bugün

görükle'de bulunan bir cafe.

--spoiler--
bir gün arkadaştan dönüyorum. gece 1-2 arası. bau ile şaypa arası yoldan kestirme yapayım da eve çabuk varayım dedim ve o tarafa doğru meylettim. tam o sırada bau'dan 2 tane sarışın hatun el ele tutuşmuş vaziyette çıkıp, aynı kestirmeye saptılar hemen. sallana sallana yürümelerinden kafalarının iyi olduğu anlaşılıyordu. sigaramı yaktım, ilerlemeye devam ettim. kızların uçuk vaziyette düşe kalka ilerlemeleri, yardım edeyim mi acaba hissi yaratmadı bende. devam ettim. 10 adım sonra kızlardan birinin, beyaz bir astra'nın üzerine müthiş derecede yoğun bir istifrada bulunduğuna şahit olmak midemi kaldırdı. sigaramdam bir nefes daha çektim. iyiydim. yaklaştım, "iyi misiniz" dedim. istifra eden arkadaşının elini bırakıp uzaklaşan kız, adımlarını hızlandırdı ve gecenin karanlığına karıştı. bu sırada soruma hala cevap almamıştım. "iyi değilim" dedi. yere doğru eğik olan suratını kaldırıp, kusmuklu burnunu eliyle sildi. peçetem yoktu. "peçeteniz yok mu" dedim. çantasından çıkardığı peçeteyi bana uzattı. "arkadaşın nereye gitti" dedim. "kaçtı" dedi. peçeteyle yüzünü iyice temizledi. bir sigara uzattım. yaktım. "iyi geceler" dedim. bir sigara da ben yaktım.
--spoiler--

bu da böyle bir anımdır.
balıkesir üniversitesi cafe.
akıllara criminal minds' i getiren, görükle' de bulunan kafe.

--spoiler--
bau = behavior analysis unit
--spoiler--
menüsünden dekorasyonuna kadar görüklede çıtayı yükselten mekanlardan birtanesi. yeni başladıkları çalı köftesi en kısa sürede tadılıp şükelası verilmelidir.
yine görükledeki turuncu kafeye göre bira fiyatları 0.5lira daha fazla olan mekan.
burayı alkol ruhsatı olmadan pek sver pek beğenirdim.hala da severim sempatik bir yanı var.beni kınardı arkadaşlarım ne işin var mekanda bomboş,ruhu yok orasının diye.şimdi alkol ruhsatı almış doluyor taşıyor masaları pek güzel,beni kınayan arkadaşlarım da oturuyor o masalarda fakat ben şimdi gitmiyorum.kapısında duran,insan seçen kişiden dolayı,sadece alkol var burada oh bahçeside var sigarada içilir diye yaklaşan insanlardan dolayı.
içki ruhsatı almış görükle'deki bara döne mekanlardan bir tanesidir.
sahbi marpuç un sahibidir, bau yu açtı marpuç u kapattı...
görükle'nin en işe yaramaz mekanı..

tasarımını iç mimar yapmışmış. yok çok güzelmişmiş. lan göz var izan var. bildiğin masanın etrafına, sarı renkte sert plastikten garip garip koltuğumsu (şekline ben bi ad bulamadım zira) atmış bi sürü.. sonra da bekle ki tikiler gelsin mekana, ortam canlansın, çılgın atsınlar.. yok öyle işte. en fazla dolu olduğu gün iki masası doluydu benim gördüğüm üzere.. halbüse hemen yanındaki nargile cafeler (beren misal) dolup dolup taşıyordu, millet sıra bekliyordu.. friends'le hiç kıyaslamıyorum bile.. zira;

(bkz: ali abi)

sonradan akla gelen not: bau ne lan? bau ne yani.. isminde meymenet yok bi kere..
dekorasyonu esat fişek tarafından yapılmış hoş mekan.
bursa,görüklede yer alan kahvaltı yapılası,doğumgünü kutlanası hoş mekan.
görükledeki öğrenci kesimine hitaben yapılmış,dekorasyonu bir iç mimar tarafından oluşturulmuş,öğrenci bir arkadaş tarafından yapılan görüklenin en kaliteli mekanıdır...
(bkz: öğrenci öğrenciyi anlar)
(bkz: bau da pazar kahvaltısı)
(bkz: yapandan allah razı olsun)
direkt pub sekilde dekore edilmis, fakat görükledeki icki sınırlaması nedeniyle ööle cay kahve icilen tırt ortam
güncel Önemli Başlıklar