bugün

beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum

forumlarda, arkadaşlık sitelerinde filan görülen en saçma laf.

sevgili olmak deyince kulağa hoş geliyor yani. gönül işlerindeki hatalardan habersiziz.

bir erkeğin bir hatundan hoşlanmasının tek sebebi vardır; cinsellik. gerisi edebiyattır ve kuru gürültüdür arkadaşlar. cinsellik tek sebeptir biz insan denilen mahlukat düşünen ve konuşan bir hayvan olmamızdan mütevellit cinselliği romantizm sosuyla tercih ediyoruz. evet romantizm insanlarda bu işin sosudur.

bu romantizm denen şey başka bir sebepten de ileri gelmekte; beğenilme isteği. evet evet beğenilme isteği.

mesela osman abi: askere boynu bükük giden osman abi bu edebiyatın örneğidir. sos için ağlayan çocuk gibi.

şimdi ismail yk diye biri var malum. dürüst olun arkadaşlar. bu adamı beğenen kızlar bu adam meşhur olmasaydı yolda görseler dönüp bakarlar mıydı? afedersiniz ama nah bakarlardı!

e o zaman bugün onu beğenen kızların ona olan ilgisi fos bir ilgi.

kadınlar güce bayılırlar beyler. erkek seks, kadın da güç meraklısıdır yazın bunu bir kenara.

güç dediğimiz şey de para, tip, çevre, yetenek v.s. gibi şeyler.

adı :osman
para : var
tip : yok
çevre: var (para olduğuna göre çevre kendiliğinden oluyor zaten)
sonuç: bu adam çekicidir.

adı : osman
para: yok
tip: var.
sonuç: başlarda tipten dolayı çekicidir lakin zamanla paranın olmaması o çekicliği alır gider.

şimdi, bu ahval ve şerait içinde bu lafa bakalım.

"beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum"

"ben" ben dediğin ne kidir lan?

çekiciliği olan şeyler seçilir ve tercih edilirler. insanlar osuruğu mu tercih ederler parfümü mü? osuruk beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum dese insan götüyle güler lan buna.

şimdi birisi dese ki: arkadaşım beni ben olduğum için seviyorsun ya ağzına sıçasım geldi dese. siz de ona: yahu tamam çok doğalsın ama tiksinçsin diye cevap verse onu o olduğu için sevmiş oluyor şimdmi?

velhasıl kelam romantizm çağımıza özgü bir hastalıktır ve de azı karar çoğu zarar bir hastalıktır. askere boynu bükük gidersen zarar, evlenince el tutar yanak öperiz dersen kardasın demektir.

dünyada hiçbir kız şu çocuk benim için yandı tutuştu ben yastayım artık demez. velev ki dedi; o zaman o erkekte güç ve çekicilik vardır demektir.

mantık büyük silahtır ama o silah suya düşerse ya da sen isteyerek suya atarsan elin boş kalır. ceza olarak da askere boynun bükük gidersin. suya düşen silah da paslanır çalışmaz ayrıcana...