bugün

entry'ler (99)

zeytinyağlı biber dolması ve köfte yapamayan kadın

beni bulsun. birlikte siparişini verir yeriz.

covid aşısı olanlar ölecek mi

cevabı zincirlikuyu mezarlığı girişinde yazıyor bunun.

kaslı bir erkeğe sahip olmanın dayanilmaz hazzı

tüm insanlar kaslı, kassız olsanız yaşayamazsınız; az yağlıdır o diyor ve 78 kilo, yüzde 9'luk yağ oranımla göz kırpıyorum.

kıps.

sözlük hanımlarının bugünkü kıyafetleri

eskiamaeksik

öncelikle özgüvenin takdire şayan. biraz incelediğimde birbirine çok benzer fotoğraflar gördüm, yaratıcılık arttırılabilir. bunun yanında epey gençsin ama ayvaya yol almaya meyilli görüntü 30'dan sonra başına bela açar. az biraz mekikle ve dikkatle ortadan yukarı çıkan bir çizgi yaratır akılları alabilirsin. bunu bir düşün derim.

upss, senin üstüne gelmen her daim tokat gibi olur, divasısın buraların neticede. okuyorsan öperim.

sözlük kızlarının götünü kaldırdığınız yetmedi mi

(bkz: yetmez ama evet)

arabada sevişmek

heyecan verici bir fantezi gibi çılgın attırsa da pek keyifli ve konforlu bir şey değil. gözünü seveyim yatak.

ama tabii araba demek bir anda spontane gelişen bir olay demek, samanlığın seyran olması demek. işin heyecanı orada.

eşcinselliğin tedavisi

(bkz: homofobinin tedavisi)

siz nasıl iğrenç yaratıklarsınız ya. size ne olm? bırakın kim kimle ne istiyorsa yapsın, kim kimi seviyorsa sevsin. ulan amma korkuyorsunuz ''aman biz de eşcinsel oluruz'' diye. bu içinizden gelirse gelir korkmayın, netflixte iki dizi izlemekle falan olmaz.

boşa dememişler eşcinsellerden nefret edenlerin çoğu gizli, bastırılmış eşcinseldir diye. öyle bir şey varsa da korkmayın, yaşayın hayatınızı rahat rahat. (bu kadar homofobik yavşak varken ne kadar rahat olursa tabii, o da ayrı)

seks yaparken vajinada yangın çıkması

amatörlüğünüzü ve kadına zulmettiğinizi gösterir. çünkü benim kafamda o kadar ıslak yer nasıl yanıyor diye bir soru oluştu mesela?!?!

rakı

--spoiler--

yemekle giden bir içki değildir esasen. ızgaraları rakıyla sürdürmek zordur, damağı da yorar, yağlı sıcak ızgaralarda özelikle damakta kekremsilik bırakır, dondurur.

rakı, sadece soğuk ve mümkünse zeytinyağlılara uygundur.

--spoiler--

sadece yemekle içilen cümlesi; sadece, yemekle içilen (aslında içilebilen diyebilirmişim) şeklindeydi. yalnızca yemekle içilen demek istemedim yani.

bir de illa ızgara da demedim. diğerleri de yemek neticede. buradaki kıyaslama diğer sert içkilerin (viski, tekil, votka vs.) yemek içkisi olmamasına nispeten artısı olması. bir de rakı sofrasında hatta alkol olmasa bile sofrada mezeler, ara sıcaklar, ızgaralar sonra da tatlı ya da meyve gelir. bu sürecin içinde süresi en kısa olan ızgaralardır. ya da ana yemekler. çünkü soğumadan tüketilmeliler. ana yemekler geldiğinde de zeytinyağlılar sofrada varlığını sürdürür.

bunun yanında performanslı rakı içebilmek için mideyi yağlamakta fayda var. yani ızgara rakıya yardımcı bir bakıma.

duayenler rakıyı sek içer. damakta yağ donduran aslında sudur. anason ve alkol yağı çözer.

haklılık şurada, rakıyı sadece ızgara etle içmeye kalkınca düşünülenin aksine o kadar keyifli olmayacaktır. rakının ilk eşlikçisinin löp etli balıklar olmasının sebebi de o. somon bir başka ortamda çok daha iyi bir balıkken rakı sofrasında bildiğin çipura bile somondan daha iyi.

ayrıca rakı her türlü overrated...

mert alaş

hayatı yaşamayı çok iyi bilen biri. kıskandığım nadir insanlardan.

viski

uzak durulması gereken iki insan türü:

1- viski deyince aklına Jack Daniels gelenler
2- kalite viskiyi chivas regal sananlar.

yok olması gereken insan türü:

kaliteli viskiyi chivas regal sanıp onu bir de enerji içeceğiyle içenler.

single malt olanların dışında ateş suyu denilmesi gereken içki. viski adına haksızlık oluyor.

kalite arıyorsanız lagavulin falan için. ha öyle paramız yok diyorsanız dimple bir alt fiyat segmentinde iyidir. hadi o da yoksa talisker'in 10 yıllığına falan inin. daha da küçültmeyin kendinizi.

red label falan içeceğinize kolonya için. daha ekonomik.

rakı

overrated.

yunanistandaki sek shot içilen versiyonu daha iyi.

rakı muhabbeti başkadır yeaaa edebiyatları komik. sadece yemekle içilen bir içki olduğu için lezzetli sofra olabiliyor. onu şarapla da yapıp öpüjem kıvamına gelir, sonra siyaseti ve en son dini kurtarabilirsiniz. rakının bir ekstra olayı yok yani.

anason ne aq zaten.

yine de içecekseniz en iyisi beylerbeyi göbek'tir. aslında prototip rakıdır ama bulması zordur. sikko yeni rakıyı içip dünyanın en gurme içkisini içiyormuş muhabbeti yapmayın, yormayın.

cum kissing

bunu tecrübe eden erkek artık hayatta diğer şeylerden çok daha az zevk alacaktır. tek dezavantajı bu.

araban yoksa bu ilişki yürümez diyen sözlük kızı

buralarda hakkında ''orospu'' gibi nitelendirmeler yapmadan önce ilişki nedir onu düşünmek lazım. ilişkiye başlayıp tartarken karşıdaki insanın hayatına ne gibi kazanımlar ya da kayıplar getireceğini düşünürsün. direkt artılar eksiler hesabı yapmasan bile zihnin bunu yapar duygularını oluşturur.

bence ne istediğini bilen ve bunda açık olmakta beis görmeyen doğru kadındır. bu mala mülke tamah etmek değil, o olsaydı arabayı benim üstüme yap derdi. bu hayat kalitesi ile ilgili. doğru bul ya da bulma, samimi olanı bunu isterken dile getirebileni.

farah zeynep abdullah ın giydiği kıyafet

ulan modanın m'sinden anlamayan herkes doluşmuş. o hep bildiğiniz risksiz, güvenli alan içindeki ''güzel'' kavramının dışında da dünya var. neyse vazgeçtim uğraşmayacağım, ne derseniz deyin.

mercedes i boykot etmek

bu tavşan dağa küsmüş seviyesinde kalabilecek bir boykot olmakla birlikte komik.

zaten bu boykot moykot kafasına giren, bulduğu fırsatta dolar yakan ya da coca cola'yı boykot etmek için marketten satın alıp sokağa döken zihniyet mercedese pek kolay binebilen zihniyet değil. zaten satın alamayacağın şeyi boykot etmek kolay.

kafaya iğneyle uyuşturucu ilaç zerk etmek

(bkz: bi gün yılmaz hocalarla lokalde oturuyoruz)

sözlük kızları kardeşimdir

ne münasebet...

ilk buluşmada kıza libidon yüksekmi diye sorulurmu

o anlaşılır. sorulmaz.

çok amatörsünüz.

sözlük yazarların instagram keşfet ss leri

görsel

göz gönül...