bugün

Petrol ürününün bir eserdir. piyasada, diğer yakıt türlerine göre benzinin fiyatı hep daha yüksektir. Motorun korunmasında benzinin daimi kullanımı önemlidir.
(bkz: benzinin ucuz olduğu ülkeler)
(bkz: benzinin pahalı olduğu 10 ülke)
dün gece yapılan zam ile ortalama 5,42 tl ye yükselmiştir. doların hızlı artışına doğru orantılı hemen zam görmektedir. zamanında psikolojik sınır kabul edilen 5 tl ye geri düşmesi kısa vadede zor gözükmektedir.
Neyseki araç dizel. Bu devirde benzinli araba herkesin harcı değil.
iyi ki var valla neredeyse her hafta içesine yaslıyorlar benzine dolaysıyla bize. ohh. yapıştır gelsin yavrum. 5,63 - 5,65 bandına gelecektir muhtemelen.

o değil de ince ince yaslamaları paha biçilemez.

saplaaaa.
Litre başına 2,3765-TL ötv ve 0,86-Tl kdv alınan akaryakıt türü. Bir litre benzin şu an 5,63-TL.

Yani %60 civarı vergi.

Gelecek nesillere not olsun diye yazdım. Umarım sizde durum daha iyidir.
iyi ki var. olmasa açığı kapatmak için korkarım havaya suya hatta giydiğimiz çamaşırdan aldığımız nefese kadar her şeye ötv konması gerekirdi. bugün akşama 6 7 kuruş zaman gelmesi beklenmektedir. sen neymişsin be benzin, seni topraktan çıkartan da kazanıyor, işleyen de kazanıyor, dağıtan da kazanıyor, satan da kazanıyor, hepsinin toplamından devlet de kazanıyor. kısacası vatandaş hariç herkese oluk gibi para kazandırıyor.
kuzey doğu illerinde litresi 6.0 tl den satılan işlenmiş fosil yakıt.
akp döneminde rekor kırarak önü alınamayan seviyelere yükselmiş akaryakıt. 80 tl benzin aldığımızda kafadan 40 lirası devlete gidiyor.

olayı şu unutulmaz video ile açıklayabiliriz sanırım:
https://www.youtube.com/watch?v=HHE_HQdzpQE
(bkz: servet).
bunca ötv nin nereye gittiğini sorgulatır durur.
onun için hibrid motor.
fiyatı düşse de içse.. alsaktır.
tamam kimse beni sırtına alıp bir km taşımaz 30 kuruşa ama totale vurduğumuzda da cep yakıyo be. bi motor keyfimiz var hem kendisi hem yakıtı pahalı, efendimis sesimizi duysa keşkeh.
yerli ve milli araba üretimimizi geciktiren pahalı şey.
yeni bir zammın eli kulağında olduğu yakıt türü. dünyanın en pahalısı olmaya devam...

ortamlarda almanya bizi kıskanıyor dersin amk.

ne olacak ki inanan eşşek çok.
zam gelmiştir. hayırlı uğurlu olsun. muhahahahahaha.
https://youtu.be/z0wK6s-6cbo
ülkede üretilen benzinin yarıdan fazlasını yok pahasına amerika'ya satıp sonrasında arabalar kullansın diye çok daha pahalıya lpg ithal etmek beynini siktiğim gerçek bir dehanın eseridir.
sabah sabah dinlenen rammstein şarkısıdır.
6.20.

Burası ülke mi kasaba mı la ?
Ne kadar fakir bir sözlük olduğumuzu gösteren ürün.
Bu geceyarısından itibaren benzine 18, mazota 16 kuruş, lpg'ye 12 kuruş zam geliyor ve bizim umrumuzda değil. Anlaşılan herkesin fakirlikten bisikleti var.*
Belki başlık açılmıştır ben bulamadım bir ihtimal.
Kaç haftadır sabit Seçim bitti bakalım ne kadar olacak. Evet.
Almanya fiyatı an itibariyle 1.51€ olan akaryakıt türü.
Sıvı yakıttır. Tam ve full performans sağlar.