gidilecekse hiç gidilmemesini öneriyorum. gülünecek yerler de var ama daha çok hikaye odaklı bir film.
filmdeki en muhteşem şey tabii ki ata demirer...
'ben hep niye kaybediyordum biliyormusun? Çünkü uğrunda dövüşücek kimsem yok' berlin kaplanı.
ata demirel'e yakışmamış bir filmdir.