bugün

(bkz: bayrampaşa ben fazla kalmayacağım)
buralı olduğunuzu söylediğinizde insanların korkmasına sebebiyet veren güzelim istanbul ilçesi.
ününü cezaevi ile yapmıştır.bayrampaşanın sembolü enginar dır.bunu bayrampaşalıların büyük bir kısmı bilmez.tam bir sporcu yuvasıdır.bünyesinde spor kompleksi , akvaryum adlı alışveriş merkezi ,kültür merkezi gibi sosyal merkezlerin yanı sıra her türlü eğlenci merkezinin olduğu, bir çok kişinin adını duyduğunda kötü bir imaj çizen ama son yıllarda çok büyük gelişmelerin yaşandığı, zamanında okan buruk,gökhan şükür.ceyhun eriş , hidayet türkoğlu gibi sporcuların yaşadığı ve benim de yaşamaktan gurur duyduğum istanbul un semtlerinden biri.
Bayburt ilinin Demirözü ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Demirözü)
kapatılmadan önce cezaeviyle, şimdilerde ise forum istanbul'uyla ünlü istanbul ilçesi. istanbul'un yüzölçümü bakımından en küçük ikinci ilçesidir. fakat en büyük ne varsa bayrampaşa'dadır. parkada, otogar, sebze hâli, cezaevi* başlıcalarıdır. ayrıca; arda turan, okan buruk, murat bölükbaş, necip uysal, hidayet türkoğlu ve mirsad türkcan gibi sporcuların çocukluğunun geçtiği ve bunun yanısıra sanatçı volkan konak'ın da müziğe başlamadan önce bir dönem yaşadığı ilçedir.
öldürselerde beni ayıramayacakları ve istanbulun hiç bir ilçesine benzemeyen, yoğunlukta trakyalıların, bulgarlar ve boşnakların bulunduğu ender bir ilçe..
her etnik kökenden insanın bulunduğu ve bu insanların çok mutlu yaşadıkları,fakat balkan kültürünün oluk oluk yaşandığı,kızları çok güzel,metroda kafka okuyan insanların yaşadığı gelişmekte olan semt. tek sorun her yere uzak her yere,göreceli falan değil bu.
dedemlerin 1928'de bulgaristan'dan göçüp yerleştikleri semt. babamın doğup büyüdüğü benim doğup büyüdüğüm ilçe. her yerinde park olan, hatta karşılıklı parkları olan ilçe. son dönemde atağa geçmiştir, büyümüştür ancak belediye asla ama asla yeterli değildir. bu ilçede konteyner bulamazsınız, bağlar caddesindeki uğursuz hava dağıtalamamıştır, bazen nefes almakta zorlanabilirsiniz ancak yine de güzeldir. dile kolay 1928'den beri burdayız biz geldiğimiz de 3 tane ev ve çevik kuvvet varmış. 1933 yılı pilanor çekimi fotoğrafta ise ancak 7 tane ev bulunmaktadır. çevik kuvvet önemlidir özellik çevresinde araba hırsızlığı gerçekleşmez o yüzden araba hırsızlığı oranı düşüktür. fatih parkı çevre yoluna selam çakar ito lisesi ile birlikte. cezaevi yıllarca konu olmuştur hatta orayı bilmeyenler için cezaevinden tarif edersiniz evinizi. belediye binasından istanbulun her yerini görebilirsiniz. forum istanbulu süperdir. kocatepe bölgesi boşnaklara verilmiş gibidir evler çok pahallıdır. demirkapı caddesi ise bizim mekanımızdır. başta toprak sahibi olduğumuz"bayrampaşa iş hanı" olmak üzere hemen yanındaki millet disapanseri pasajı babamın halasınıdır. yine caddenin devamında bir çok akrabımızın pasajı binası bulunmaktadır. vitamin büfesi çok güzeldir. beş kardeşler dondurması harikadır. son dönemdeki başkanıyla kendine taraftar grubu oluşturmuş bir takıma sahip umarız daha üst liglere çıkacaktır. enginarı ünlüdür şimdi kalmadı enginar. kısacası yolunuz düşerse korkmayın güzel nezih bir semttir. merak edenler olabilir rafet koca'nın torunuyum.
(bkz: çevik kuvvet)
bayrampaşalı olanların, başka semtlerde olan her hangi olayda** kimlik olarak kullanabildikleri ilçedir.
(bkz: biz bayrampaşa çocuğuyuz)
eski adının sağmalcılar olmasının sebebi buraya 1927 yılında göç eden bulgaristan göçmenlerinin burada sağmal inek yetiştirmelerinden gelir. Bayrampaşa adını alması da Osmanlı döneminde sadrazamlık yapan bayram paşa'dan gelmektedir. Nef'i'nin idamına karışa bayram paşa dördüncü murat'ın sadrazamlığını yapmıştır.

Bayrampaşa semtinde daha çok balkan göçmenleri yaşamaktadır. Boşnaklar, Pomaklar, Arnavutlar istanbul'un bu semtini tercih ederler.
genellikle balkan göçmenlerinin yaşadığı, doğmuş, büyümüş olduğum istanbul ilçesidir. ilçe sınırları içerisinde forum istanbul, büyük istanbul otogarı (her ne kadar esenler otogarı diye bilse de herkes aslında bayrampaşadadır.), ikea, praktiker, parkada gibi büyük ve önemli gezme ve alış-veriş mekanlarına sahiptir. cezaevinin yıkılmasının ardından daha güzel bi çehreye sahip olmasını ummaktayım. yeşil dokusu ve oldukça güzel olan parklarıyla son 10 yıl içerisinde bence istanbuldaki en güzel ilçeler sıralamasında üst basamaklara yükselmeyi başarmıştır. insanları iyidir, komşuluk vardır, geldikleri yeri yani rumeliyi asla unutmayan güzel insanların yaşadığı yerdir.
istanbul'un en boktan semti ve ilçesidir dersem, n'olur alınmayın. Dolmuşları en kalabalık, otobüs ve dolmuşları en çok ter kokan, dolmuş ve otobüslerinde en çok kavga olan, insanların yüzlerinin çok gülmediği, evlerin altlarının, bodrum katlarının genellikle kaçak üretim atölyesi olduğu, bir yerdir. 1980'lerin sonuna doğru bir miktar bulunmuşluğum vardır. istanbul'da yaşamaktan en az memnun olduğum semttir diyebilirim. Nitekim, 2011'de de memnuniyet söz konusu olunca fazla değişen olmamış. http://haber.gazetevatan....i-hangisi/396252/1/Gundem istanbul'un yaşam kalitesiyle ilgili bir araştırmada, yaşayan insanların en az memnun oldukları ilçelerden biri olarak Bayrampaşa'nın adı zikredilmiş. Demek ki Bayrampaşa'da oturanlar bile Bayrampaşa'yı sevmiyor. Haberde şöyle yazıyor:

Yaşadıkları ilçeden memnun olanların başında 9.02'lik yüzdeyle Adalar gelirken onu Şile, Silivri, Büyükçekmece ve Çatalca izliyor.

Arnavutköy (4.62), Gaziosmanpaşa (4.98), Sultanbeyli (5.08) ve Bayrampaşa'da (5.36) yaşayanlar ise ilçelerinden memnun olmayanlar.
"bayrampaşayıııı temiz tutalıııım" diye gezen belediye araçlarıyla ünlü güzelim ilçemiz. geçenlerde okuduğumbi anket haberine gore istanbul'daki oturduğu yerden en az memnun olan insanlar bayrampaşadaymış. ama ben katılmıyorum ve bayrampaşayı seviyorum!
bayrampaşa cezaevi,
alev oldu gitti.
geride ölü canlar
yanık.
2012-2013 futbol sezonunda takımı 2. lig de mücadele verecek olan ilçe.
(bkz: ben fazla kalmayacağım)
yakışıklı çocuk semtidir. * semte adım attığınızda üstünüze yağar bu renkli gözlü, gamzeli, kaslı bebeler. ahalisi göçmen olduğundan ileri geliyor sanırım ciddi manada hoş insanlar var yani bir o kadar da sıcak kanlıdırlar.
istanbul un nadide ilçelerinden evet o kalabalı yok hiç bir yerde, o hangâme, o sokaklardaki bağırtıyı fazla yerde bulamazsınız.
RTE'nin at sırtından ters geldiği park burdadır, o yüzden ara sıra gider kutsarım bu ilçeyi.*
nufusunun %70'ini göçmen ve karadenizlilerin oluşturduğu semtim.
son ütücülerin harman olduğu yer.
(bkz: bayram paşa)
(bkz: bayrampaşalı sefa)
allah düşürmesin denilen yer. tuhaf insanları vardır. avm için bile gidilmemeli. umarım işim düşmez bir daha.
gayları içten içe olan ilçedir. yan komşumuzun gay çıktığını gördüğümden sonra. meraktan gabileye üye oludum her 5 üyeden biri bayrampaşalı !11!11
güncel Önemli Başlıklar