bugün

hayır demek, demokrasinin kalan kırıntılarını yitirmemek için.
Mevcut sistemden memnunum der geçer, beynini siktiğim sen niye evet diyorsun.
Evet işte,memnunuz köprü falan,hayatım boyunca evet demişim kıh kıh diyen teyzelerin açıklamalarıyla tatmin olup yeterli gören adına üzüldüğüm yazar başlığı.
herkes tarafından kandırılan bir adama ülke mi emanet edelim amk.
her olayda klasik cevap: kandırıldık.
Herkes her şeyin farkında olduğu halde konuşamıyorsa malum kişi amacına ulaşmış demektir. Bu bile tek başına bir nedendir.

Dün yeni bir KHK ile seçim propogandaları yeniden düzenlendi. Fiili olan durum hukuki hale geldi aynı malum kişinin daha önce söylediği gibi. Artık propaganda konusunda hakkaniyet ölçüsünde davranma şartı aranmayacak.

Khk ile terörle mücadele dışında bir konuda düzenleme yapmanın mantığı benim için kabul edilemez. Sadece bu konuda değil herhangi bir konuda.

Meclisi beğenirsiniz begenmezsiniz bu başka konu ama meclis yok gibi davranmak bunu da teröre karşı diye mantığa oturtmak demokrasi ile bağdaşmayan bir durum.

Bu başkanlık seçimi sonunda anayasa değişikliği teklifi kabul edilirse ve Cem Uzan gibi biri halka mitingdd köfte verdi kontör dağıttı diye başkan seçilir ve hortumu kendine bağlarsa ( orjinali sayın Bahçeli'ye ait bir söz ) o zaman ne olacak.
muhalif ya da kararsiz taklidi yapan aktroller iyice biktirdi. bunlarin hulogcu versiyonu en azindan sevimliydi lan.

ekranda olsam ben de soyleyemem. bildigin kayit bu. emmioglum yazmis da diyemezsin.
yanlış tanı.
nedenini söyleyemiyor değil, evetçi yarım akıllılara anlayamayacakları şeyleri söyleyip kendilerini yormuyorlar.
https://m.uludagsozluk.com/e/35555081/
çok basit.

başkanlıktan çok monarşizme benzeyen başkanlık istememeleri.
Nedeni oldukça basit.

Maddeleri okudum ve ülkesini seven, aklı başında biriyim.
evetçi kesimde angut varda hayırcı kesimde yok mu? ben onların yerine cevaplıyım;memleketi ibrahimin çocuklarına bırakmamak için hayır.
kula kul olmamak için hayır.
Nedenini söylesekte anlamayacak olan kıt beyinliler olduğu için kendimizi yormuyoruzdur belki.
Olmayan seydir. Evet diyenlerle ayni kefede olmak istemiyorum dese bile mukemmel bir hayir verme nedenidir.
kanka al anlayacaksan söyleyelim biz ne de olsa sen anlayamazsın diye zahmet etmiyoruz ama al içinde kalmasın al hadi. aa eğer sen bunlara evet diyorsan hala, o da senin vicdanına kalmış. şu suriyeli çocukları çok düşünüyorsunuz ya hani siz, bi okadar kendi çocuklarınızın geleceğini düşünseydiniz çoktan hayır demeyi kabullenirdiniz zaten;
dinin siyasete ve orduya karışmasına hayır!

özellikle çocuk ve kadın cinayetlerine ve tecavüzlere hayır!

zaten boktan beter eğitim sistemimizin iyice çorba edilmesine hayır!

küçük kızların kapanmasına hayır!

milli bayramlarımızın kaldırılmasına hayır!

artan mülteci kesime hayır!

işsizliğe hayır!

cehalete hayır!

din ayrımına hayır!

cinsiyet ayrımına hayır!

atatürk'e her ağzı olanın hakaret etmesine hayır!

tek adam sistemine hayır!

imamhatiplere hayır!

sanatı küçümseyen bir kesimin oluşmasına hayır!

partili cumhurbaşkanına hayır!

laiklik karşıtı bir çok maddesi bulunan yeni bir anayasaya ve o maddelere hayır!

tecavüzü meşrulaştırmaya çalışanlara hayır!

adaletsizliğe hayır!

sorgulamamaya hayır!

atatürk'ü benimsemeyecek, onu saymayacak, türkiye cumhuriyetiinin tarihinden ve kuruluşu aşamasında ki zorluklardan bir haber olacak çocuklara hayır!

düşünmeyen, araştırmayan beyinlere hayır!

evlilik programlarına hayır!

darbelere hayır!

teröre hayır!

ülkemizin bölünmesine hayır!

dünyaya karşı küçük düşen bir ülke olmaya hayır!

dünyanın nefretini kazanmış bir ülke olmaya hayır!

çocuk,kadın,erkek farketmeksizin insan haklarının gözardı edilmesine hayır!

hayır!

hayır!

istemiyorsan hayır de! hepimize öğretilen şeyi söylemekten çekinme; hayır demekten korkma!
peki evet diyen vatandaşlara neden evet dediklerini sorup cevap alan varmı ?
cehapelilere sorarsan söyleyemezler. Sen hayırın sebebini öğrenmek istiyorsan bana sor.
"neden hayır denildiği 1500 kere yazıldığı halde hala neden hayır diyorsunuz diye soran ancak neden evet dediklerini de bir türlü yazmayı beceremeyen tipler sevinmesin ve geleceğimizin içine sıçamasınlar" cevabına sahip sorudur.

ulan okuma yazmaları yok diyeceğim o zaman bu entirileri nasıl giriyorlar ? demek ki okuma yazma var ama beyin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremiyor..
kör bir varlığa renklerden bahsetmek gibi olduğu için, anlatması pek kolay değil ne yazık ki.

karşındakine anlatabildiğin de onun anlayabildiği kadar oluyor en nihayetinde..

ama bizde yorulmak, usanmak yok, okumak öğrenmek isteyene bildiğimizin, gördüğümüzün tümünü paylaşırız, al da nedenmiş oku;

(#36220642)
müslümanım hayır diyorum. olay bu kadar basittir. mahallendeki kaldırımı yapsın diye seçtiğin belediye başkanıyla bile konuşamadığın ama sana halk dendiği bu rezil düzende adına başkan denilecek istediğini emredecek bir makama karşı olduğum için hayır diyorum. her şeyin en doğrusunu bilmesine ilminin bir sınırı olmamasına rağmen gözbebeği peygamberine "karar alırken insanlara danışması" hususunda emir veren allaha inandığım için hayır diyorum. kendilerine sahte tanrılar yaratıp onlara lider diyen dünya siyasetinin içinde boğulmuş dar kafaların ne söylediği, ne yaptığı, ne arzuladıkları umurumda değil.

ve ne rezil bir ülkedir ki bütün sistemini değiştirecek bir referandumda "ben 18 maddeyi biliyorum sen bilmiyorsun" kavgası yapılıyor ve herkes bu maddeleri okumadığı halde okumuş rolü yaparak yine de başkalarının fikriyle oy verme peşinde.

hepiniz biliyorsunuz öyle rezil bir toplumuz ki evet hayır oylaması yapılırken o kağıda maddeler ile ilgili basit sorular yazılsa toplumun 99du olaydan bi haber. kalanı da hakim savcı vs vsdir. muhalefet liderinin maddelere aykırı ve habersizmiş gibi konuşması, cb ve başbakanın sürekli maddelerle alakasız konularla konuşarak evet oyu toplaması. yani gerçekten merak ediyorum liderlerin karşılarında 25 iqlu canlılar varmış gibi konuşmalarını toplum olarak kabullenebiliyor musunuz yoksa bu ahmak siyasetçilere dur diyecek bir zeka yok mu sizlerde? her gün yalan dolan uyduran bu siyasetçileri kendilerine lider olarak gören her bir bireye allah akıl versin diyorum. ayrıca aklını kullanmayan toplumlara pislik yağacağı kuranla sabitken ülkemizin başındaki bunca belaya bakıp akıl seviyemizi ölçmek de zor olmasa gerek.

bu yazdıklarımı okuyup umursamayanlar günlük siyasi yalanlara inanmaya devam etsinler. ama yazdıklarımdan kendine pay çıkarıp zoruna gidenler eminim akıllı insanlardır. akıllarını doğru yöne kullanmaları dileğiyle.
hayır be hayır.
Evet diyenler de söyleyemiyor onu ne yapcaz ?
hırsız sahtekar akp ye hayır.

(bkz: müslümanlar hayır oyu verecek)
başkanın meclisi feshetme yetkisi: kardeşim, siz değil miydiniz her yere 15 temmuz ve demokrasi ön adını veren? niye benim seçtiğim meclis feshedilebilsin? gerçi siz süfer demokratlar seçtiğiniz başbakanın kovulmasına da demokratik demokratik bakmıştınız öyle uzaktan.
başkanın yargılanabileceği gerçeği: inanın bu ihtimal benim erkek halimle ikiz doğurmamdan daha düşük. 400 vekilmiş de oymuş da buymuş. ulan bugün erdoğan 2 bence 6 dan daha büyük bir rakamdır dese kalkıp da yapma etme reis diyebilecek vekil sayısı 20 yoktur. ne yargılaması?
seçilme yaşının 18 olması: bunun da manasını kimlerin çocukları vekil olduğunda görürüz sandıktan evet çıkarsa. ne o öyle iki bakan çocuğunu kurtarmak için bedelli çıkarıp milliyetçi oyları riske etmek.
daha da sayayım mı? Hayır dediğini duyar gibiyim. bence de hayır.