bugün

chp'nin hakkari ye özerklik vaadi sonrası coşan partililerin propaganda cümlesi.
bir anti-kemalist olarak şunu söyleyebilirim ki kuracaklarsa oyum onların ama yok öyle bişey kemal patronunu üzemez öyle hemen.
sadece adı başlık açayım da köşede dursun diye konuşan, saçmalıktan öteye gitmeyen insan türü.
isteyen istediği gibi vaatlerde bulunsun hiç kimse kürdistan diye bir devletcik kuramıcak. ya Türkiyenin kanatlarının altında yaşıcaklar ya da gidecekler....
troll zırvası
olmayacak duaya amin demeye benzer.
kürdistanı sikeyim.
akp nin kürtler için yaptığı vaadlerin ardından buradaki oyları (bdp'den arta kalanlar) kapmak için kılıçdaroğlunun yapmış olduğu seçim çalışması
tanım: akp ve chp arasındaki fark kılıçtaroğlu ile 0'a indirgenmiştir.
--spoiler--
Kemal Kılıçdaroğlu diye bir şey yoktur. Kemal Kılıçdaroğlu sanaldır. Sanal biliyorsunuz.
--spoiler--

(bkz: vitrin süsü)

vermiş olduğu saçma vaadlerle, böyle yarakürek beyinlerin ütopyasıdır.
muhtemelen akp genç trollerinde ki mallardan birinin söylemidir. zaten akp zihniyeti, kendi götünden uydurduklarını halka yutturmaya çalışan zihniyettir. 2002 öncesine kadar, kürtçe sokakta dahi konuşulsa olay çıkarken, şuan kanal bile var. bunlardan sonra, akpli trollerin kürt konusunda kimseye laf söylemeye hakkı yoktur.

şöyle başıktaki entrylere bakıyorumda nekadar mal insan var, yahu salakmısınız arkadaşım? adam yerel yönetim, belediye özekliği diyor, akpnin seçim beyannamesindede var diyor. ama koyunlar direk atlayıp chp şöyle böyle sıçmış. sizin hakkınız zaten, tayyip gibi hırsız bir yönetimdir.
bir amerika projesi olan "kılıçdaroğlu yönetimindeki yeni chp" ayrılıkçılara taviz yarışında akpkk ile aynı safa geçmiştir. seçimlerden aylar önce de söylemiştim şimdi de söylüyorum bu seçimde chp'ye oy veren, ayrılıkçı kürtlerle aynı yatağa girmiş akpkk ve politikalarına da destek vermiş olacak. sonra "ben ne yaptım" demeyin.

edit for kör chp taraftarları : eksileyin en kötü entry yapın. ama seçim sonrası kapalı oturumlarda anayasa'dan hem laiklik hem üniter devlet ile ilgili koruyucu maddeler çıkarılırken, apo köpeği dışarı salınırken ben de bu entryleri hergün canlandırıcam. daha çok canınız yansın, cehaletinizden daha çok utanın diye.
oldukça başarılı bir slogandır.doğru olan da budur.bdp nin yeterince gücü yoktur.gerçek bir kürdistan istiyorsak oylar chp ye.
özerkliği yanlış anlayan yazar söylemidir. bu özerklik belediyelerin özerkliği, gidip ülke içinde ülke kurulmayacak.
takım tutar gibi parti tutan chp kitlesinin itiraz edeceği durumdur. dikkat etsinler de chp nin o altı okundan zarar görmesinler. zamanında bu partiyi kuran kişi bu memleketi kurtarmak için hayatını adarken şimdiki liderleri;

-özerklik
-kürtçe eğitim
-genel af

muhabbeti çekiyor. chp'li de eleştirmiyor. sanırım çoğu chp'yi futbol takımı zannediyor. yense de yenilse de, zararlı olsa da yararlı olsa da chp diyorlar sanırım. ve bu duruma itiraz eden chp'lileri de gördüm, hemen hepsini genellemeyim ama büyük çoğunluğu kendi partisini eleştiremeyecek boyuttalar. yazık...

kim derdi ki başbuğ mustafa kemal atatürk'ün partisinin yıllar sonra bölücü faliyete temel hazırlayağını. bunu açık açık görüp de sesini çıkaramayan herkese de yazıklar olsun.

edit: bu arada saçma salak "özerklik vaadinin ne oldugu bilinmiyor" muhabbeti de çekilmesin. avrupada bu durumu uygulayan ülkeleri de bilirim, yaşadım da. orada terör yanlısı bir halk yok. sosyal yapı birbirine eşit. peki sen sosyal yapıya yönelik mi yapıyorsun bunu? ekonomi ile ayrı mı tutuyorsun bunu. çocuk mu kandırıyorsunuz? ya gizli bir amacınız var ya da aptalsınız.
(bkz: salih sümer)

bu adamın açık açık pkk propagandası yaptığını, seçimde bdp adaylarını desteklediğini bir tek chp taraftarları görmüyor.
--spoiler--
pkk terör örgütü üyeliğinden hapis yatan zeki korkutata bingöl'den aday.pkk terör örgütü üyeliğinden hapis yatan necmettin yardımcı hakkari'den aday."öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden" süleyman batga bingöl'den aday.pkk'nın kapatılan partilerinden hep'in kurucusu salih sümer diyarbakır'dan aday.terörist cenazelerine 'şehit' diyen sezgin tanrıkulu istanbul'dan aday...işte yeni chp !
--spoiler--
çoğu kimsenin bilmediği, şaşırtıcı tarihi bir gerçekle, aynı zamanda rahman ve rahim olan allahın adıyla entrymi açıyorum...

1910'lu yıllarda rusya'da bazı köy ve kasabaların insanları toplu intiharlar gerçekleştirmişlerdir. (1917 bolşevik devrimine kadar sürmüş) bilimadamları tam nedenini çözememekle beraber farklı tezler öne sürmüşlerdir. neyse, yaşanmış-bitmiş saygısızca...

tayyip önderliğindeki akp'nin 10 yıla yakındır yemediği halt kalmamış, her gün yeni skandallara imza atıyorlar ama ülkemiz halkı da toplu bir mazoşist-paranoya yaşamaktadır...

ama nasıl oluyorsa, tepki akp'ye değil de diğer partilere. chp ve bağımsız kürdistan? imkansız bir durum. ama kime anlatıyoruz? siz iyisi mi, her daim yalayın tayyipinizi. ama öyle bir zaman gelecek ki, ne yapmışız biz ya? diyeceksiniz...

entrymi ''sadakallahülaziym'' diyerek kapatıyorum.
kemal beyin boş vaadlerinden biri. artık kürtler bu faşist vaadler ile kandırılamıyorlar.
kürdistan diye bişey ezelden beri yoktur ve ebediyete kadar da olmicaktır.
tek kurtuluş milliyetçi harekettir...sebebi ise chp ile akp nin gittiği şehirlerde farklı ağızlarla konuşması...örneğin diyarbakırda verdiği sözü adıyamada unutmaları...milliyetçi hareket kafatasçı değildir bugüne kadar yanlış anlaşılmıştır...türkiyeyi bir bütün olarak görmektedir...bağımsızlığımızın tasdiklendiği lozan antlaşmasında türkiye cumhuriyetindeki bütün müslümanlar türk olarak görülmüştür...gayrimüslimler ise azınlık....yani başbakanın 2002 yılından beri bahsettiği 36 etnik unsura ayrışmanın ne gereği vardır...kimse azınlık değildir...kürt sorunu olsaydı kabinenin %80 i kürt olabilir miydi allah aşkına?
faşist düşünceler içerisinde bulunan artniyetli insanımın provoke etme amacıyla ortaya koyduğu ifadedir. atatürk'ün düşünce yapısını bile saptırarak anlayan, anlatma çabasına giren bu insanlar, kendilerini rezil etmekten öteye gitmemektedirler. gerçekten buna kananlar varsa, onlar da anca bu ifadeyi ortaya koyanlar gibi düşünenlerdir. kendi kendilerini azdırıp coşturuyorlar. sonra duruluyorlar. sonra tekrar azıyorlar. ama şaşırmıyorum, lisede bile sınıfta kürt kelimesini aşağılayıcı bir lafmış gibi kullanan tanıdıklarım olmuştu. bu lanet, insancıl olmayan zihniyet elbet değişecek. elbet!
(bkz: chp nin pkk lı adayları)
görsel
iki tarafta anlaştı, CHP vaadetti hdpde destek verdi tabiki şartlı ve pazarlıklı, geçen gün Ahmet Türk ne dedi, eğer CHP verdiği sözü tutmasa hesabını sorarız dedi,bu nedir ölümle tehdittir.