bugün

her durumda kendini düşünen yaptığı en ufak fedakarlığı bile başınıza kakabilecek bir insandır. etrafında genellikle insan olmaz o kadar bencildir ki bunun bile insanların kendisi için bir şeyler yapmamasından dolayı olduğunu düşünür. ya onu bencilliğiyle kabul edip bu ilişkiye devam etmelisiniz ya da ilişkinizi sonlandırmalısınız.
Hiçbir zaman kendi hatasını görmez. Kendine yapılmasını istemediği şeyleri yapan insandır. Umutlar yeşerir ve solar.
her insan bencildir en mutasavvıfından en materyalistine kadar. kimisi ne kadar fedakar olduğunu gözüne sokmak ister kimisi karşılıklı menfaate dayalı bir insan ilişkisi kurduğunu vurgular ama herkes köküne kadar bencildir. bencil olmayanların çeşitli konularda beyni yıkanmış olabilir sadece, bunların beyin yıkayıcıları da önce bu salakalrı satacak kadar bencildir.
siyasetle ilgileniyorsa liberaldir.
Herkesin bir parça içinde taşıdığı insandır. Kimisi az kimisi de çok taşır.
en gıcık olduğum özellikleri ve tabi kendini belli eden özellikleri aynı zamanda şudur ki ; kendisi ne yaparsa yapsın nasıl sorunlu nasıl stress veren bir tip olursa olsun ne boklar yapmış olursa yapsın günün birinde en küçük bir hatamsı yönünüzü yada zayıf yönünüzü görse sizin başınıza kalkar hemen sanki o haltları yiyen kişi gider yerine görev bilinci timsali bir piç ortaya çıkar. hepsinin *
Hayat bireysel yapılmış planlardan ibarettir. Hayatının ilk evrelerinde, geleceğe dair yaptığın planların içerisine hiçbir zaman bi' kadın ya da bi' adamı koyarak düşünmezsin, düşünemezsin.
Hayatımda yapmak istediğim şeyler şunlar diyerek düşündüğün ne varsa planına dahil etmek istediğin adamın ya da kadının buna uyarak gelmesini beklersin.
Her insan birer bencildir aslında. Ben bencil değilim diyen kim varsa yalancının en önde gidenidir!
Mesela ben maceracı bir hayat istiyorum gezeyim göreyim ve bu gezip görmeleri hayatıma girecek olan kadınla yapayım istiyorum. Ben derdine düşücek ve geleceğime dair yaptığım planlarımı yakacak bi' çocuğa sahip olmak istemiyorum.
Hayatımda en çok istediğim şey çok severek beraber olmayı istediğim kadının, benimle aynı planlar içerisinde olması ama bunun gerçek olma payı benim ölüp, tekrar kadın olarak dünyaya gelmem kadar gerçek dışı.
Velhasıl dostlar bencillik demek insan olmak demektir. Bencil olduğunuz için kendinize kızıp üzülmeyin. Bencil olduğunuzun farkına varın ve hayatınıza alacağınız insana ona göre karar verin. Çünkü o insanı piç etmeye hakkınız yok!
empati kurmaya tenezzül etmeyen, önce değil sadece ve sadece kendini düşünen insandır. arkadaşken de sevgiliyken de çekilmez.
kendi çıkarları için başkasının çıkarlarını çiğnemeyi göze alabilen insandır.
kendi çıkarlarını her daim üstte tutmaktır.
pragmatik insandır.
(bkz: nefret edilen insan)

Bencillik kendini düşünmek değil

Başkalarını düşünmeden kendini düşünmektir(bana göre)
insanin kendini onemsemesi ile bencillik arasinda cok ince bir cizgi var. Once bunu anlamaniz lazim.
Benimdir.

Kendimi düşünmezsem mutlu olamam. Mutsuz bir ben i de kimse çekemez. Kusura bakmayın.
Yalnız kendini düşünen, kendi çıkarını herkesinkinden üstün tutan, hodbin, hodkam, egoist.
kendi karakterinde olmayan şeyleri başkasından isteyen tür.
kişinin karakterinde sevmek yoktur, sevilmek ister. sabretmek yoktur, kendisine tahammül edilsin ister. iyilik yapmak yoktur, kendisine iyilik yapılsın ister, başkalarına yapılan iyiliği enayilik olarak görmek ister. cimridir, bonkör olana enayi demek ister. bu liste uzar gider.

bu insanlar bencil olduğunun farkındadır aslında. çünkü "benim karakterim bu, ben değişmem." diyebiliyorlar. sadece bencil olduğunu kabullenemiyorlar.
özetle hiç sevgi yahut sabır görmediğiniz halde, "sevin hic dusunmeden hem de ve sabredin." diyen bi insanla muhatap olmayın. var böyle pişkin insanlar.
sokakta gördüğümüz her 10 insandan 11'inin bencil olduğunu düşünürsek popülasyon olarak büyük insanlık için küçük bir tür adıdır. hayattan soğutan tiplerdir. dinozorların neslinin bu tür tarafından yok edildiği guatemala bilim adamlarınca ortaya atılan milenyum çağının en büyük paradigması olmasının yanı sıra herkes biraz bencildir.
(bkz: bencil kişi)
birde bunun (bkz: sencil) versiyonu vardır. işin sonunda bir bakar bencil olsaymış herşey daha iyi olurmuş. siz anlayın.
dalyarrağın tekidir. bencillik kişinin kendine yaptığı en büyük hakarettir tabi o da istemez içten içten bencil olmayı ama bunu kendinden dahi saklar çünkü bu huy ruha değil göte girmiştir bunu yediremez kendisine.
var olan tüm duygular gibi doğru yer ve zamanı geldiğinde Kişiyi haklılık mertebesine ulaştıran karakterik özelliğin duygu yansımasıdır.
herşeyi elde edebileceğini sanan, dünyayı avuçlarının arasında sanan, çıkarcı, yalnız ve acınası insandır.
normal insandır. sadece kimileri kabul eder bencil olduğunu, kimileri kabul etmez sanki kötü bir şeymiş gibi. kabul etmeyen kişiler tarafından da kendi hariç tüm insanlar bencil olarak nitelendirilir.
dürtülerini kontrol etmek yerine bu enerjiyi çevreye zevklerini, kurallarını dayatmak için kullanan açık yada gizli kabadayı insan.
doğası gereği tüm insanlar bencildir. bencilliği ilke edinen insan ayrıdır tehlikelidir ben merkezli yaşar bu merkezcilik onu o hale getirki fark edildiği bile zamanla fark etmez kendi silahıyla vurulur sonunda .