bugün

entry'ler (325)

evrene mesaj göndermek

10 gün önce yurtdışına gitmeden önce hayatımdaki insanla öpe koklaya ayrıldık. orda gayet güzel her gün konuştuk. geldiğimde bi türlü görüşemedik bi sıkıntı olduğunu düşündüm. aradım uyuyor kudurdum sinirden. ben sinirlendikce eğleniyor kapadım telefonu ama beni uyku tutmadı. ulen kalk git evine in bakalım ne oluyor diye sor dedim. bastım gittim evine ama bi taraftan da napıyorum ben diyorum geri dönsem mi ya uyanmazsa dln diyorum. kararlı bi konuşma hazırladım. geldim kapının önüne derin bi nefes aldım aradım bunu telefonu kapanmış (ailesiyle kalıyor kapıyı çalamam) amk ben böyle işin hayatımda ilk defa kalktım birinin ayağına gittim onda da şarjı bitmiş. sonra arabada iki dk sakinleseyim dedim. karşı binada söyle bi ışıklandırma ile yazı yazmışlar "gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın. eğer inanmışsanız üstün gelecek olan sizsiniz ." sinirden gülme krizine girdim. evrenin bana verdiği sinyal bak amk.

uludağ video

kurtarıcıdır.
çalıştığım kurumda video, radyo vs bütün kanallara erişim yasakken sözlük ve onun kurtarıcı video kanalı kullanıma açık.

6 ayda 2570 tl harcadığın kızdan ayrılmak

sevgiliye günlük 14 lira 27 kuruş harcayıp üstelik bunun içinde hesaplar, hediyeler, çiçekler, gezmeler de var. bu kadar az parayla tüm bunlar nasıl yapılıyor insan gerçekten hayret ediyor.
fatura iste vergiden bari düş, denilesi durum.

uğur kurt

uğur kurt'un ölümüne neden olan silahın polise ait olduğu ortaya çıkmış.
polisin gerekli cezayı almasını umut ediyorum ama boşa bir umut bu. ethem sarısülükün vurulma anı görüntülerine kadar ellerinde varken hükümet hala suçluları koruyorsa bu olayında farklı sonuçlanmasını beklemek ütopya.
polis korkmuyor, devlet polisi korumaya ve öldürmeye teşvik etmeye devam ediyor, polis terörü artıyor.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26510457.asp

kukla nın sesi

romanlarda kahramanları kafanda canlandırırsın sonra o kitabın filmini çekerler "hiç bu tip bu karaktere olmuş mu ....... (fill in the blanks)" dersin, hah işte kukla'nın sesi o etkiyi yarattı.
tam bir hayal kırıklığı . umuyorum ki ileride görüntü felan paylaşıp hayattan soğutmaz bizi.

ekşi sözlük te bütün çaylakların yazar olması

çok sürmeyen olay.
kıytırıktan bir açıklama ile geçiştirildi. 2 seneden fazla oldu yazar olmak için bekliyorum. 80 kişi felan kalmıştı eğer daha geriye atarsa yakarım o sözlüğü.

magna gopal

2014 istanbul uluslararası dans festivalinde kendine hayran bırakan kadın.
çok iyi bir eğitmen. salsa da idolüm oldu kendisi.
muhteşem enerjisi, sempatisiyle hayran olmamak mümkün değil.

erdoğan staying alive versiyon

erdoğanın sesinin kısılması üzerine bir yabancının sesi coverlamasıyla oluşmuş muhteşem komik videodur.
kaç gündür sinirden gülmeyi unutmuşuz baya iyi geldi*
(bkz: bee gees dağılmasaydı oyunu akapeye verirdi)
korkmayın montaj bu ahahha
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/183860/recep-tayyip-erdogan-staying-alive

melih gökçek

melih kazamış olsaydı şu anda belediye önünde kutlama olurdu, halka plastik top dağıtıyor olurdu! twitterda taymlaynda ebemizi öpüyor olurdu!
kaybetti! hırsla etrafa saldırıyor, manüplasyon yapıp zaten seçilse de indiririz, kazandırmayız diye tehdit ediyor!
evet, bu adamların hile yapacağını tahmin ediyorduk. ama onlar halkın bütün yasaklamalara rağmen bu kadar çabuk örgütleneceğini, parti ayırt etmeksizin oyların peşine düşeceğini tahmin edemediler. seyranbağlarında gece 4 de 80 yaşındaki teyzemin hakkımı yedirmem bunlara diye sokağa dökülmesini tahmin edemediler! gençler sabaha kadar nöbet tutup polise bile göz açtırmıyorsa melih kaybetmiş demektir.
25 yaşındayım, 20 yıldır bu adamın sıfatını çekiyorum. artık ciğerini biliyoruz, son kozlarını oynuyor. kaç gündür ankara olarak uykusuzuz, yorulduk ama bırakmayız bu işin
peşini! bunca çabaya rağmen kaybedebilir mi mansur yavaş? evet kaybedebilir ancak ankara halkı da mansur da kazanmıştır!
bizim umudumuz bitmedi, bitmeyecek! halk uyandı artık! kimse korkutamaz bizi!
halk bu kadar sıkı sarıldıysa birbirine güzel günler göreceğiz demektir..

haramzadeler

fezlekeleri twitter hesaplarında yayınladılar.
cumhuriyet tarihinin en büyük rezilliği. uluslararası mahkemede yargılanacaklardır. 298 sayfalık oku oku bitmez. özet geçmeye çabalayan arkadaşlar da var.
özetin özetini yapacak olursam adamlar malı götürmüşler..!

3130 kask numaralı izmir polisi

izmir'de haziranda kordonda oturan bir kızın saçından sürüyerek döven polisle aynı polistir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25997066.asp
denecek söz çok ama ülkede adalet yok.

tunceli de biber gazından polisin şehit olması

allah rahmet eylesin.
bir ocağa daha ateş düştü.. bu işin poisi, berkin elvan'ı yok artık.! ölen bizim insanımız.
ancak bunu anladığımızda daha güzel bir ülke olacağız.!
polis öldü, berkin öldü ama katil hep aynı.! katili hepimiz tanıyoruz!
(bkz: polise emri ben verdim)

berkin elvan

unutmayın!
çocuklarımızı, canlarımızı, hayatlarımızı nasıl elimizden aldıklarını unutmayın!
alçakları, vicdansızları unutmayın!
polise emri ben verdim diyenleri ve onları destekleyenleri unutmayın!
katilleri unutmayın!
ne olur unutmayın..!

14 yaşında ekmek almaya giderken vuruldu berkin. 1 yaş, 3 mevsim, 30 kilo direndi. bir ömür kaybetti. katilleri dışarda! destekleyen herkesin elinde bir çocuğun kanı var.!

berkin elvan

cumhurbaşkanı berkin 'in babasını aramak için 3 mevsim, 1 yaş, 30 kilo geç kaldı..

7 mart 2014 recep tayyip erdoğan itirafı

eskişehir mitinginde çocuklarına helal lokma yedirmediğini itiraf eden başbakan itirafıdır.
neydi o meşhur ak parti sözü, allah'ın da bir tuzağı var*
http://youtu.be/tBAPy9YQtLE
(bkz: çocuklarıma helal lokma yedirmedim)

rahmetimiz gazabımızı aştı diyen başbakan

(bkz: başbakana dokunmak bile ibadettir)
(bkz: bugün tayyip için ne yaptın)

şayirlerin aklının kıt olması

(bkz: o kadar cayilsin ki keşke ölsen)

13 yaşında çocuğa 100 bin euroluk tekne alan baba

kaan kavrayış
nasıl olduğunuz kavrayamadığımız gemicik sahiplerinden bir diğeri.
not: istersen gezegen al çocuğuna hiç farketmez ama alçakgönüllü olmayı, empati yapabilmeyi de öğret.

yazarların flappy bird rekorları

hakkında o kadar çok entry girildi ki dayanamayıp indirme kararı aldığım oyun.
gerçi oyun kaldırıldığı için mi yoksa iphone da uyumlu mu değil bilmiyorum ancak çakmasını indirebildim. 10 dkkadır oynuyorum 5 yapabildim. 10 yapınca oyunu sileceğim.

can aksoy

yaptığı kesinlikle kabul edilemez. bu kadar sesten sonra da cezasız kalmayacaktır.
ancak onun yaptığının aynısını sosyal medyayla biz yapıyoruz. asalım, keselim, kuytuda sıkıştıralım vs vs gördüğümüz yerde linç etmek istiyoruz. gözümde bu vahşeti yapan adamla onu linç etmek iste arasında hiç bir fark yok. yargısız infaz yapmak bu kadar kolay olmamalı. olay hayvan işkencelerine veya cinayetlerine dikkat çekip suçluların cezasını çekmesi olarak kalmalı. herkes hakim olmuş cezayı kendi kesmek istiyor.
cezasını çekmeli ama toplum tarafından katledilerek değil.!