1. 1.
  egoist.
  iyilik yapmayi enayilik addeden, baskasini da dusunmeyi saflik olarak goren insan.
  ben olan, biz olamayan.
  bu isteniyordu, oldu. simdi milyonlarcasi sokakta.
  yere dusene tekme atmayi birak, yere dustugunu bile gormuyor kimse.
  baskalarinin isine yaradigin surece degerlisin, ama isin bitince ustune sifonu cekerler.
  bunu ogrenirsin, acimasiz olmayi, dunyanin senin etrafinda dondugunu, ya da donmesi gerektigini.
  gokyuzunun rengini unutursun kendi onune bakmaktan.
  ta ki yere dusene kadar, kendin kalkamayacagini anlayincaya kadar. ama is isten gecmistir artik. kimse gormez seni, ustune basip gecerler.
  2 ... laz pacino
 2. 2.
  Polyanna izlememis kisi
  ... dreamylife
 3. 3.
  ben ben ben ben ben ben ben ben ben ben ben ben ...
  3 ... aquantass
 4. 4.
  hayatın, kendinden ibaret olduğunu sanan ve "rabbena hep bana" diyen insandır. kaçınılması gereken bir özelliktir. bencil insanla hiçbir zaman uyumlu bir ilişki yürütülmesi söz konusu olamaz çünkü bir taraf bencil olduğu için arada paylaşım da olamayacaktır. dolayısıyla paylaşıma dayalı olmayan her ilişki gibi hızlı bir şekilde son bulacaktır.
  4 ... aura
 5. 5.
  beraber tatil yapılacak son insandır.
  1 ... norma
 6. 6.
  (bkz: ayn rand)
  ... mulayim
 7. 7.
  bencillik insanın doğasında var olan duygudur. yeni doğan bir bebek kendi yaşamını sürdürebilmesi için başkalarına ihtiyaç duyar. tüm ihtiyaçları karşılandığı zaman ancak size gülümseyerek karşılık verir. bu kural tüm canlılar için geçerlidir. küçük büyük fark etmez tüm insanlar ihtiyaçları giderildikten sonra ancak karşısındaki kişiye bir şeyler verebilir. bu karşılık kimi zaman gülümseme, kimi zaman teşekkür kimi zaman sevgidir fakat aç bir insanı doyurması beklenemez. önce kendisini doyurmaya ihtiyacı vardır. fakat genede başkasına karşı saygılı olmak zorundayız keserin sapını devamlı kendi tarafımıza yontmak olmaz. bencilliğin de bir sınırı var, insanları üzmemek lazım.
  2 ... dedektif
 8. 8.
  Çevrenizede bakacak olursanız ve genelleme yaparsak bencil insanların daha fazla maddiyata sahip olduğunu görürsünüz çünkü toplumun nimetleri bir havuzda toplanır ve en büyük payı çıkarcı, girişimci ve bencil insanlar alır. ayrıca Bencilliği savunan bir kadın yazar vardı, şimdi adı aklıma gelmiyor, yanlış hatırlamıyorsam bencilliğin bireye ve topluma fayda getirdiğini savunuyordu.
  ... herkes kendi derdinde
 9. 9.
  menfaati için başkalarının hakkını gaspeden kimse. Orospu çocuğu.
  -1 ... saveafterload
 10. 10.
  işini görene kadar senin yanında kalan. kendi çıkarana olmayan hiç bir hareketi olmayan ve uzak durulması gereken insan tipleridir.
  uzak durabiliyormuyum tabiki hayır şeytan tüyü oluyo bu insanlarda.
  ... 1varmis1yokmus