bugün

bağımsız kürdistan için oylar chp ye

takım tutar gibi parti tutan chp kitlesinin itiraz edeceği durumdur. dikkat etsinler de chp nin o altı okundan zarar görmesinler. zamanında bu partiyi kuran kişi bu memleketi kurtarmak için hayatını adarken şimdiki liderleri;

-özerklik
-kürtçe eğitim
-genel af

muhabbeti çekiyor. chp'li de eleştirmiyor. sanırım çoğu chp'yi futbol takımı zannediyor. yense de yenilse de, zararlı olsa da yararlı olsa da chp diyorlar sanırım. ve bu duruma itiraz eden chp'lileri de gördüm, hemen hepsini genellemeyim ama büyük çoğunluğu kendi partisini eleştiremeyecek boyuttalar. yazık...

kim derdi ki başbuğ mustafa kemal atatürk'ün partisinin yıllar sonra bölücü faliyete temel hazırlayağını. bunu açık açık görüp de sesini çıkaramayan herkese de yazıklar olsun.

edit: bu arada saçma salak "özerklik vaadinin ne oldugu bilinmiyor" muhabbeti de çekilmesin. avrupada bu durumu uygulayan ülkeleri de bilirim, yaşadım da. orada terör yanlısı bir halk yok. sosyal yapı birbirine eşit. peki sen sosyal yapıya yönelik mi yapıyorsun bunu? ekonomi ile ayrı mı tutuyorsun bunu. çocuk mu kandırıyorsunuz? ya gizli bir amacınız var ya da aptalsınız.