bugün

(bkz: bayram mesajları)
hayvan gibi 5 sms boyutunda maniler, şiirler içeren mesaja verilen karşılıktır.

(bkz: senin de)
(bkz: ben de senin)
sensiz geçen bayramın ta mına koyim.
altın da bmw x5 jeep in ayağında levis kotun olsun hap at cıgara iç kafan iyi olsun bayramın mübarek olsun... şeklinde bile yazılabilen,kısa ama anlamlı cümleler topluluğudur.
sözlükte özel mesaj ile de iletilen mesajlar. ve komik mesajlar.
yakınlarını ziyaret edememenin tesellisidir.
(bkz: minareden atlarım bayramını kutlarım)**
sevmem çoklu mesaj olayını. o yüzden bilmeyen bir kaç kişi dışında garip gurip mesaj atan da pek olmuyor bana. zaten kimseciklerle ilgilenmediğim için ataları da gelmiyordur hak veriyorum arayıp sormayanlara da;

bu bayram bolca boş vaktim oldu. ve milletin bayramını kutlayasım geldi. çoklu mesaj zırvalığından hiç hazzetmediğim için tek tek işte ahmet bayramın mübarek olsun ayşe fatma sizin daha çok mübarek olsun * diye mesajlar atarken insanları dini inançlarını düşündüğümü fark ettim.

bu ateist buna atmayayım. yok bu koyu alevi kızabilir falan. ben istemiyorum ki insanların dini inançlarıyla uğraşayım. ama mecburiyet işte. ne zor iş yahu bayram mesajı olayı...
şöyle uzun uzun kafiyeli bayram mesajlarına gıcık oluyorum.birde altına ad soyad yazıp gönderenler var holding sahibi sanki.. samimiyet zaten gitmiş şu aptal teknoloji çağında böyle daha da donduruyoruz ilişkileri. evet bayram mesajı attım ve tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı isimleriyle farklı hitap şekilleriyle gönderdim.yani yılın iki günü elimi bu kadar yorabilmeliydim.. he gönül isterdiki arayabileyim ama kontör durumları da gözardı edilmemeli.. bayram özel bir gelenek artık kapıyı çalan çocukları göremeyecek kadar gerilesek de şeker gibi bayram için şeker gibi bir hatırlanma şart..
şimdiden gelmeye başlamış mesajlardır.telefonu kapatmam gerek uymak için. sanırım herkes bayram olsunda bana msj atayım diye bekliyor.
bana bu kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için... yok be bu anı defterine yazılıyodu karıştırdım . efendim nokta nokta * bayramınız mübarek olsun mesajıdır.
"minareden atlarım, bayramını kutlarım" türünden mesajlardır.
bir damla mutluluk serpilsin yüreğine, bir damla mutluluk dolsun gönlüne, bin bir duan kabul bayramın kutlu olsun.

(bkz: bayram mesajları)
toplu atıldığı zaman hiçbir şey ifade etmeyen, ama mesajın sonunda kendi adını gördüğünde, daha bir güzel olan mesajlar.
hiç çekmediğim ve çekmeyeceğim bir mesajdır.

(bkz: toplu mesaj)
sayın abonemiz hatınız ödemediginiz bir faturadan ötürü kapatılmıştır.size bayramı zehir etmek istemezdik ama,fırsat bu fırsat diyerek bugünde rahatsız etdik sizi.bayrama daha iki gün var,faturayı öde sevdiklerin ile bayramda rahat rahat konuş.
mesaj atmaktan anlamayan babaların bayram günü çocuklarının eline listeyi verip atmanızı isteyeceği mesajlar topluluğudur.
telefon e-mail yoluyla toplu olarak yollanan samimiyetten uzak mesajlardır. yıllar geçtikçe de daha çok samimiyetten uzaklaşmanın en başlıca sebebidir.
Genelde toplu olarak atıldıgından ve çok samimi bulmadığım için okumayı es geçip bakmadığım mesajlardır.
CEPTEN ARAMAK YADA MSJ ATMAK YERiNE BEDAVA DiYE FACEDEN MSJ ATMAK EYLEMiDiR YAZIKTIR ACINASIDIR.*
siyah beyaz * kullanılan zamanlarda her sayfa geçişte kendini tamamlayan resimlerden oluşurdu, daha sonra * tek sayfayı dolduran ya nasihat ya hayır duadan oluşurdu, daha sonra * "bayramını kutlarım. nazif fıtırcıoğlu" şeklinde toplu mesaja dönen tebrik şeklidir. şimdiler de facebooktan kutlanmakta ve beğen butonuyla karşılık verilmekte.

not: evet nokiadan başka telefon kullanmadım.*
''büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öper hepinizin amınıza koyarım'' şeklinde gönderilse bile sorun olmayacak mesasjlardır. çünkü ben daha önce bu mesajları sonuna kadar okuyan birini görmedim.
Tüm Uludağ sözlük takipçilerine ve yazarlarına iyi bayramlar.
Bugün bayram evrene olumlu enerji yayın lan bayramınız mübarek şakralarınız açık olsun.
"Bayram gelir ellere
sevgi verir dillere
ver öpeyim elini
elin girsin göt**..."
(cem yılmaz)