bugün

paris'te katledilen stephane charbonnier'ın 22 ekim 2014 tarihinde kaleme aldığı yazısının ana teması.

okumak için: http://devrimcikaradeniz....-ben-kurdum-22-ekim-2014/
Duygulandıran, çok güzel bir ekşi sözlük yazısı.

--spoiler--
ben kürdüm, annemden kürtçe öğrendim, arkadaşlarımla kürtçe oyunlar oynadım, hep kendi ırkımdan insanlar varlardı birbirimizi çok severdik. sonra bir öğretmen geldi bana zorla türkçe diye bir dil öğretmeye çalıştı. çok uğraştım ama bu yeni dili hiç öğrenemedim. siz 10 seneden fazla ingilizce alıyorsunuz öğretmenlerinizden öğrenebiliyor musunuz, hayır!! işte ben de sizin dilinizi öğrenemedim, ayrıca ben neden sizin dilinizi öğreneyim ki bana ne, beni sevmediğinizi biliyorum, ayrıca sizinle anlaşmak gibi bir derdim de yok, ben kürdüm ve kürt kardeşlerimle çoook mutluyum. ben kürt olarak var olmak istiyorum, benim varoluş şeklim sizi niye bu kadar ilgilendiriyor, şu kıçı kırık dünyada hepimize yetecek kadar nefes elbet bulunur demi. o zaman bırakın beni de istediğim şekilde yaşayayım, size kin gütmüyorum, size kin güden arkadaşlarım varsa bundan bana ne. hadi şimdi siktirin gidin.
--spoiler--

Entry: https://eksisozluk.com/entry/51424767
(bkz: kürt lütfen)
(bkz: allah başka dert vermesin)
bizim kürtle meselemiz yok .
bizim teröristlerle meselemiz var .
Ben de türküm. Ne ilginç dimi. Irkımız aynı harflerden oluşuyor. Aynı ülkede yaşıyoruz. Aynı gelenekleri yaşatıyoruz.

Ama farklı olan ne var biliyor musun?
Kişi oğlu var oldukça "türk" adı hep hatırlanacak, kostantinapol'ün fethinde, iran'ın 900 yıllık tarihinde, çin seddinde, romayı titreten atilla'da, asya emiri timur'da, çanakkale'de, 3 kıtada hep türk adı yaşayacak. ama kürt diye bir şey hiç olmadı, olmayacak tarih sahnesinde..
başlığı görünce ne yapabilirim dediğim durumdur . K*rtsen k*rtsün ne yapalım ölelim mi ?
ulan devlet nezdinde iş bulamazsın, devlet yardımlarından, hizmetlerinden faydalanamazsın türkiye'de türkçe bilmezsen. bunları kabul etmiş oluyorsun öğrenmek istemiyorsan.

ama sonra devlet bize bahmir diye kaymakamlık yakıyorsun orospu çocuğu. ülke öğretmenleri ülkenin tarihini anlatınca "foşşik hoca kürtçe konuşsun, kürt tarihi anlatsın" diye kadınları öldürüyor gücünüzün yetmediğini aşiretçe toplanıp dövüyorsunuz. sonra şehir merkezine geliyorsunuz, ne esnafla ne diğer insanlar ile iletişim kuramıyorsunuz yine çıldırıp sağa sola bulaşıyorsunuz.

e kafasını siktiğimin evladı, siktir git dağda yaşa türkçe öğrenmeyeceksen. eğer şehre inip uygarlık adına bir kaç hareket yapacaksan sike sike öğreneceksin o dili.
ona verilen cevap daha çok duygulandırmıştır.

--spoiler--
ben de kurt arkadaslariyla buyuyen bi tatarim. turklukle ilgili bi dert hic olmadi. sonucta kafa kagidim tc.
bu dili kullanmakta da hic sorun yasamadim keza onlar da.
bu bir zeka sorunu olabilir.
--spoiler--

https://eksisozluk.com/entry/51424859
Sözlükte büyük tepkilere maruz kalacak olan başlık. Ayrıcada bizim kürtlerle işimiz yok. Burası kürtlerin değil Türklerin sözlüğü ama değil mi?
turkce bilmiyosan bu yaziyi nasil yazdin amk? saka bi yana timsah gozyasi doken kurd numarasini yemezler 40 yildir millete illallah getirttiniz. sizin yerinize bizim odedigimiz elektrik su faturalarindanmi bahsedelim yoksa mehmetciklerdenmi yada bir zamanlar dagda gerillalik yapan selahattin demirtastanmi? (bkz: kürt lütfen)
(bkz: adam kürt)
herkes idrak edebilse ne güzel olur.
Yarram niye türkçe öğrendin de yazdın bunu diye cevap verilmesi lazım.
ülkenin resmi dilini konuşamıyorsan mağarada kalmaya devam.
Bende yarı bulgar yarı yunanım tabi baba ve anne bu. Az daha geriye gidersen kim bilir hangi ırk daha çıkar.
her gün yüksek sesle söylediğim bir sözdür.
iyi madem.
Olabilir saygı duyarız PKK lıyım deme de.
iSPATLA?
orospu çocuğu olmadığınız sürece kimse ayrımcılık yapmıyor.

merhaba kürt kardeşim.
yazık lan. insan ana babasını seçemiyor sonuçta.
%25 kürdüm nedir arkadaş laboratuvarda mı karıştırdılar...
Ee yani sorusunu beraberinde getiren cümle.

Benden uzak dur demek istiyor da olabilir.
O halde rica ediyorum çaldığın elektriğin parasını öde.