bugün

(bkz: ben bu yazıyı berkin elvan a yazdım)

Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip...
Nerede olursan ol,
içerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne - üstüne,
Tükür yüzüne celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının...
Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile
Dayan rüsva etme beni.

Gör, nasıl yeniden yaratılırım,
Namuslu, genç ellerinle.
Kızlarım,
Oğullarım var gelecekte,
Herbiri vazgeçilmez cihan parçası.
Kaç bin yıllık hasretimin koncası,
Gözlerinden,
Gözlerinden öperim,
Bir umudum sende,
Anlıyor musun ?

Ahmed Arif
çalınan günlerinin, çalınan hayatının tek bir günü bile, halktan çalınan milyon dolarlarla ödenemeyecek kadar değerli olan güzel çocuk.

edit: eksile güzel kardeşim eksile. belki fikirlerim değişir.
son durumu ile ilgili resmi bilgi.
http://www.halkinhukuk.or...ilgili-a%C3%A7iklama.html
yazık olur ölürse denilen çocuk.

diren berkin.
16 kilo kaldığı söylenmekte ve bu durum içimi parçalıyor. 'Yaşlı bir adam ölür genç bir çocuk kurtulur. Adil bir anlaşma.'
Devlet terörü mağduru binlerce çocuktan biri. Allah yardımcısı olsun. (bkz: uğur kaymaz)
45 Kilodan 16 Kiloya Düşen Berkin'in Ağırlığı, Bu Ülkenin Tamamının Vicdanından daha ağırdr.

#direnBerkin

görsel
Artık uyanman gerek çocuk ışıl ışıl parlayan gözlerini görmemiz gerek. Sana bunları yapanların gözlerine bakman gerek çocuk. Bu isin adaleti makemelerde değil senin gözlerinde saklı. Uyan ki okula git, uyan ki sev-sevil, uyan ki mutlu et çocuk. Kaybettiklerimiz yeter kazanmak gerek seni.
(bkz: 16 kilo) *
Bugün ailesine hayatlarının en zor yazısını yazdıran çocuk... Allah kimsenin ama kimsenin ailesine böylesine zor bir yazı yazdırmak zorunda bırakmasın. Artık çocuklar, çocuklarımız ölmesin... Tam on altı kilo şuan Berkin... Peki umut kaç kilo? Beklemenin, umut etmenin, "ağlama" demenin ağırlığı ne kadardır? On beş yaşındaki bir çocuğun ömrünü kaç sayfaya sığdırabilirsiniz? Hadi anlatın bunları, izah edin tüm soruları. Ama ardından insan kalma bir şeyler olduğunu ihmal etmeden. Bırakın da bari çocuklar özgürce çocuk olsunlar...
Gözümüzün önünde eriyip biten güzel çocuk.
Kalk be cocuk nolur kalk lütfen kalk...kalk umutlarımızı bitirme... Kalk yasayacak yaşanacak cok guzel günler var...kalk Berkin yeter artık uyuduğun... Kalk seni tanımadan seven insanlar için kalk. Kalk berkin bizi üzme....nolur kalk.
uyan artık güzel çocuk...
bu akşam hastaneye ziyaretine gidecegim gelmek isteyenler özelden mesaj atabilir. ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi.
bu çocuğun ölümüne sessiz kalacak olan şerefsizler, hepiniz orospu çocuğusunuz.
uyanırsan dünya kurtulacak berkin.
Cocuk canıyla mücadele ediyor uyuyan vücudundan bu kadar mı korkuyorsunuz da her geleni gözaltına alıyorsunuz ya... Ne vicdan kalmış sizde ne de insanlık...
gitti gider yazık...

bizi vicdanımızla başbaşa bırakacak...

gösterici bile olmayan bir çocuğun katilinin cebine ödül olarak ikramiye/harçlık konulan bir ülkede yaşamanın ayıbıyla hanginiz içiniz cız etmeden evladının, kardeşinin başını okşayabilecek?

apo denen gavatın göt yalayıcıları akp arkasında saf tutup babasının arkasından efelenen piçler gibi ona buna "faşiiik faşiiik" diye çemkirirlerken neden bu başlıkta yoklar diye de merak ediyor insan...

aslında merak etmiyor...

geçen hafta van'da, bingöl'de, şırnak'da, yüksekova'da ve kimbilir kaç yerleşim biriminde eşzamanlı asılan pankartlar vardı "erdoğan vuruyor, kürdistan'ı kuruyor" diye...

berkin kimin umurunda...
cumhurbaşkanı berkin 'in babasını aramak için 3 mevsim, 1 yaş, 30 kilo geç kaldı..
ölmüştür.
herkesin basi sagolsun.
gezi olayları yüzünden vefat eden kişiler arasında en suçsuzu en temizi en çocuğu. çocuk ulan çocuk!
solcu kesimin ölmesini beklediği çocuk. ölmüş.

mekanı cennet olsun. şimdi bunun üzerinde siyaset yapacaklar ve hükümetimize yüklenecekler. istediğinizi söyleyin ak partiyi yıkamayacaksınız. uzun adamı size yedirmeyiz geziciler. allah benim ömrümden alsın erdoğan'a versin.

bir çocuk ölmüş olabilir. allah rahmet eylesin. her gün yüzlerce kişi ölüyor ülkede. allah'ın takdiridir.

edit: arkadaşım niye eksiliyorsunuz anlamıyorum. kusura bakmayın ama ben masum olduğuna inanmıyorum.

bakın ne buldum:

http://www.youtube.com/watch?v=qFYRuvyXUuU

şu müzik eşliğinde halay çeken bir çocuk, o müzik eşliğinde siyaasi olaylara giren çocuk belki ilerde ali ismail korkmaz gibi, ethem sarısülük gibi ilerde polise taş ve molotof kokteyli atacaktı.

Edit 2: formata uygun olmayan hiçbir entry'm olmadığı halde linç kampanyası ile çaylak yaptırdınız. Helal olsun.
"ne bir haram yedi
ne cana kıydı
ekmek kadar temiz
su gibi aydın"

söylemiyorum düşünemiyorum, bu "çocuk" adına bir şey yazamıyorum. ışıklar içinde yatasın "çocuk".
Allah rahmet eylesin. Sana bunu yapanın allah belasını versin.

Edit: üzerinden de prim yapmaya gerek yok. Öldü gitti işte bu kadar.
diğerleri gibi gitti o güzel çocuk.