bugün

gülben ergen' in yeni albümü olan aşk hiç bitmez den dinlenilesi güzel bir şarkı.
sözleri;

Bir defa aşktan soğuyunca muhtemelen çok zor,
Bir daha sevmek istemiyorsun.
Hele senle aşk değil bu çok kurallı bir okul,
Sevmedikçe kaytarıyorsun.

Sen doğru ben baya yanlış, bay doğruyla bayan yanlış
Sanki herşey sana kalmış, dünya istediğin kadarmış
Yok mu bu işte bir yanlış, herkes ellerinden kaymış
Yalnız tahtında otur dur o zaman.

Şimdi beni onlardan ayır o zaman.

Bir ara kendine gelince yalanı durdur,
Aklındakinden kaçıyorsun.
Sevdiğini söylemekte çok güzel huydur,
Gecikince kayboluyorsun.

Yalnız tahtında otur dur o zaman.

Şimdi beni onlardan ayır o zaman.
--spoiler--
sevdigini söylemek de cok güzel huydur.
--spoiler--
gülben ergenin son cikarmis oldugu ask hic bitmez albümündeki en güzel parcadir.
(bkz: doğrucu davut) *
(bkz: arzach)
cok $irin $arki...sozlerini kimin yazdigini cok merak ettigim parca.
neffis sozler olmu$ yahu...
sozler sinan akcıl, beste ise yunanca bir sarkıdan uyarlama gulben ergen sarkısı.
(bkz: bay tahmin)
dikkat çekici satır aralarında, birşeyler anlatmaya çalışan şarkı,
"bay doğrular ve bayan yanlışlar" da dinlesinler diye gülben de güzelce söyleyivermiş.
kimileri için ideal eş adayı.

onun dışında bazı bağyanlarda duyduğumda güldüren, güldürürken de düşündüren ifade:

+ neden yalnızsınız?
- "bay doğru" bir türlü çıkmadı karşıma da ondan. *
hakkında yapılan yorumlara hayran olduğum, gülben ergen'in milyonlarca zırva şarkısından sadece biri.
aslında gülben ergen' nin sayıp , bir güzel sövdüğü ama terbiyeli ne de olsa hanımefendi böyle alttan alttan yavaş yavaş lafların yerine ulaşmasını istemiş olacak ki böyle söylemiş. ne diyelim...
şarkının müziği evet güzeldir çünkü yunan müziğidir, sözlere bakıldığında tipik bir gülben ergen şarkısı olduğu anlaşılır kısacası nefret ettirir. o yüzden orjinali olan spirto kai fotia adlı şarkı dinlenmelidir.
iğrenç ötesi bir laylaylom şarkı. Gülben Ergen'in hiç bir şarkısı güzel olamaz,piyasa işi.
harika bir şarkı, dinledikçe dinleyesim geliyor.

şarkı dinlerken "laylaylom" beklemeyenler gidip david lynch filmi izlesinler. müzik onlara göre değil, onlar hayatlarının her anı gerim gerim gerilmek, her anında gitarın tınısı, davulun bombusu gibi detaylarla uğraşmak istiyorlar. bizse müzik dinlerken eğlenmek, kafa dağıtmak istiyoruz.
bayan yanlışla karşılaşacak ve bayan yanlışın bye doğru diyeceği bay doğru' dur.
gece gece, kendini "bay doğru(!)" zannedenlerle tartışınca dinlemek daha da bir anlam kazanıyor.
dinledikçe ve sözyledikçe nefrete boğulduğum ama çok doğru yazılmış ve fevkaladenin fevkinde bir şarkıdır.
Hep bir doğrudan bahsedersin ya hani. Doğru adam doğru kadın, doğru eş, doğru iş… Seçebileceğin her şey için bir doğru uydurursun kendine. Doğru isim aramazsın kendine, ve doğru aile, doğru sen..çünkü değiştiremeyeceğin kabullenmek zorunda olduğun şeylerdir bunlar. Ama eğer birazcıkta olsa şanslıysan, işini, eşini seçme ihtimalin olur. Bu lüksün verdiği şımarıklıkla her yere saldırırsın sonuca varmaya çalışacağına. Sonra da ağlanır durusun harcadığını çok sonra fark ettiğin o zamana.
Kimdir bu bay ya da bayan doğru dedikleri? Boyu kaçtır, kaç kilodur, gözü,saçı,kaşı ne renktir? Ne yer ne içer bu insan? Nerelere takılır? Nerde görsen nasıl tanırsın? Tespiti nasıl yapılır?
Bir doğru, her şeyden önce doğru olduğunu söylemeyen kişidir. Bir de madem hazırım neden hala gelmiyor? Diye bir şey yoktur. Olmamalıdır. Çünkü eğer gerçekten hazır olsaydın, illaki gelirdi. Hatta öyle bir gelirdi ki, o geldiğinde hazır olduğunu anlardın.

http://www.gundem16.com Ferhan PETEK
beyaz dizi serisinden bir kitap. ortak aranıyorla bir bulunuyor. klasik aşk romanı diyebilirim sadece.
bay yanlışsız hiç bir anlamı ve önemi olmayan masal kahramanıdır.
banyoda söylendiği zaman, kendini soprano zannettiren şarkı.

gülben ergen'in sesi olmadığı için, hep söylemesi kolay şarkılar seçiyor malum.
ama bu eğlenceli bile diyebilirim. hem söyleyebiliyorum, egom da tatmin oluyor.
orijinali bi yunan şarkısıdır.
https://www.youtube.com/w...U&list=LL&index=4
güncel Önemli Başlıklar