bugün

mustafa ceceli'nin kendi adını taşıyan ilk solo albümünün sekizinci şarkısı. sözleri mehmet teoman'a, müziği ise vedat sakman'a ait.

bağıra bağıra söylemenin hazzı var şarkıda. böyle güzel erkek şarkılarının az olduğu bir dönemde, dehşet bir nefes. evet; diyosun ki, bunlara neden olan o adam ben değilim, o ben olamam. çok da güzel söylüyor zaten çocuk. çok başarılı, umarım gizli kuytularda kalır, keşfedilmez, el sürülmez, kirletilmez.
sözleri mi...

ne kadar kırık gözleriniz
ne çok hüzün sözleriniz
nasıl bir yoldan geldiniz
ağır olmalı yükünüz

sevgiliyi mi sevgiyi mi kaybettiniz
nasıl biriydi lütfen tarif ediniz
kim gibiydi hatırlayınız
benim gibi miydi dediniz

hayır ben o değilim
sizi bu hallere koyan ben o değilim
bunlara neden olan o adam ben olamam
hayır ben o değilim
sizi bu hallere koyan ben o değilim
bunlara neden olan o adam ben olamam
hayır ben o değilim
bunlara neden olan o adam ben değilin

ama beni çok şaşırttınız
durun nolur ağlamayınız
hava soğuk aylardan şubat
lütfen içeri giriniz

sevgiliyi mi sevgiyi mi kaybettiniz
nasıl biriydi lütfen tarif ediniz
kim gibiydi hatırlayınız
benim gibi miydi dediniz
sesi ne kadar açsanız da yetmeyen şarkıdır. yorum mustafa ceceli'ye ait olunca insanı parça parça etmek için ustadır.
(bkz: lansktrt)
bir başkasının yokluğunda tutabilecek bir dal değilim ben. Bir başkasının bakışlarına saklanıp o naif bedeninin yaralarını saramam ki senin. Bensem o paslı demir yığınlarının arasında yaşamaya çalışan bir beden, Ben ki seni düşünmek için bahaneler üreten.

Ben o değilim, Bir yabancının artık yalan olmuş dokunuşlarında, ben o değilim çocukluğunun olgunlaşma evrelerinde, ben o değilim ki seni onun kadar çok seven, ben o değilim ki seni yüreğinin o kurak topraklarında susuzluğa terk eden.

bir başkasının yokluğunda tutunabilecek bir dal değilim ben. ipini koparttığın o uçurumun kenarında onu birleştirip özgür bedenler olarak yitip giden zamanları yaşayabilme çabasındır benimki.

Seni görme arzusuyla, ufunetlerle savaşmadır benimki... BEn başka bir başkasının bedeni, belki bir yabancı ama kapıları sana açık ve susuz topraklara yeşermeye çalışan küçük bir çiçeğin naif ve boynu dimdik durmaya çalışan sana dönük bir bedeni...
ben o değilim senin ağzını burnunu dağıtırım!
bu sözlükte içinde bulunduğum durum. nickime 1 karakterlik farklılık yapıp sözlüğe üye olan bir şahıs nedeniyle sürekli o sanılmaktayım. buradan sesleniyorum "ben o değilim!!!"
böyle içten muhteşem söylenmiş bir şarkıdan yeni haberim olduğu için kendimden utandım.
saatlerdir dinletiyor, dinlerken de içinizi parçalıyor.
bir buçuk yıl sonra yine sersemletmeyi başaran şarkı.
"...sizi bu hallere koyan ben o değilim..."
aklıma bu şiiri getiren başlık

kendin ol, kendin ol…
sen buysan başkası ol!

buysan kederden öleceğim,
başkası olursan de kimi seveceğim? *
o da ben değil.
her ne kadar naif bir iç dillendirme gibi gözükse de, içten içe, sevgi-aşk mefhumundan nasibini almış, bir daha da tövbe etmiş erkek kısmısı için çokça dinlenebilitesi olan, güzel mi güzel mustafa ceceli parçası. klarnet ile elektro gitar, patates kızartması üzerine, mayonez ile ketçap gibi olmuştur, onu da belirtelim.
(bkz: kimsin sen)
tayfun pirselimoğlunun yeni filmi,merakla beklemekteyiz.an itibariyle Roma film festivalinde en iyi senaryo ödülü aldı.
(bkz: ben o artık eski ben değilim)
sinema eleştirmenleri tarafından fazlaca övülen kimlik üzerine söz söyleyen tayfun pirselimoğlu filmi.
mustafa ceceli şarkısıdır.

bazı sözleri can alır.

sevgiliyi mi sevgiyi mi kaybettiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=3n7mnlG265Q
(bkz: Turkish lost highway)
Sık kullandığım red cümlesidir. Kırmadan incitmeden, ben o değilim derim.

O kişi ben değilim.
güncel Önemli Başlıklar