bugün

forumlarda, arkadaşlık sitelerinde filan görülen en saçma laf.

sevgili olmak deyince kulağa hoş geliyor yani. gönül işlerindeki hatalardan habersiziz.

bir erkeğin bir hatundan hoşlanmasının tek sebebi vardır; cinsellik. gerisi edebiyattır ve kuru gürültüdür arkadaşlar. cinsellik tek sebeptir biz insan denilen mahlukat düşünen ve konuşan bir hayvan olmamızdan mütevellit cinselliği romantizm sosuyla tercih ediyoruz. evet romantizm insanlarda bu işin sosudur.

bu romantizm denen şey başka bir sebepten de ileri gelmekte; beğenilme isteği. evet evet beğenilme isteği.

mesela osman abi: askere boynu bükük giden osman abi bu edebiyatın örneğidir. sos için ağlayan çocuk gibi.

şimdi ismail yk diye biri var malum. dürüst olun arkadaşlar. bu adamı beğenen kızlar bu adam meşhur olmasaydı yolda görseler dönüp bakarlar mıydı? afedersiniz ama nah bakarlardı!

e o zaman bugün onu beğenen kızların ona olan ilgisi fos bir ilgi.

kadınlar güce bayılırlar beyler. erkek seks, kadın da güç meraklısıdır yazın bunu bir kenara.

güç dediğimiz şey de para, tip, çevre, yetenek v.s. gibi şeyler.

adı :osman
para : var
tip : yok
çevre: var (para olduğuna göre çevre kendiliğinden oluyor zaten)
sonuç: bu adam çekicidir.

adı : osman
para: yok
tip: var.
sonuç: başlarda tipten dolayı çekicidir lakin zamanla paranın olmaması o çekicliği alır gider.

şimdi, bu ahval ve şerait içinde bu lafa bakalım.

"beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum"

"ben" ben dediğin ne kidir lan?

çekiciliği olan şeyler seçilir ve tercih edilirler. insanlar osuruğu mu tercih ederler parfümü mü? osuruk beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum dese insan götüyle güler lan buna.

şimdi birisi dese ki: arkadaşım beni ben olduğum için seviyorsun ya ağzına sıçasım geldi dese. siz de ona: yahu tamam çok doğalsın ama tiksinçsin diye cevap verse onu o olduğu için sevmiş oluyor şimdmi?

velhasıl kelam romantizm çağımıza özgü bir hastalıktır ve de azı karar çoğu zarar bir hastalıktır. askere boynu bükük gidersen zarar, evlenince el tutar yanak öperiz dersen kardasın demektir.

dünyada hiçbir kız şu çocuk benim için yandı tutuştu ben yastayım artık demez. velev ki dedi; o zaman o erkekte güç ve çekicilik vardır demektir.

mantık büyük silahtır ama o silah suya düşerse ya da sen isteyerek suya atarsan elin boş kalır. ceza olarak da askere boynun bükük gidersin. suya düşen silah da paslanır çalışmaz ayrıcana...
gisela bundchen isen o dediğini buldun olayıdır.
(bkz: anne)
(bkz: beni ben yapan özellikler beni yok ediyor)
beni var edecek unsurlar
(bkz: para)
(bkz: şan şöhret)
(bkz: yakışıklılık)
(bkz: karizma)
(bkz: şans)
bu devirde zor bulunacak bir sevgi temsilcisini nafile arama çalışmasıdır... kendisi olmakta ısrarlı olduğu sürece işinin çok zor olduğu düşünülecek şahıs...
beni ben olduğum için sevecek birini arayan arkadaşa harun kolçak ayarında
biriyle tanışmasını tavsiye ederim zira kendisinin gir kanıma isimli ilk albümünde
nefis bir şarkı vardı, sözleri

seni sen olduğun için çok çok seviyorum
bu sevgiyi sende bulduğum için yaşıyorum

bu güzide şarkıyı serviste kız hayranları hep bir ağızdan söylerdi
ne günlerdi be.
(bkz: yok öyle bişi)
Çok şeyini kaybetmiş bir adamın, isyan cümlesidir. Ve olmayan birine söylenen şöyle bir mektupla devam edebilir.

Olsan ya şimdi.

Hayal olmasan, gerçek olsan. Gerçekten var olsan.

Elini sürsen yüzüme, sırf mimiklerimi sevdiğinden izlesen beni. Kendinden zaman ayırıp, bana harcasan. Zor zamanlarımda her şeyi bırakıp koşup gelsen.

Adın ne olursa olsun farketmez kadın.
Benim soyadımı almak için sabırsızlansan..

Ya. anlattırma işte..
Benden çok ben ol sadece..
ben, ben değil biz olunabilecek hayat arkadaşı arayan kişi söylemidir. zira biz olunamamış tüm teşebbüsler başarısızlıkla son bulmuştur. ömürlük bir sevgili arıyordur.
sen kimsin ırıspı çıcığı dedirten arayış.
saçmalıktır. seni herkes sen olduğun için sever zaten. mal, mülk, kariyer vsvs de seni sen yapan unsurlardandır. çok kafa yormaya gerek yok.
ana dışında bulamaz denecek cümle.
zordur farkında olmadan değişirsin zaten.
en çok istenen ama hiç karşılaşılamayan durumu istediğini dışarı vururken oluşturulmuş cümle.
belki de sen hala sen olamadığın için birileri seni sen olduğun için sevmiyordur.
nah bulursun.

ama ille de bulmak istiyorum diyorsan; onun, olmanı istediği kişi olman gerekir. gerçi sonra da sen çok değiştin aşaması var bunun karışık işler.
beni olduğum gibi sevecek biri bugün hayatta bu durumu kabullenecek o kadar az insan var ki en ufak bir şeyinden rahatsızlık duyuyorlar ki anlatamam.
erkek için bu zamanda olması imkansız geliyor. maddiyat önde geliyor, ama haklılar. aşk karın doyurmuyor. maddiyat ile beraber kafalarda uyuşuyorsa ve iki kişide karakter sahibi bozalmayacak tiplerse aşk yaşanır o evde.
bunu diyen kızların aradığı o "biri" zengin olmazsa olmaz. siz onu o olduğu için seveceksiniz ama o sizi siz olduğunuz için sevmeyebilir. sevmek zorunda değil. zengin olacaksınız, ya da en azından parlak bir geleceğiniz olacak ama onu o olduğu için seveceksiniz. onun bir özelliği olmak zorunda değil. çünkü o bir "pirenses". her şeyin en iyisini hak ediyor. neden? çünkü o bir kezban.
seveni arıyorum gören söylesin diyerek soner sarıkabadayı' ya selam çakan kişi söylemi. ( tanım yapmak için benim kadar sıkıntı çeken insan evladı sanmıyorum ki olsun )
bu zamanda zor olan durumdur.seni sen olduğun için seviyorum.ama kendin olmuyosun ki sen.
şişko kız temennisi. az ye lan biraz.
öncelikle insanları oldukları halleriyle kabullenmeyi ve sevmeyi öğrenmesi gereken kişinin beyanı.
kısacası her şey sende başlıyor.
tamam lan gel sevecemdir.
(bkz: Esra Erol ile Evlen Benimle Başvuru)