bugün

20 sene öncesi türkiye için yazılarıma müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış demiş bu geçmişinden kaçan zatı sarı çizmeli mehmet ağa .

eski defterlerin hesabını verdiniz borcunu kapattınız m bakalım !

o defterler kapandı mı bakalım ?

ssk yı batıranlar cezalarını çektiler mi mesela ?

darbelerin altına imzalarını atanlar cezalarını çektiler mi mesela ?

faili meçhullerin failleri bulundu mu yada ?

çekilen ızdırapların sefaletin çöp dağlarının kirli havanın hesabını verdiler mi bunlara sebeb olanlar ?

geçmişinizde geleceğiniz kadar iğrenç çünkü sizin zihniyetiniz öyle işliyor !

zihniyet eğitimle de düzelmiyor kalp lazım vicdan lazım bunun için zira ağaç belli yaşı geçti mi düzelmiyor artık .

eski defterler kapanmaz kapanmayacak hiç bir zaman her daim suratlarınıza yapıştırılacaktır bunu böyle bilesiniz .

önce yediğiniz bokları kabul etmesini öğreneceksiniz yada bok yememeyi öğreneceksiniz !

dışarıdan borç alıp yalılarda küba purosu içiyordu sizin sahipleriniz .

geçmiş de yaptıklarınız gelecekte yapacaklarınızın yada elinize fırsat geçince yapacaklarınızın teminatı olmuyor mu yoksa ?

cehape zihniyeti işte tam olarak budur .

şu halinize bak gelmişinizin de geçmişinizin de !

haydi şu manzaralarınıza kılıf arayın durun şimdi .

https://www.youtube.com/w...h?v=HQIbBiH_KeM&t=13s
Bu yazar kardeşimiz Şeyda subaşı olabilir. Zira o bile yazıp kitap çıkardı.
Bir yazar.
Açık eksi veren bulgar göçmeni yazar.
açık eksi veren trollere açık eksi veren yazar.
görsel
Hdp'li kardeşlerime laf söyletmeyeyim derken komik duruma düşmüş bir sahte atatürkçü:
görsel
anadili türkçe olan herkese soruyorum, "mustafa kemalin itleri" lafı nereden atatürk'e hakaret içeriyor. amacı atatürk'e hakaret etmek biri onu öyle demez, "mustafa kemal iti" gibi bir ifade kullanırdı. malum kesimler zifaf gecesi bilmemneye yapışmış gelin gibi o lafı çarpıtıp akp karşıtı ittifakı bozmak gayesiyle kullanmayı çok seviyor. orda ne atatürk kastediliyor, ne chp destekçilerinin tümü kastediliyor. sadece mustafa kemal sloganıyla hdp binasına saldırtılan kişilerin kastettiği videoda zaten geçiyor.

geçen gün de izmir'de teröristin birine şebnem bebek gibi ülkücü kıyafetlerinden giydirdiler. provokasyon olarak saldırttılar. ona da güldün mü, o da komik miydi?

'mustafa kemalin askerleriyiz' diye bir grup adamı toplayıp chp sloganları attırıp hdp binasına saldırtmanın da provokasyon olmadığını anlamayacak kadar kıt kafalı değildir herhalde. e hani kardeş, her gün bu chp-hdp çok sıkı fıkı diye yayın yapıyorsun. değillermiş mi demek istiyorsun, dediğin o kapıya çıkıyor da.
beni komik bulan arkadaş çok ileri kemalist de, ayasofya camiinde imamları kucağına oturtup vantrolog gibi atatürk'e binbir hakaret ettiren vantroloğa hiç sesi çıkmaz nedense. tek derdi akp karşısında oluşan ittifakı dağıtmak. chp kötü, iyi parti kötü, onlara %50'yi geçirtecek hdp kötü. oylarını bölen ince cici, özdağ cici.
chp+iyi partinin %46-47'lik oyu var. hdp desteklerse %55-56 olacak. bir gün chp'ye "bagın bagın size mustafa kemalin itleri dididi", bir gün iyi partiye "oo siz hdp'yle anayasa yapıyormuşsunuz" fiştikleyip hdp desteğini dağıtmaya çalışıyorlar.

ayrıca bizim bütün seçimlerimiz %51 sistemiyle olmuyor. 1994 belediye başkanlığı seçimlerinde üç sol parti seçime girip birbirlerinin önünü kesti. tayyip erdoğan %25 gibi komik bir oyla seçimi kazandı.
Ben (y)chp'ye öyle bir şey demedim. Zira (y)chp'lilerin zaten Atatürk'ün askeri olmak gibi bir iddiaları yok, onlar da akp'liler ve hdp'liler gibi Atatürk düşmanıdır.

Ben sizin gibi üç beş oy için şekilden şekile girmiyorum, davamı satmıyorum. Ben doğrunun tarafındayım yalnızca.

T: atatürkçü kılığına girmiş bir hdp'li.
o üç beş oy bu ülkede bir daha seçim yapılıp yapılmayacağını belirleyecek.

burda akp'nin atatürk'e cumhurbaşkanından meclis başkanına bakanlarına atatürk'e 100 tane sistemli hakaretini bulurum. onlar olunca kulağının üstüne yatar, burda şimdi atatürk savunucusu kesilmiş. onları görmez gelir, burda saçma saçma '"chp sabiha gökçen'in ölüm yıldönümünü niçin görmezden geliyor acaba" başlıkları. "kemalizmin dayanağı olan faşizmin çok süper bir şey olması" başlıkları. bundan büyük hakaret mi var?

senin maksadın hedefin millet ittifakı. bak bakalım bir tane "oha siz nasıl milliyetçi partisisiniz (mkp), atatürk düşmanı mısıroğlu'nu kendine pusula yapmış partinin (akp) dayanaklığını yapıyorsunuz diye yazmışlığın var mı? atatürkçü kılığına girmiş akp'linin tekisin. hdp'liymişim, hazret öyle buyurmuş. hdp'li olsam hdp'ye oy veririm ama iyi partiye oy vereceğim nedense.

o lafı söyleyen adam derdini anlatıyor işte: "mustafa kemalin askerleriyiz" diyen kim olduğu belli olmayan bir grup partilerinin binasına saldırmış. mantıklı bir açıklama mı? evet. sokakta "mustafa kemalin askerleriyiz" diyen adamlar sopayla bana saldırsa ne yapacağım, "lütfen biraz da şurama vurun" mu diyeceğim? başka da kariyerinde atatürk'e bir lafı yok. derdi olsa akp gibi her fırsatını bulduğunda atatürk'e gömmek için yer arardı.
2 haneli iq'suyla pkk karşıtı insanlara iftira atıp onları yıpratmaya çalışan bir hdp algıcısı.
(bkz: #44892286)
Bu entarime bakarak benim güya suriyeli ve Afgan mültecileri savunduğum algısını yaratmaya çalışmış ancak arkadaş yine her zamanki gibi yanlış sonuca varmış, belki de işine geldiği gibi görmek istemiştir bilemeyiz.

Halbuki ben daha 2 gün önce suriyeli ve Afgan mültecilere ve onları ülkeye alan hükümete yönelik bir sürü eleştirel entry girmişim:
(bkz: #44885930)
(bkz: #44885924)
(bkz: #44884770)
(bkz: #44884737)
(bkz: #44884688)
(bkz: #44884651)

Benim paylaştığım görselle vermek istediğim mesaj da "araplar cici" değil, sizin öve öve bitirmediğiniz hdp'li kardeşlerinizin araplardan daha küçük bir tehdit olmadığını anlatmaktır. Kimse sizin hdp'li kardeşlerinizi sevmiyor diye arapları ya da afganları seviyor olmak zorunda değil.
"bakın bunlar arapların karıştığı ayaklanmalar. bakın bunlar da kürtlerin karıştığı ayaklanmalar" diye listeler çıkartmak kürt azınlığı öne sürüp arap/afgan çapulcu istilasını normalleştirmektir. farklarını yeterince anlaşılabilir şekilde özetlemiştim.
https://www.uludagsozluk.com/e/44892567/

azınlık bütün ülkelerde var. türkiye cumhuriyetinin büyük azınlığı, bölücü bir yapılanmanın peşine takıldıysa bu devletinin çözmekle yükümlü olduğu tarihten gelen bir problemdir. yapılanmanın liderlerine tek tek suikast mi düzenler (rusların çeçenlere yaptığı gibi), içine mi sızarlar, güzellikle mi ikna ederler (kanadanın qebek'e gibi) onun uygununu kendisi daha iyisi bilir. bilemiyorsa da, çapı da yetmiyorsa referandum sandığını çıkarır, bağımsızlık referandumu yapar geçer gider (sudan'lıların yaptığı gibi).

oysa ki türkiye'yle uzaktan yakından ilgisi olmayan milyonlarca çapulcunun ülkeye doldurulması devletin çözmekle yükümlü olduğu bir problem değildir. başımıza dikilen "gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet" içindeki şahsın hıyanetinin ispatıdır. kesinlikle normal olmayan, başka ülkelerde halkı sokağa dökecek bir hıyanettir.

bir de iki hane iq falan karıştırmışsın, hakaret olarak mı algılamalıyım? sen iq'nun ne olduğunu biliyor musun? iq'nun tanımı gereği bütün insanların tam olarak yarısının 2 haneli iq'su var. tam ne olmadığını bilmediğin kavramları kullanma bence.
Muhalifleri hdp sevici gibi göstermeye çalışan gizli bir aktrolldür.
yazarı celal bayar olan ve milli mücadele günlerini anlatan 3 ciltlik eser ;

görsel
Açık oyları için teşekkür ettiğim yazar.

görsel
bende yazıyorum...
trolün "beğendiğimi" söylediği entry'lerde sıfır beğeni ama hep eksiler olduğunu görüyorum.
aklımızla alay eden yazar. şu alttakini yazmış bu arkadaş.. kardeş iyide sizin cb olmasını istediğiniz kemal rte den 6 yaş büyük şayet seçilirse (geriden) o nasıl konuşacak elleri titrerken.. eleştiri yaparken bunların hesabını neden yapmıyorsun?

görsel

--spoiler--
aday olabilse seçilse bile o adam 2028'de yürüyebilir durumda olacak mı?
aday olabilse seçilse bile o adam 2028'de başladığı cümleyi tamamlayabilir durumda olacak mı?
aday olabilse seçilse bile o adam 2028'de bir canlı tartışmaya katılabilecek durumda olacak mı?
aday olabilse seçilse bile o adam 2028'de hayatta olacak mı?

--spoiler--
kılıştarı boş ver de... hadi onun arkasından gelecek adam çok da, reisden sonra gelebilecek kim var?
şehzade bilal mi? damat mı?

edit: neyse, adamın nikaltıymış, silerim birazdan.
https://galeri.uludagsozl.../r/ben-de-yazdim-2162116/

Sırf şu yukarıdaki yazıyı yazdığı için bile utanıp insan içine çıkmaması lazım.

Ama nerede bu Kadıköy atatürkçüsü dangalakta o utanma ?

T:3-5 oy için karakterini satanlardan yalnızca biri.
itici birisine benziyor.

Sonradan gelen Edit : nicki öyle. Yoksa itici olduğu falan yok. Gayet de aklı başında olduğunu düşünüyorum.
yazılanla yapılan eylemi idrak etme kapasitesinden
yoksun itici biri. lan
kemalitlerden bi tane sevimli biri çıkmaz mı ya.

görsel
birileri şanlı 1. ekonomik kurtuluş savaşımızı baltalayıp roşild-rakafeller-soros-yuluminati cephesinde savaştığını ifşa ettik diye kızmış.
görsel
Bu Frank de en ufak bir sürtüşme yaşadığı her yazarı kemalist zannediyor. Ne kemalisti adam kürt milliyetçisi.