bugün

yıl 2023. hala evrimi maymundan gelmek sananlar var ya pes. tamam ulan en insan atası olan sensin. adem senin atan. gözünüzü seveyim şu evrime artık, eheheh şimdiki insanlar neden maymun olmuyor demeyin. resmen bilime hakaret. ondan sonra dincilere cahil diyince kızıyorlar. o teoriler bir günde ortaya atılmıyor. yıllarca düşünülerek ve gözlem yapılarak ortaya atılıyor. yaratılışçılara laf anlatılmaz. bilimi yok sayarlar, teknolojiden dibine kadar faydalanırlar. vallahi bu dinciler eğitilemezdir. iki yüzlüsünüz, daha da denecek bir şey yok.
Küçükken düşündüğüm şey. Dedem çok kıllı olduğu için köylüler ona "maymun" lakabı takmışlar meğersem.

Şimdi magicciğim. Dedemi gönderip seni yüce meryem'in emri ile isteteceğim. Hemen atlama , sessiz kal...gönüllü olduğunu böyle belli et. Edep yahuuu...
görsel
''ulan hayatım sizin gibilerle beraber geçti. evrimi s.et big bangden başlar 2 saat anlatırım sana. sonuç olarak yolun maymuna düştü mü? düşmedi mi? sen onu söyle.''

düşmedi. bu zihniyetle 2 saat anca masal anlatırsın.

maymun ve insan ortak atalardan geliyor der evrim. maymundan geliyorsun demez. dna'sından sosyal tercihlerine kadar aynı kökenden geldiğimiz kabak gibi ortada zaten. sadece onlar insanlar kadar (zeka olarak) gelişememiş. ama fiziksel çok daha fazla avantajları var. bu da yaşadıkları yer ve önceliklerine göre şekillenerek oluşmuş.

çok mu zor aq bunu anlamak.
Benim dedem maymun idi daldan dala atlar idi. Evet.
açtığın şu başlıktan evrimi ne kadar iyi bildiğin anlaşılıyor zaten.
(bkz: evrim varsa inekler neden var)
''ah bir de kendi yazdığınızı anlayabilseniz. ortak ataları neymiş. maymun mu insan mı? insansı maymun uygunsa öyle diyelim bundan sonra. yoksa maymunsu insan mı demeli.
ayrıca neredeyse tüm kaynaklarda "kuyruksuz maymun" şeklinde geçer. her önünüze gelene posta koymaya çalışmanız komik.''

kendi yazdığınızı anlayabilseniz gibi safsatalara ve gereken cevaplara girmeden devam edelim. insan ve maymun türünün en eskisi olan gibonların ortak atası Hominoidea'lar insansı maymun olarak neden isimlendiriliyor biliyor musun? kendilerine ait görüntü yok ve insan denen formun homo erectus döneminden itibaren kabul ediliyor ondan. insan denen form gibi alet kullanamıyorlar, insan pratikleri yok. Hominoidea fosillerinin çoğunda şu anki maymunlardan daha farklı kol ve bacaklar (şimdikilerin ağaçlara sarılması için gelişmiş olan anatomiden farklı), insanlarınkine yakın hareketli bilekler bulunuyor. çoğunda da kuyruk olmaması durumu da var.

zaten şu an var olan maymunların bile çoğuyla yüzde doksanın üstünde dna tutarlılığı var. maymun ve insanın ortak atasına insansı maymun denmesi onu şimdiki maymunlardan yapmıyor özetle. ortak bir atadan gelip onlar şimdiki formunu aldı, insanlar da.

yolun maymuna düşecek tabi aq, maymunlarla kuzeniz diyoruz zaten büyük büyük büyük bir dededen. ama evrime inanıyorsan dedene maymun diyorsun demek kadar komik bir şey yok.
''tamam bak araştırıp gelmene vesile oldum. teşekkür et benim için yeterli. bana anlatmana gerek yok. zaten biliyorum. dediğimi de kabul ettiğine göre tartışmayı uzatmak cahillerin işidir.''

ben saldım seni. okuduğunu anlayamıyorsun. böyle bir modelle tartışmayı uzatmak cahil işi.
evrimi inkar eden yobaz takiminin sorunu bence insan evriminin kabaca maymun ile ortak ataya dayandirilmasi. bunlara insan aslandan filan evrilmistir derseniz kabul etmeseler bile maymun kadar tepki göstermezler, maymunu bir hakaret olarak görürüler çünkü maymun acizdir ve komiktir, buna paralel bir örnek olarak ülkücülerin kurt sevdasi verilebilir. nasil uluyorlar biz kurtuz diye? yani bu karsi cikma tamamen normatif, bilimsel filan degil.

birde evrimi yok sayıp çamurdan yaratıldıklarına inanıyorlar ya bir gülme tutuyor * birde ek bilgi ilk insan hz adem'in boyuda yaklaşık 35-48 metre arasıymış hay maşallah *
iSLAM'DA YARADILIŞ VARSAYIMI VEYA TEORiSi YOKTUR.

KURAN'DA YAZAN ADAM-HAVVA MESELi KABUL EDiLiR ,BUNU TARiHSEL OLARAK ANLATMAZ,iNSANLIĞIN GEÇMiŞiNi SORGULAMAZ. iNANIN DER O KADAR.

MAYMUN-iNSAN-PRiMAT -YARADILIŞ OLAYINI ARTIK ÇOĞU KiLiSE -HRiSTiYAN MEZHEBi TARTIŞMIYOIR

YARADILIŞ TARTIŞMASININ TEMELi 19OO 'LERDE BAŞLAR ,BEYAZ KIÇLI YOBAZ'A ANLATSANIZDA ANLAMAZ,ONUN BRANŞI ÜÇ GÜN ÜSTÜSTE AYNI ÇAYI DEMLEMEKTiR, AYNI 3 GÜN MUZ VERiLEN MAYMUN GiBi SEViNiR ÇAY GÜZEL DEMLENiNCE.

TARTIŞMANIN ASLI 1920'LERDE ABD'DE BAŞLADI BiR ÖĞRETMEN YARADILIŞA KARŞI EVRiM'i OKULDA ÖĞRETMEYE VE YARADILIŞI REDDEDEN BiR ANLATIM YAPAR..
PROTESTANLAR DiNSiZ -iMANSIZ DiYE SALDIRIR , OLAY DAVALIK OLDU , ABD'DE MANŞETLERE DE YANSIDI FAKAT ESAS 1960'LARDA FiLMi ÇEVRiLDi BU MAHKEMELiK OLAYIN.

TABi iLETiŞiM DE ÇOK DAHA YAYGIN OLDUĞUNDAN BiR TARAFTAN BiLiM DiĞER TARAFTAN (YEREL) KiLiSE KENDi KANITLARINI SUNDU ,TARTIŞMALAR BASINDA YAYILDI ÜNiVERSiTELERE GiRDi VE MALUMUNUZ ÜZERE KiLiSE YENiLDi .
YARADILIŞ TEZi KAYBETTi.
KARDEŞiM BiLiM 400-500 MiLYON YIL ÖNCEKi YAŞAMI ÖNÜMÜZE SERiYOR ,DOĞADA BULUNAN KANITLARLA SÜRÜNGENLERiN-DiNAZORLARIN, MEMELiLERiN DÜNYAYA HAKiM OLDUĞU ZAMANLARI KANITLIYOR.
3,3 MiLYON YIL ÖNCE iNSANIN AYAĞA KALKTIĞINI KAN GRUBUNA KADAR SÖYLÜYOR.
YARADILIŞ TEZiNi SAVUNAN iNSANLIK -DÜNYA 10 BiN BiLEMEDiN 20 BiN SENEDiR DiYOR,BiLiM EVREN 13,5 DÜNYA 4,5 MiLYON YIL ÖNCE OLUŞTU DiYE KANITLIYOR.

BiLiM OLMASA iDi BEYAZ KIÇLI HALA ENGiZiYOM MAHKAEMELERiNiN KARARLARI YADA HOCANIN ANLATTIKLARI iLE KALACAKTI.
iNSAN SOYUNUN EN YAKIN AKRABASI MAYMUNDUR ,DAHA PEK ÇOK AKRABA VAR. AMA
ÇATAL EN SON MAYMUN iNSAN DiYE AYRILMIŞ.

BiR ANLAMDA MAYMUNDA ATADIR.

KUTSAL KiTAPLARDA ADEM YAZIYORSA ONA iNAN AMA BUNU iNSANLARA EMPOZE ETME ,EDERSEN YENiLiRSiN.

iNSAN SOYU TELESKOP YAPMIŞ MiLYARLARCA IŞIK YILI ÖTESiNi GÖZLÜYOR ,KiLiSE KUTSAL SUYLA ,iMAM MUSKA iLE iNSANLARA ŞiFA VERECEM DiYOR.

iSLAM'DA BiLiM VARDIR , BAĞDAT'I DiYARBAKIR'I MOĞOL GELMEDEN ENDÜLÜS'Ü YOBAZ iSABELLA (KRALiÇE) YOK ETMEZDEN ÖNCE BiLiM ÖNCELiKTi .
iSABEL O KADAR YOBAZDI Ki YIKANMAZDI ,50 SENELiK YAŞAMINDA 2 KERE YIKANMIŞTI.

ŞU TARTIŞMA BiLE iNTERNET -BiLGiSAYAR YANi BiLiM iLE YAPILIYOR

YAZDIKLARIM BASiT ANLATIMDIR,HiKAYE TADINDA, BiLiM OLMSA iDi MUSKAiLE TEDAVi OLACAKTIK AKLINIZ DA OLSUN.

BEYAZ KIÇLI YOBAZ ANLAMAZ NE ANLATSANIZ , NATO KAFA NATO MERMER...
DiĞERi MAGiÇGOT'ta aynı ,boş beler kekolar.
--spoiler--
düşmedi. bu zihniyetle 2 saat anca masal anlatırsın.
--spoiler--

--spoiler--
yolun maymuna düşecek tabi aq
--spoiler--

evet uzatmak cahil işi deyip entry editlersen bel altı vurmaya çalışırsın. yoo dostum. bak geri döndürdün beni. tüm o yazılanlardan atamız olarak maymuna gitmiyoruz ve maymun şu an zaten kuzenimiz, denklem içinde tabii ki yer alacak şeklinde iki okuma yapılabileceğini anlayamadan ''bilimsellik'' falan zırvalaman ironik oluyor. bir de şapşik okuyup gelmişsin falan demiş.
çen bana akıl mı veriyon, okumayı mı öğretiyon bana der yanaklarını sıkarım senin küçüğüm.

tüm bu tartışma demeye dilimin varmadığı iq geriletici süreçte bir kere Google'a gitmedim. gitme gereği duymadım. siz inanadurun topraktan geldiğimize, bitki olmak maymun olmaktan daha kötü mü onu da düşünün bir yandan.

bu sefer net uzadım, ne dersen de. buraya harcanan zaman çok bile.
o sırada dede:
zamanında prezervatif olsaydı da kullansaydım. tiplere bak amk.
Ulan senin neyine evrim falan. Git seks hikayesi yaz dur. Kafan ancak ona çalışıyor. Akıl yürütme yeteneğin olmadığın için evrimi anlayamıyorsun işte zorlama. Tamam sen topraktan yaratıldın, kadın da erkeğin kaburgasından yaratıldı. Sikindirik mitlerine tutunmaya devam. Bulaşma bilime. Bilim avamlar için değildir.
(bkz: kameranın icadından sonra dini mucizelerin durması)
SAYIN SÖZLÜK AHALiSi, TÜRKÇÜLER DE TÜRKLER KURTTAN TÜREDi DiYOR.

NEYMiŞ,ASENA iLE KÜRŞAD'IN ÇiFTLEŞMESi iLE TÜRK KAVMi OLMUŞ.

iBRAHiM-i DiNiN ANLLATĞI BENCE DAHA TUTARLI HiÇ OLMZSA iNSAN VAR OLAYDA.

BU ARADAXBEN YAKIN ATALARIMDAN BiRiNiN ORUNGATON OLDUĞUNA iNANIYORUM.

BEYAZ KIÇLI YOBAZ'IN ATASI KESiN MAKAK MAYMUNUDUR,KIÇI AÇIK.
Desin bizi ilgilendirmez, ülkede demokraaasi var isterse dinazorda der kendi haline bırakın.
Düşününce çamurdan mantıklı geliyor, tabii önce düşünebilmek önemli.
insanlar maymunlardan evrim geçirdiler. Yobazların bunu inkar etmesi bu gerçeği değiştirmez. Götü yiyen varsa yer çekimini reddetsin de görelim bakalım uçuyor mu? Bilimsel gerçekler senin onlara inanıp inanmamana göre değişmezler. Evrime inanmamak diye bir seçenek yok sike sike evrimi kabul edeceksiniz.
Soybağı sorgulamasında tespit ettiyse doğru olabilir.